rada
10.07.05,23:14
Dobrý deň.

Vie mi niekto poradiť čo je všetko treba vykonať ohľadom prevodu obchodného podielu jediného spoločníka s.r.o. na nového nadobúdateľa?
Vďaka.
elli
11.07.05,07:28
Dobrý deň.

Vie mi niekto poradiť čo je všetko treba vykonať ohľadom prevodu obchodného podielu jediného spoločníka s.r.o. na nového nadobúdateľa?
Vďaka.
VŠETKO.

Keby túto otázku dal účtovník, tak rada odpoviem.
Ked advokát, čudujem sa. A veľmi.

PS: A propos, PORADA je o diskusii, a nie o tom - ROBTE MOJU PRACU ZA MNA.
lenkak
11.07.05,08:18
Odporúčam vyhľadávanie.
V pavo hore ikona Hľadať, a tam si zadá bázov prevod obchodného podielu a nájdeš veľa odpovedí na túto tému.
napr.:http://www.porada.sk/showthread.php?t=2245
rada
11.07.05,11:11
elli prepáč. Každý raz musí začínať.
elli
11.07.05,12:09
elli prepáč. Každý raz musí začínať.
Suhlasim. Na to su advokatske skusky, a v zozname otazok je aj tato. Preto to moje pocudovanie.

Vies, keby si napisala - viem, ze musim urobit
1.,
2.,
3.
a teraz mi niekto z praxe poradte, ci som myslela na vsetko a nic nevynechala .......... je to uuuplne ine.

To je ale iba moj nazor, ostatni (vratane teba) mozu mat iny, som demokrat. :)

Pekny den!
rada
11.07.05,18:47
Nechcem sa ospravedlňovať, ale skúšky na komerčaka som robila v 1998, teraz sľub. Doteraz som bola zamestnaná na TPP kde som sa zaoberala úplne inou problematikou. Naskytla sa mi príležitosť, takže začínam inak. Veľmi sa mi páčila pomoc " Jariny" k založeniu s.r.o. To ma zlákalo k mojej otázke. Polepším sa.
Ale aj tak ďakujem.
Pekný večer
lenkak
11.07.05,19:51
Budeš potrebovať zmluvu o prevode OP. Tak Ti jednu pripájam.
Vzor zmluvy o prevode obchodného podielu na tretiu osobu


Zmluva o prevode obchodného podielu na tretiu osobu
uzavretá podľa § 115 OBZ

medzi


Prevodcom: meno, priezvisko ......................., rod. č. ............, bytom ...............................
a
Nadobúdateľom: meno, priezvisko ......................., rod. č. ............, bytom ...............................


I.
Prevodca je spoločníkom obchodnej spoločnosti ........................, s.r.o, so sídlom ............................, IČO: ..............., zapísanej v obchodnom registri vedenom pri Okresnom súde v ................, oddiel Sro, vložka č. ............, s obchodným podielom vo výške .... %, ktorý zodpovedá peňažnému vkladu ............... Sk, slovom .......................... slovenských korún, ktorý bol úplne splatený.

II.
Prevodca prevádza na nadobúdateľa svoj obchodný podiel v obchodnej spoločnosti ................................, s.r.o., špecifikovaný v čl. I tejto zmluvy a nadobúdateľ tento obchodný podiel prijíma.

III.
Prevod sa uskutočňuje odplatne, a to za sumu .............. Sk, slovom ................................ slovenských korún, ktorých odovzdanie a prevzatie účastníci zmluvy potvrdzujú podpisom na tejto zmluve.
IV.
Nadobúdateľ prehlasuje, že obchodný podiel nadobúda dobrovoľne a že po preskúmaní obsahu pristupuje k Spoločenskej zmluve spoločnosti ............................., s.r.o., zo dňa ..............., ktorou bola spoločnosť založená.
V.
Valné zhromaždenie spoločnosti ............................, s.r.o. schválilo prevod obchodného podielu prevodcu na nadobúdateľa na svojom zasadaní dňa ............
VI.
Zmluva nadobúda platnosť jej podpisom oboma účastníkmi.
Zmluva nadobúda účinnosť voči spoločnosti ........................, s.r.o., dňom jej doručenia spoločnosti.

Zmluva je vyhotovená v piatich rovnopisoch, z ktorých po jednom dostanú účastníci, jeden bude uložený v sídle spoločnosti ..........................., s.r.o. a dva rovnopisy budú pripojené k návrhu na zápis zmien vyplývajúcich z tejto zmluvy v obchodnom registri.

Účastníci zmluvy prehlasujú, že táto zmluva bola spísaná podľa ich skutočnej a slobodnej vôle, s jej obsahom súhlasia, čo potvrdzujú vlastnoručnými podpismi na tejto zmluve.

