rickman
31.03.09,15:56
Rozhodol som sa spustiť provízny program (teda po americky affiliate). Môj program nebude mať internetovú podporu, a teda bude spočívať v "platbe za predaj". Znamená to v mojom prípade klasické ústne podanie, ktoré by malo byť zakončené objednávkou. Stačí teda ľudí poslať na stránku, z ktorej si danú vec objednajú (v tom najlepšom prípade). Zúčastniť sa môžu obchodníci ale aj fyzické osoby - nepodnikatelia (teda nie je potrebný živnostenský list).

Momentálne to predstavuje cca 9,8% z predajnej ceny bez DPH resp. 8,23% z predajnej ceny s DPH.

Pokiaľ sa to uchytí, asi zvážim aj internetovú podporu, ktorá sa teoreticky dá veľmi jednoducho nakonfigurovať za pomoci Gúgla (teda aspoň mám takú predstavu :)).

Myslím si, že takáto forma podpory predaja môže byť úspešná. Nedá sa to použiť na všetko, ale asi len čas ukáže, či to má nejaký efekt alebo nie.

Zaujímalo by ma, koľkí z vás majú skúsenosti s takouto podporou predaja. Opatilo sa vám to alebo nie? Pri akom type tovaru/služby?
rickman
01.04.09,15:53
Ach, toľká to ignorácia. Veď ste všetky šikovné a všetci šikovní a DP už máte dávno porobené :).
Filip Glasa
01.04.09,17:12
mám odskúšané knihy - martinus: nič moc. Majú zle nastavené podmienky pre partnerov.
rickman
01.04.09,18:25
mám odskúšané knihy - martinus: nič moc. Majú zle nastavené podmienky pre partnerov.

Čím sú tie podmienky zlé? Malé provízie? Alebo pôsobia "nútiaco"?
Filip Glasa
02.04.09,06:40
držia cookies o návšteve 24h - ak si zákazník kúpi produkt neskôr a to napriek tomu, že sa cez teba registruje v shope, alebo aj dá produkt do košíka, wishlistu a podobne, tak ty z toho nemáš nič, aj keď si ho priviedol.
Zvyčajne sa v zahraničí cookies držia niekoľko dní a ak sa registruje zákazník, ktorého si priviedol, tak províziu berieš navždy.
rickman
02.04.09,09:55
Aha, tak to je dosť oničom. Províziu máš teda len do 24 hodín.

Ja zatiaľ len začínam premýšľať o internetovom províznom systéme a snažím sa to vymyslieť tak, aby bol spokojný každý.

Myslím si totiž, že affiliate by nemal byť hlavným zdrojom príjmu pre sprostredkovateľa ale len niečo naviac. A pokiaľ sa dá, tak aj automaticky (t.j. cez internet).

Všimol som si, že máš policu.sk :).
Filip Glasa
02.04.09,10:59
máme s richardom


inak polica vznikla aj preto, že tie affiliate programy na Slovensku nie sú ktoviečo.
rickman
02.04.09,11:43
Tak vies, predpokladam, ze moj bude zaujimavy, no nejde az o tak zaujimavy tovar. A aby to bolo o niecom, tak musia byt tieto 2 veci v suhre.
Filip Glasa
02.04.09,12:09
pozri si názory na partnerské programy aj na webtrhu:
http://webtrh.cz/f8

Osobne si myslím, že nejde len o výšku provízie, ale aj o podporu, nejaké nástroje pre partnerov (bannery, obrázky, kódy) , ako dlho držíš cookies, atď.
rickman
03.04.09,04:53
Fuuuha, tak tych tem tam ale je..
zolik2001
21.04.09,11:09
skus pozriet na tuto stranku www.moneysupermarket.com pouzival som to a funguje to skor na forme kliku nez na provizii. sprostredkuvas produkty rozneho druhu samozrejme aktualizacia atd .