nikulik
11.07.05,07:33
Chcela by som sa opytat ci ste sa uz niekto stretli s tymto: mame jednu pracovnicku sluchovo-postihnutu a dnes mi dala takyto papier z urad prace, vobec neviem ako to vypisat, aby to bolo spravne. Stretli ste sa uz s niecim takym?????
kvet
11.07.05,06:46
Áno, s niečim podobným som sa už stretol, ale náš ÚPSVaR má na potvrdzovanie príjmov tlačivo. Ja potvrdzujem nasledovné: príjem za rok 2004 rozpísaný po mesiacoch, t.j. od 01-12/2004 v členení: hrubý príjem, poistné odovody (súhrnne), preddavok na daň, čistý príjem, náhrada príjmu pri DPN, resp. vyplatené DNP za obdobie do prevzatia agendy sociálnou poisťovňou. Mal by sa uvádzať aj vyplatený daňový bonus (v tom prípade, v stĺpci preddavok na daň nebude preddavok znížený o vyplatený daňový bonus). Jednoducho, čo sa považuje za príjem na účely zisťovania príjmu pre trvanie nároku na príspevky na kompenzáciu sú uvedené v § 4 zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
nikulik
11.07.05,06:52
To im treba az tak porozpisovat? to im nestaci cisty prijem jedna suma a to je vsetko???
kvet
11.07.05,07:02
Také majú tlačivo, ale ja ho nevypĺňam. Ja vytlačím z počítača zostavu "potvrdenie o príjem", kde sú údaje o hrubej mzde, odvodoch, dani, čistej mzde, rozpísané po mesiacoch, ak niečo chýba, len doplním ručne, opečiatkujem a podpíšem.
Či treba rozpisovať alebo nie, záleží ako to poždauje ÚPSVaR. Na tvojom mieste sa opýtam na úrade, ako to potrebujú mať napísané.