V ........................., dňa ............


................................................. .........................................
prevodca nadobúdateľ
ondrejvla
11.07.05,20:29
Lenka, čo by sme tu robili bez tvojich zmlúv?! Asi sa topili!
lenkak
11.07.05,20:36
Určite by ste plávali, našiel by sa niekto iný čo by pridával zmluvy.
rada
11.07.05,20:38
Si milá Lenka. Ďakujem. Zmluvu som si podľa Obch.z. vypracovala, myslím celkom dobre. Zaujímali by ma ďaľšie praktické kroky. Viem,že podpisy strán na zmluve treba overiť. Potom treba dať návrh na zápis do OR. Zaplatiť kolky. Prosím je tam ešte treba niečo ?
Ďakujem
Dobrú noc všetkým, ktorý ešte dnes čítajú.
lenkak
11.07.05,20:52
Možno Ti prílohy aspoň trošku pomôžu.
rada
12.07.05,05:52
Lenka ďakujem veľmi pekne.
Vevey
12.07.05,06:09
Rada, hlavne sa prosim prestan ospravedlnovat, za to, ze ziadas o radu! Keby som mala zobrat o kazdu uctovnicku radu, tak sem vobec nechodim :(.
My sme tam este dati tento odsek (a s odstupom casu konstatujem, ze bez neho by sme dnes boli v poriadnej kasi):
Prevádzajúci prehlasuje, že dňom prevodu obchodného podielu na nadobúdateľa nebude uplatňovať práva ani plniť povinnosti voči spoločnosti XX, spol. s r. o., ktoré by vyplývali z prevádzaného obchodného podielu. Ak chces, prilepim to tu cele, len musim zamachulit konkretne mena a udaje.
Vevey
12.07.05,06:14
VŠETKO.

Keby túto otázku dal účtovník, tak rada odpoviem.
Ked advokát, čudujem sa. A veľmi.

PS: A propos, PORADA je o diskusii, a nie o tom - ROBTE MOJU PRACU ZA MNA.
Cuduj sa radsej ticho, bud rad alebo drz prst :)!
elli
12.07.05,07:03
Cuduj sa radsej ticho, bud rad alebo drz prst :)!
Odpoved - vid prispevok 5.
Vevey
12.07.05,09:43
Odpoved - vid prispevok 5.Citala som ho, aj tak ma tvoje odpovede rozculili. No nech robi co robi, ked nevie, spyta sa, ked nevies, neodpovedaj, ked vies, bud odpovedz alebo neryp. A nezahanaj ludi do kuta, aby sa tu ospravedlnovali ako v prvej ludovej. Je to jej vec co robi a co sa pyta. A dobre sa pyta. Vies kolkym ludom to moze niekedy v buducnosti pomoct? (Akurat, ze tuto temu sme tu pitvali asi pred stvrtrokom, ale je tiez pravda, ze sa mi ju teraz nepodarilo najst.)
Vevey
12.07.05,09:53
Rada, hlavne o tom po uskutocneni prevodu nezabudni okrem OR informovat aj Zivnostensky, Danovy, a asi aj SP a ZP. Tiez banky (zmena dispozicnych prav) a obchodnych partnerov. A vsetky komory, ak je ta firma alebo jej byvaly ci novy majitel v nich. Dufam, ze som na nikoho nezabudla, lebo ani my sme to nikam inam nehlasili. Skoro sme zabudli na Zivnostensky odbor.
rada
12.07.05,14:01
Vevey, Lenka a všetci zúčastnení ďakujem za odozvu aj pomoc. A tú vetu o prehlásení prevádzateľa si prilepím do zmluvy.
durisovad
13.07.05,17:47
Citala som ho, aj tak ma tvoje odpovede rozculili. No nech robi co robi, ked nevie, spyta sa, ked nevies, neodpovedaj, ked vies, bud odpovedz alebo neryp. A nezahanaj ludi do kuta, aby sa tu ospravedlnovali ako v prvej ludovej. Je to jej vec co robi a co sa pyta. A dobre sa pyta. Vies kolkym ludom to moze niekedy v buducnosti pomoct? (Akurat, ze tuto temu sme tu pitvali asi pred stvrtrokom, ale je tiez pravda, ze sa mi ju teraz nepodarilo najst. Zas mne sa tu viac veci nedari :rolleyes: )Ja si myslim, ze ELLI nekritizovala nevedomost, ale lenivost. Jemnejsie povedane-pohodlnost.
Vevey
13.07.05,18:09
Tak ja som potom tiez velmi pohodlna, nie aby som si vytiahla vsetky zakony a pol dna studovala, tiez sa radsej opytam. Chces napisat, ze to tak nerobis? Ze ked polozis otazku, mas vsetky suvisiace paragrafy nastudovane a ich prepojenie ti je jasne? Otazku co polozila rada nevysvetli 1 zakon, ale viac suvisiacich, preto ju povazujem za dobru. Navyse som aj rade vytmavila, ze sa tu ospravedlnuje ako mala skolacka, ze sa necha zahnat do kuta a vysvetluje kde bola a co robila a preco to nevie.
durisovad
13.07.05,18:14
Pohodlni sme svojim sposobom vsetci. Nechcem sa zastavat jednej ani druhej strany, ani ich odsudzovat, ale predsa-len si myslim, ze ak polozim otazku, tak o rieseni problemu uz mam nejaku predstavu a drobne nejasnosti si na PORADE prekonzultujem.
Vevey
13.07.05,18:25
Moje heslo dna: rad alebo drz prst:) !
Myslim, ze by som sa ho mala drzat aj ja a preto navrhujem tuto debatu, kto sa co moze koho kedy opytat do inej Porady napr. Ohlasy a tam to rozobrat. A tu nechat len prispevky tykajuce sa prevodu obchodneho podielu.
elli
14.07.05,06:13
Tak ja som potom tiez velmi pohodlna, nie aby som si vytiahla vsetky zakony a pol dna studovala, tiez sa radsej opytam. Chces napisat, ze to tak nerobis? Ze ked polozis otazku, mas vsetky suvisiace paragrafy nastudovane a ich prepojenie ti je jasne? Otazku co polozila rada nevysvetli 1 zakon, ale viac suvisiacich, preto ju povazujem za dobru. Navyse som aj rade vytmavila, ze sa tu ospravedlnuje ako mala skolacka, ze sa necha zahnat do kuta a vysvetluje kde bola a co robila a preco to nevie.----------------------
1. Demokracia je tolerancia. Je aj o tom, nehulakat na ludi, ktori maju iny nazor ako ja, a pripustit, ze nejaky iny existuje a dat mu pravo existovat.

