asmodina
31.03.09,12:06
Milí poraďáci,

pracovníčka odpracovala za minulý rok v januári 13 dní +1 SV. Nakoľko má uzavretú zmluvu na dobu neurčitú vyčerpala v janári 4 dni dovolenky. Od februára bola PN až do septembra kedy porodila a k dnešnému dňu je na rodičovskej dovolenke. Keďže zamestnávateľ sa sťahuje a tým mení sídlo a aj prebehnú organizačné zmeny chce dať tejto zamestnankyni výpoveď podľa §63 odst. 1 písm. a. S týmto problém nie je. Problémom je že, prečerpala dovolenku a nemám ju z akého príjmu stiahnuť. Ak však ukončíme prac. pomer, zamestnankyňa má nárok na 2 mesačné odstupné. Môžem jej prečerpanú dovolenku stiahnuť z odstupného?

Prosím pomôžte!

Ďakujem.
Tweety
31.03.09,10:07
Milí poraďáci,

pracovníčka odpracovala za minulý rok v januári 13 dní +1 SV. Nakoľko má uzavretú zmluvu na dobu neurčitú vyčerpala v janári 4 dni dovolenky. Od februára bola PN až do septembra kedy porodila a k dnešnému dňu je na rodičovskej dovolenke. Keďže zamestnávateľ sa sťahuje a tým mení sídlo a aj prebehnú organizačné zmeny chce dať tejto zamestnankyni výpoveď podľa §63 odst. 1 písm. a. S týmto problém nie je. Problémom je že, prečerpala dovolenku a nemám ju z akého príjmu stiahnuť. Ak však ukončíme prac. pomer, zamestnankyňa má nárok na 2 mesačné odstupné. Môžem jej prečerpanú dovolenku stiahnuť z odstupného?

Prosím pomôžte!

Ďakujem.
Áno.
ivka70
31.03.09,10:27
Ale pracovnicka ma narok na dovolenku aj za dni materskej dovolenky.
Teda od septembra do konca roka + 18 dni z januara "odpracovala" viac ako 60 dni, ma narok na dovolenku za kalendarny rok, ktora sa krati kvoli PN.

Ale narok na dovolenku za vlanajsok jej vyjde viac ako 4 dni ....

Dokonca jej vznikne narok na dovolenku aj za tento rok ....
profi
01.04.09,07:20
prosim vas o radu, zamestnankyna precerpala min. roku viac dni dovolenky než mala narok, problem vznikol v programe, ktorý jej neprepocital spravne dni vzhladom k dlhsej smene....kedze sme na chybu prisli v 2/09 urobili sme korekciu a odpocitali zo sumy (nie dni) za dovolenku vyplatenu v 2/09....zakon hovori ze ked dostanete nieco neopravnene resp. chybou, tak ste povinny to vratit, tak sme jej to strhli.....ale zamestnankyna sa teraz citi ukrivdena,lebo tie dni nemala nijako zaplatene, kedze peniaze vratila....berme to ako neplatene volno .....dozaduje sa priplatku za tie dni ako za odrobene....ako mame postupovat? urobili sme chybu? mame jej doplatit tie dni v tarife? ved nebola v praci.... verim ze pomozete
mzdarka renca
01.04.09,07:29
prosim vas o radu, zamestnankyna precerpala min. roku viac dni dovolenky než mala narok, problem vznikol v programe, ktorý jej neprepocital spravne dni vzhladom k dlhsej smene....kedze sme na chybu prisli v 2/09 urobili sme korekciu a odpocitali zo sumy (nie dni) za dovolenku vyplatenu v 2/09....zakon hovori ze ked dostanete nieco neopravnene resp. chybou, tak ste povinny to vratit, tak sme jej to strhli.....ale zamestnankyna sa teraz citi ukrivdena,lebo tie dni nemala nijako zaplatene, kedze peniaze vratila....berme to ako neplatene volno .....dozaduje sa priplatku za tie dni ako za odrobene....ako mame postupovat? urobili sme chybu? mame jej doplatit tie dni v tarife? ved nebola v praci.... verim ze pomozete

V prvom rade sa nespoliehaj na program, ale si to prepočítaj sama a tiež nárok v programe prepíš. Ani mne to program nerobí sám a to mám nahraté kalendáre.Ja osobne by som jej nič nezrazila, resp. neriešila by som to cez neplatené voľno, ale pokúsila by som sa s ňou dohodnúť, že ak pracuje, tak sa jej vypíše dovolenkový lístok, akože si čerpá dovolenku, aby dovolenka sedela a dorovnalo sa jej čerpanie.
profi
01.04.09,07:39
v programe sme si to uz opravili, kedze sme mali taku smenu 1.rok nevedeli sme ako ten program funguje.....ale ide o to, ze jej sme to uz stiahli vo vyplate 2/09 a tym sme spustili lavinu,lebo ona chce mat tie dni zaplatene potom ako keby bola normalne pracovala, ale neviem jej vysvetlit ze nebola v praci,preco to chce mat zaplatene,mala dovolenku,na ktoru narok nemala, peniaze vratila,chybu priznavame, ale ziadat normalny tarif? viem ze keby bol este rok 08 tak jej to strhnem + nahlasim neplatene volno ale teraz ked uz je stary rok uzavrety si to neviem ani predstavit......a dohoda s touto osobou mozna nieje, bohuzial.......
profi
01.04.09,09:55
tak co myslite co mame robit? preplatit i ked nebola vtedy v praci?
ivka70
01.04.09,19:24
tak co myslite co mame robit? preplatit i ked nebola vtedy v praci?
so suhlasom zamestnavatela moze cerpat zamestnanec dovolenku aj vtedy, ak na nu este nema narok.

Ja by som jej dni dovolenky nechala normalne zaplatene a odratala by som jej z naroku na tohtorocnu dovolenku particny pocet dni.