Kvietocek
31.03.09,12:09
Hladala som na drsr.sk na finance.gov ale nikde som nenasla tlaciva potrebne k odovzdaniu do 15.4.2009 danovemu uradu podla ich danoveho kalendara - vie mi niekto poradit kde to hladat?
Dakujem :)
Tweety
31.03.09,10:10
Hladala som na drsr.sk na finance.gov ale nikde som nenasla tlaciva potrebne k odovzdaniu do 15.4.2009 danovemu uradu podla ich danoveho kalendara - vie mi niekto poradit kde to hladat?
Dakujem :)
Aké tlačivká to chceš odovzdať?
Kvietocek
31.03.09,10:20
Ja som uplny zaciatocnik v mzdach a na drsr.sk som si nasla "danovy" kalendar za April tak napriklad:
do 15.4.2009
Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43

Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43

Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou


Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou

Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov fyzických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu

Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov právnických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu


a ja teraz neviem ci na to oznamenie je nejake specialne tlacivo alebo??? :confused::confused::confused:
Tweety
31.03.09,10:21
Ja som uplny zaciatocnik v mzdach a na drsr.sk som si nasla "danovy" kalendar za April tak napriklad:
do 15.4.2009
Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43

Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43

Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou


Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou

Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov fyzických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu

Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov právnických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu


a ja teraz neviem ci na to oznamenie je nejake specialne tlacivo alebo??? :confused::confused::confused:
Ak máš u zamestnancov ZD, tak tieto oznámenia sa už dlhšiu dobu nepodávajú. ZD sa uvádza v kvartálnych prehľadoch.
Kvietocek
31.03.09,10:24
Ak máš u zamestnancov ZD, tak tieto oznámenia sa už dlhšiu dobu nepodávajú. ZD sa uvádza v kvartálnych prehľadoch.

ZD???:confused:
Tweety
31.03.09,10:24
ZD???:confused:
Zrážková daň.
Kvietocek
31.03.09,10:30
Ak dobre počítam tak to oznamenie sa ma podat do 15.4.2009 a je za kvartal (januar, februar, marec)
Tweety
31.03.09,10:31
Ak dobre počítam tak to oznamenie sa ma podat do 15.4.2009 a je za kvartal (januar, februar, marec)
Prečítaj si prosím, ešte raz môj príspevok č. 4.
mzdarka renca
31.03.09,10:32
Za štvrťrok pošleš len prehľad
Kvietocek
31.03.09,10:35
[quote=Tweety;1007568]Ak máš u zamestnancov ZD,mam
tak tieto oznámenia sa už dlhšiu dobu nepodávajú načo ich pytaju keď sa nepodavajú? ZD sa uvádza v kvartálnych prehľadoch ku ktorému dňu?
Kvietocek
31.03.09,10:36
Koho sa tykajú potom oznamenia a odvedenia podla stranky drsr 15.4.2009?
mzdarka renca
31.03.09,10:37
[quote=Tweety;1007568]Ak máš u zamestnancov ZD,mam
tak tieto oznámenia sa už dlhšiu dobu nepodávajú načo ich pytaju keď sa nepodavajú? ZD sa uvádza v kvartálnych prehľadoch ku ktorému dňu?

napr. ZD zrazenú z výplat za január dáš do februára
Kvietocek
31.03.09,10:41
[quote=Kvietocek;1007601]

napr. ZD zrazenú z výplat za január dáš do februára

takze to je to odvedenie sumy a co tie prve 2 riadky o oznameni?:rolleyes:
Kvietocek
31.03.09,10:57
Podľa mňa do 15.4.2009 podla portalu drsr maju oznamovaciu povinnost novovzniknute firmy a do 30.4.2009 treba predložiž prehlad o zrazenych a odvedených preddavkoch ...atd. Spravne?
Kvietocek
31.03.09,11:30
Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43

Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43


Koho sa tieto oznamenia tykaju? :confused::confused::confused:
mzdarka renca
31.03.09,11:43
Už nikoho
Ľubica 025
31.03.09,13:10
Kalendár daňových povinností pre rok 2009 stiahnete tu:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=861
Kvietocek
01.04.09,05:22
Už nikoho

ďakujem za radu :)
hanelie
07.12.09,12:55
http://www.kalendar.sk/danovy/

do 15 - teho -/uvedené každomesačne / Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu do

:confused: - prosím skúsenejších poraďákov - čo je toto ?
Gabca
07.12.09,13:05
do 15. sa odvadza zrazkova dan DU, napr. z urokov z BU, a to sa tiez oznami DU, netyka sa to zrazkovej dane zo zavislej cinnosti, ta sa vykazuje v Prehlade.
hanelie
07.12.09,13:07
a koho konkrétne sa to týka? :)
Gabca
07.12.09,13:24
to čo som pisala v predchadzajucom prispevku sa tyka par. 43 zrazkova dan, ale ty sa pytas asi na par. 44 zabezpecenie dane. Ja som ten paragraf pochopila tak, ze to urcuje Danovy urad, koho sa to tyka.
hanelie
07.12.09,13:38
pre istotu : :)

§ 44
Zabezpečenie dane
(1) Správca dane môže rozhodnutím uložiť fyzickým osobám a právnickým osobám, aby pri peňažnom plnení poskytnutom inému daňovníkovi zrážali na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu polovici sadzby dane podľa § 15 z peňažného plnenia. Suma zabezpečenia dane sa považuje za preddavok na daň.
(2) Na zabezpečenie dane zo zdaniteľných príjmov okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, sú platitelia príjmu, ktorí vyplácajú, poukazujú alebo pripisujú úhrady v prospech daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou s výnimkou daňovníka podľa § 2 písm. t), povinní zrážať na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu sadzbe dane podľa § 15 z peňažného plnenia, najviac však do výšky podľa medzinárodnej zmluvy, okrem prípadov, keď sa zráža preddavok na daň podľa § 35. Ak ide o podiel daňovníka, ktorý je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komplementárom komanditnej spoločnosti alebo členom európskeho zoskupenia hospodárskych záujmov, suma na zabezpečenie dane sa zráža bez ohľadu na vyplatenie podielu na zisku najneskôr do troch mesiacov nasledujúcich po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Ak ide o príjem z prenájmu nehnuteľností, plynúci daňovníkovi fyzickej osobe, na účely výpočtu sumy na zabezpečenie dane sa použije zdaniteľný príjem znížený o výdavok vo výške ustanoveného percenta pre tento príjem podľa § 6 ods. 10.
(3) Sumy na zabezpečenie dane podľa odsekov 1 a 2 sa odvádzajú do pätnásteho dňa každého kalendárneho mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac príslušnému správcovi dane. Túto skutočnosť je platiteľ príjmu povinný oznámiť miestne príslušnému správcovi dane daňovníka, ak tento správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak.
(4) Platiteľ príjmu nezrazí sumu na zabezpečenie dane podľa odseku 2, ak daňovník predloží potvrdenie od správcu dane, že platí preddavky na daň podľa § 34 alebo § 42, ak správca dane nerozhodne inak.
(5) Ak daňovník nepodá daňové priznanie, zrazením sumy na zabezpečenie dane podľa odsekov 1 a 2 môže správca dane rozhodnúť, že daňová povinnosť daňovníka je splnená.
(6) Platiteľ príjmu, ktorý nevykoná zrážku sumy na zabezpečenie dane alebo ju zrazí v nesprávnej výške, alebo zrazenú sumu na zabezpečenie dane včas neodvedie, zodpovedá za daň, ktorá sa mala zabezpečiť rovnako, ako za daň nezaplatenú platiteľom príjmu.