2. Advokat, ktory urcitej casti prace nerozumie, ma pravo tuto pracu odmietnut.Je to dokonca jeho povinnost.

3. Ked si najdem advokata, robim to preto, lebo ma za mna urobit nieco, co ja neviem a on ano. A za to mu aj (obvykle) zaplatim.

4. Ja si v zakonoch casto overim aj odpoved pre ostatnych, aby som neplietla, nielen svoju otazku. Ale - vid bod 1, lidi jsme ruznii...

5. Myslim, ze RADA je svojpravna, a preto keby mi chcela nieco na tuto temu povedat, urobi to osobne a nepotrebuje na to hlasnu trubu.

PS:
Milujem ludi, ktori sa urazaju za druhych :)

PS2:
durisovad, myslim ze TY si presne pochopila, o co tu islo. Diky.

PS3: Rada, aj tak drzim palce.
rada
14.07.05,09:03
Vážení a milí poraďáci ďakujem všetkým, ktorí sa do odpovedí na môj dotaz zapojili osobitne Vevey za jej ľudský prístup.
K danej veci som urobila tak preto, lebo som urobila, vyššie som napísala prečo som to urobila. Ako tak pozerám je tu veľa dotazov, ktorí sa obdobne obrátili na poradu. Takže ma to potešilo, že nie som jediná.
Apropó elli ešte som s nikým neuzatvorila žiadnu zmluvu o právnej pomoci a vôbec nezobrala odmenu, dostala som iba návrh pre budúcnosť, že by som to mohla urobiť takže prosím keby ste sa už prestali mojím dotazom zaoberať z Vášho pohľadu.
Avšak aj tak ďakujem, že tomu venujete čas.
Prajem všetkým pekný zvyšok dňa.
Vevey
14.07.05,15:29
Boze, zeny, to sme to doorali! To mi je luto. Musim Richarda poprosit, aby to premenoval asi takto: Ako sa styri hadali a nic nevyriesili a presunut to niekde Mimo Porady. Hadka ma byt konstruktivna. Chlapi si daju po hube alebo idu na pivo a my tu riesime neriesitelne. Navrhujem to pivo, alebo hoci i po hube, vzdy lepsie ako pokracovat v tejto debate. Mam len jedinu prosbu: nevyrabajme tu zbytocne dusno, je ho vsade dost (este i vonku), vsak ja uz mam pomaly strach sa nieco spytat, nech mi nevynadaju alebo ma neovalia nejakym desatorom alebo nepoucia co si mam nastudovat. Ved na kazdu otazku existuje odpoved: A to si uctovnicka? Za to beries peniaze? To mame robit tu robotu za teba?
Najhorsie je na tom, ze sme to vsetky mysleli dobre.
To pivo platim!
rada
14.07.05,19:10
Nó, dobré pivko nemusí padnúť zle. Takže niekedy v budúcnosti ak bude nejaká akcia rada sa pripojím. Mimochodom ja som z Bratislavy.
durisovad
14.07.05,19:54
Nó, dobré pivko nemusí padnúť zle. Takže niekedy v budúcnosti ak bude nejaká akcia rada sa pripojím. Mimochodom ja som z Bratislavy.Ja sice pivo nelubim, ale na zmrzline by som vedela urobit dobry ucet.
Vevey
14.07.05,20:03
Ja to pivo platim, znamena aj ja tu zmrzlinu platim:) durisovad, az niekedy prides z MT alebo sa stretneme niekde uplne inde.
A to zakazdym, ked nejaky konflikt vyvolam, ci podporim, aj spätne: Ayya, kedy a kde?:D
durisovad
14.07.05,20:32
Uz sa tesim.
andrej_rv
14.07.05,20:59
VŠETKO.

