damienn2
31.03.09,11:55
Dobry den,dufam ze som temu zaradil spravne .Kedze som tu ziskal uz nejake cenne rady obraciam sa na Vas znova.
Od 1. oktobra nastupujem na doktorantske studium ,nech som sa snazil ako chcel nepodarilo sa mi najst okrem zakona o doktorantskom studiu ziadne blizsie info . Podla mojich info ma caka plat cca 14 000 sk ( + nieco nad ramec podla vykonanych uloh pre fakultu),zaujimalo by ma ci budem platit zdravotne poistenie a co vsetko mi bude strhavane kedze budem mat stale statut studenta a narok na tudentske zlavy a cestovne az do 26 podla mojich info.
Kedze ten plat nie je az taky zaujimavy chcel by som mat popri doktorantskom studiu aj druhu pracu ktoru vykonavam na dohodu o brigadnickej cinnosti uz 2 roky.Na zaklade potvrdenia o navsteve skoly si tam uplatnujem nezdanitelnu ciastku myslim 8200 Sk a nad ramec tejto sumi platim 19% .Teda mesacne si ako student zarobim nejakych 12 000 plus statu odvediem OD 500 do 900 sk podla poctu odpracovanych hodin za mesiac.
Mozem si tento system uplatnovat aj pocas doktoranstkeho studia ?
Dakujem za akekolvek info ohladne doktorantskeho studia
Majka
16.02.10,10:06
ako si to doriesil?
zdanuju sa tieto prijmy ked niekto ma doktorant.studium a ma odmenu od fakulty?
Evanka
16.02.10,13:14
ako si to doriesil?
zdanuju sa tieto prijmy ked niekto ma doktorant.studium a ma odmenu od fakulty?
Doktorandské štúdium je považované z daňového hľadiska za tretí stupeň vysoko­školského štúdia. Školy už neodvádzajú za doktorandov daň, zároveň nemajú ani povinnosť platiť za nich poistné odvody, takže si ich doktorandi sami odvádzajú sami.
Príjem doktoranda je považovaný za štipendium a je oslobodený od dane podľa § 9 ods 2, písm j)
pe.pe
16.02.10,14:44
Dobry den,dufam ze som temu zaradil spravne .Kedze som tu ziskal uz nejake cenne rady obraciam sa na Vas znova.
Od 1. oktobra nastupujem na doktorantske studium ,nech som sa snazil ako chcel nepodarilo sa mi najst okrem zakona o doktorantskom studiu ziadne blizsie info . Podla mojich info ma caka plat cca 14 000 sk ( + nieco nad ramec podla vykonanych uloh pre fakultu),zaujimalo by ma ci budem platit zdravotne poistenie a co vsetko mi bude strhavane kedze budem mat stale statut studenta a narok na tudentske zlavy a cestovne az do 26 podla mojich info.
Kedze ten plat nie je az taky zaujimavy chcel by som mat popri doktorantskom studiu aj druhu pracu ktoru vykonavam na dohodu o brigadnickej cinnosti uz 2 roky.Na zaklade potvrdenia o navsteve skoly si tam uplatnujem nezdanitelnu ciastku myslim 8200 Sk a nad ramec tejto sumi platim 19% .Teda mesacne si ako student zarobim nejakych 12 000 plus statu odvediem OD 500 do 900 sk podla poctu odpracovanych hodin za mesiac.
Mozem si tento system uplatnovat aj pocas doktoranstkeho studia ?
Dakujem za akekolvek info ohladne doktorantskeho studia

Ahoj, pozri linky v téme:

http://www.porada.sk/t130018-interny-doktorand-_-szco.html

najmä 1. link, ten druhý sa Ťa netýka:)
pe.pe
16.02.10,14:58
...pripájam ešte jeden link, sú tam pekné porovnania pri využití možnosti niektorých druhov poistenia v Soc. poisťovni:

http://jozefmihal.blogspot.com/2007/12/doktorandi-zmeny-k-112008.html
Majka
17.02.10,06:53
dakujem velmi pekne,
je to stipendium a stipendium je oslob.od dane, uz to mam nastudovane, on je zaroven aj zivnostnikom takze odvody do zdravot.poist. a soc. si platil od 7/2009 zo zivnosti.
co v tom obdobi do jula 2009? je potrebne sa spatne registrovat a doplatit si kedze z toho prijmu stipendia si neodvazdal zdravot.poist. ani socialne
Evanka
17.02.10,08:17
dakujem velmi pekne,
je to stipendium a stipendium je oslob.od dane, uz to mam nastudovane, on je zaroven aj zivnostnikom takze odvody do zdravot.poist. a soc. si platil od 7/2009 zo zivnosti.
co v tom obdobi do jula 2009? je potrebne sa spatne registrovat a doplatit si kedze z toho prijmu stipendia si neodvazdal zdravot.poist. ani socialne
Zdravotné poisteniePodľa zákona o zdravotnom poistení
Štát je platiteľom aj za § 11 ods 8
u) študenta doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia, ak celková dĺžka jeho doktorandského štúdia neprekročila štandardnú dĺžku štúdia pre doktorandský študijný program v dennej forme a nezískal už vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa alebo nedovŕšil vek 30 rokov.

Sociálne poistenie
Ako doktorand si sa mohla rozhodnúť sama, či chceš byť dobrovoľne poistená.
Majka
17.02.10,09:18
dakujem velmi pekne :)