AdkaJ
31.03.09,13:53
Dobrý deň, potrebujem poradiť:
Žena poberá v roku MD vo výške cca. 60.000,- Sk (1-4, potom rodičovský príspevok).
Popri tom zarobí v roku cca. 100.000,- Sk na dohody o VP, príp. PČ. Niečo bolo zdaňované preddavkom, niečo zrážkou. Ak si urobí za rok 2009 DP "A", a uplatní si zrážku ako preddavky, môže si uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške, alebo tam nejakým spôsobom vstupuje aj materská.. Ako je to s nárokom na daňový bonus pri práci len na dohodu?
Ďakujem všetkým za pomoc.
A.
Tweety
31.03.09,11:58
Dobrý deň, potrebujem poradiť:
Žena poberá v roku MD vo výške cca. 60.000,- Sk (1-4, potom rodičovský príspevok).
Popri tom zarobí v roku cca. 100.000,- Sk na dohody o VP, príp. PČ. Niečo bolo zdaňované preddavkom, niečo zrážkou. Ak si urobí za rok 2009 DP "A", a uplatní si zrážku ako preddavky, môže si uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške, áno alebo tam nejakým spôsobom vstupuje aj materská.. Ako je to s nárokom na daňový bonus pri práci len na dohodu? Nárok na ročný DB má.
Ďakujem všetkým za pomoc.
A.
Odpovede v texte.
AdkaJ
31.03.09,12:48
A ako je to s tou materskou? Na daňovom úrade mi tvrdia, že si materskú musí pripočítať k príjmu z dohôd.. ale potom vyjde daňový nedoplatok, nie? (materská vstupuje do príjmu manželky len ak si chce na ňu uplatniť odp. položku manžel..)
Tweety
31.03.09,12:49
A ako je to s tou materskou? Na daňovom úrade mi tvrdia, že si materskú musí pripočítať k príjmu z dohôd.. ale potom vyjde daňový nedoplatok, nie? (materská vstupuje do príjmu manželky len ak si chce na ňu uplatniť odp. položku manžel..) áno vstupuje do príjmu len na uplatnenie NČ u manžela
Príjem z MD nie je zdaniteľným príjmom daňovníčky.
AdkaJ
31.03.09,14:12
Ďakujem za pomoc.
kvietok47
25.03.11,12:28
Príjem z MD nie je zdaniteľným príjmom daňovníčky.

t.j., ze suma materskej vstupuje do prijmov od ktorych sa odpocita poistne a vyjde ciastkovy ZD od ktoreho sa odpocita plna cast NCZD ?
v mojom pripade mi vychadza nedoplatok na dani kedze prijmy zo zamestnania boli preddavkovo zdanene ale materska nie aj ked si odpocitam celu cast 4025,70 eur . Je tento postup spravny?
Katy a R
25.03.11,12:44
t.j., ze suma materskej vstupuje do prijmov od ktorych sa odpocita poistne a vyjde ciastkovy ZD od ktoreho sa odpocita plna cast NCZD ?
v mojom pripade mi vychadza nedoplatok na dani kedze prijmy zo zamestnania boli preddavkovo zdanene ale materska nie aj ked si odpocitam celu cast 4025,70 eur . Je tento postup spravny?

ešte raz ... materská nie je zdaniteľným príjmom daňovníčky (oslobodený príjem §9)
kvietok47
25.03.11,12:51
ako sa to premietne v DP? ja som dnes chcela podat DP. mam potvrdenie od zamestnavatela, potvrdenie zo SP o materskych davkach mesacne.. pani na DU mi povedala ze to vstupuje do prijmu ale kde sa to potom "odratava" aby to nebolo zdanene? vdaka
ewita888
25.03.11,12:54
v tvojom DP sa materská nikde neuvádza !!!!
Katy a R
25.03.11,12:55
ako sa to premietne v DP? ja som dnes chcela podat DP. mam potvrdenie od zamestnavatela, potvrdenie zo SP o materskych davkach mesacne.. pani na DU mi povedala ze to vstupuje do prijmu ale kde sa to potom "odratava" aby to nebolo zdanene? vdaka

ako ešte :confused::confused:.. ak si robíš sama sebe DP .. tak materskú nikde neuvádzaš!!! .. však pozri zák oDzP (aj paragraf som ti uviedla) teba - učtovníčku predsa nemôže nejaká pani pomýliť. :eek:
kvietok47
25.03.11,12:59
ja som to tam neuviedla ale ked som sa preistotu spytala tak na DU mi povedala ze to tam ma byt, ze aj ona to tam davala..sla sa spytat aj kolegyni a prisla s tou istou odpovedou.....

dakujem pojdem to tam zaniest tak ako to je..
ewita888
25.03.11,13:02
ja som to tam neuviedla ale ked som sa preistotu spytala tak na DU mi povedala ze to tam ma byt, ze aj ona to tam davala..sla sa spytat aj kolegyni a prisla s tou istou odpovedou.....

dakujem pojdem to tam zaniest tak ako to je..
tak to sa mi nechce veriť, že by tam boli až také nevzdelané daňováčky :---
Zdenka175
25.03.11,18:56
tak to sa mi nechce veriť, že by tam boli až také nevzdelané daňováčky :---
Kvietok 47 Možno ti na DU vysvetlili, že materská sa ráta do tvojho príjmu, ale len kvôli odpočtu NC napr. u manžela a nie v tvojom daňovom priznaní ako zdaniteľný príjem.