Keby túto otázku dal účtovník, tak rada odpoviem.
Ked advokát, čudujem sa. A veľmi.

PS: A propos, PORADA je o diskusii, a nie o tom - ROBTE MOJU PRACU ZA MNA.Mierny nesúhlas. PORADA je nielen o diskusii. Je predovšetkým o pomoci. Úplne dobrovoľnej. Bez nároku na poďakovanie - a bez komentára.
Pri zostavovaní etikety Porady Richard (pardon, p. Mihál) zrejme dobre zvážil aj bod č. 10 aj s tou zvýraznenou časťou. A z toho pohľadu sa mi prvé tri vety zdali úplne zbytočné.
elli
15.07.05,11:03
Navrhujem to pivo, alebo hoci i po hube, vzdy lepsie ako pokracovat v tejto debate. Mam len jedinu prosbu: nevyrabajme tu zbytocne dusno, je ho vsade dost (este i vonku), vsak ja uz mam pomaly strach sa nieco spytat, nech mi nevynadaju alebo ma neovalia nejakym desatorom alebo nepoucia co si mam nastudovat. Ved na kazdu otazku existuje odpoved: A to si uctovnicka? Za to beries peniaze? To mame robit tu robotu za teba?
Najhorsie je na tom, ze sme to vsetky mysleli dobre.
To pivo platim![/QUOTE]Andrej - na tuto temu koncime, vid vyssie. Ale diky aj za tvoj nazor.

V + R.:
BERIEM, pri pive to urcite bude vyzerat inak ako ked tu po sebe dobre ze nestrielame :-)
KRASNY VIKEND Elli

PS pre V: Pozri si sukromnu postu, mna to pobavilo, tak posielam dalej. Ak chces, pridaj to do "sutaku", mne to akosi nejde. Zdraviiiiiim.
andrej_rv
15.07.05,13:44
Najhorsie je na tom, ze sme to vsetky mysleli dobre.
Ja tiež. Nech Vám to pivo sadne.:)
bepo
15.07.05,17:11
Každý prvý piatok a niekedy aj ďalšie piatky sa min v Bratislve stretávame v Pravda cafe,každý je vítaný.Takže 5.8 budeme čakať na dámy s pivným súdkom v náručí :D
durisovad
15.07.05,17:26
A zmrzlinu???
FrankVV
20.11.07,09:27
Dobry den Vevej, mohli by ste mi oradit nieco ohladne prevod obchodneho podielu
FrankVV
20.11.07,09:29
nadobudatel je pravnicka osoba SRO a prevodca je sukromna osoba spolocnik v SRO
Johanka
20.11.07,09:38
... a otázka ?
FrankVV
20.11.07,10:03
ako vyzera zmluvu o prevode obch podielu v sro medzi prav. osoba sro a fyz osoba (50%) spolocnikom v prevadzajucej fy?
Johanka
20.11.07,10:16
Zmluva z príspevku č. 7 nestačí :) ?
FrankVV
20.11.07,15:33
zdravim! pomozete mi prosim!?
Johanka
20.11.07,15:45
Úprimne nechápem, akú pomoc potrebuješ. Aljok Ti priložila v duplicitnej téme link na zmluvu o prevode obchodného podielu, v tejto téme je zmluva v príspevku č.7 - to som tu už tiež napísala ....
Ak potrebuješ pomôcť, napíš konkrétne ...
JankaO
20.11.07,15:53
ako vyzera zmluvu o prevode obch podielu v sro medzi prav. osoba sro a fyz osoba (50%) spolocnikom v prevadzajucej fy?


Možno sa frankVV nevie ešte orientovať.

Takže FrankVV zmluva je tu - stačí kliknuť a stiahnuť dokument.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=64

alebo aj tu:

http://www.porada.sk/99878-post7.html