aantipola
31.03.09,09:22
Dobry den, pred casom som tu pisala ohladom problemoveho rozvodu mojich rodicov a maximalnej neochoty spolupracovat zo strany mojho agresivneho otca - alkoholika. Po dlhsom trapeni sme si konecne nasli podnajom a zacalo sa nam ako tak darit, no moj otecko sa znova ukazal. Dnes rano ma cakalo nemile prekvapenie, ked som pred domom zbadala, ze mam polamane stierace, povyhynane bocne zrkadla a kompletne zdemolovane tabulky na aute, ktore mi pozical priatel, aby som mohla cestovat za rodinou. Je mi jasne, ze skoda neprevysuje 8 ci dokonca 10 tisic SVK aby sa jednalo o trestny cin, poradte mi preto, na koho sa mam s tymto obratit. Nemam v zaujme nechat to zase nevyriesene , aby mal moj otec pocit, ze sa mu dalsia vec prepiekla, a on si moze robit co chce, lebo som si viac ako stoprcentne ista, ze to bol on, kedze vie, o koho auto sa jedna. Prosim Vas velmi pekne poradte mi....

dakujem
Chobot
31.03.09,08:16
Dobry den, pred casom som tu pisala ohladom problemoveho rozvodu mojich rodicov a maximalnej neochoty spolupracovat zo strany mojho agresivneho otca - alkoholika. Po dlhsom trapeni sme si konecne nasli podnajom a zacalo sa nam ako tak darit, no moj otecko sa znova ukazal. Dnes rano ma cakalo nemile prekvapenie, ked som pred domom zbadala, ze mam polamane stierace, povyhynane bocne zrkadla a kompletne zdemolovane tabulky na aute, ktore mi pozical priatel, aby som mohla cestovat za rodinou. Je mi jasne, ze skoda neprevysuje 8 ci dokonca 10 tisic SVK aby sa jednalo o trestny cin, poradte mi preto, na koho sa mam s tymto obratit. Nemam v zaujme nechat to zase nevyriesene , aby mal moj otec pocit, ze sa mu dalsia vec prepiekla, a on si moze robit co chce, lebo som si viac ako stoprcentne ista, ze to bol on, kedze vie, o koho auto sa jedna. Prosim Vas velmi pekne poradte mi....

dakujem

Môžeš aj tak podať na neho trestné oznámenie za trestný čin poškodzovania cudzej veci. Tam stačí, ak vznikne malá škoda (266 €), čo z popisu možno aj vzniklo (veď len stierače stoja tuším cez 50 €, jedno zrkadlo môže stáť aj 100-150 €). A keby nevznikla (že by bola škoda menšia), tak aj tak dostane tvoj otec signál, že ak to ešte raz urobí, bude mať do činenia s trestným činom.

Ale bude asi to dosť ťažké dokázať mu to, ak nemáš dôkaz.
aantipola
31.03.09,08:26
ved prave o to ide, ze mu to nemam ako dokazat, volala som na policiu a ti ma odbili tym, ze ak nemam dokaz, je zbytocne nieco rozbiehat. nie je mozne, ze mu taketo veci preboha prejdu. to v tomto nasom inteligentnom state sa moze fakt vsetko???
samuelovic
31.03.09,15:47
keď ho nikto nevidí tak môže prakticky všetko.
Ale aj TY.
Klin sa klinom vyhráža.
culko
10.04.09,08:16
Áno klin sa klinom vyráža ale čo bude mať z toho ona??? Trochu radosti? Možno áno ale to bude len chvíľkové. Potom ju bude trápiť že ublížila otcovi aj keď otec sa jej naubližoval dosť. Viem o čom hovorím. Pomsta je zlá.
kyblik
10.04.09,08:45
Je na autorke prispevku z ktoreho prislovia si zoberie priklad:

1. Zlo plodi zlo

2. Oko za oko, zub za zub

A co Tvoj priatel, ak by sa on ozval Tvojmu otcovi? Pre neho je to cudzi clovek...
16lukasko
10.04.09,09:28
myslím si že tento prípad je jeden z mála kedy si myslím že príslovie zlo plodí zlo nieje na mieste.. a skôr by som volil oko za oko.. je to iba môj názor.. myslím si že tvoj priateľ alebo niekto iný by mal s ním spraviť poriadky.. aby si zapametal čo si môže dovoliť a čo nie.. pretože dávať naňho sťažnosť kvôly polámaným stieračom aa rozbitým spetným zrkadielkam.. neviem či by ste s tým pochodili niekde.. Ja by som to riešil radikáálne, pretože dohovor alebo pokuta alebo to že by musel nahradiť škodu by zjavne nepomohlo.. dokonca myslím si že by to mohlo mať opačný efekt