Maňuša
31.03.09,16:41
Prosím Vás poraďte mi ako mám otvoriť prílohu s koncovkou exe ? Ako si mám prípadne stiahnúť Javuscript ? Ďakujem.
mvlko
31.03.09,15:21
skuste presnejsie popisat co potrebujete...
Franta
31.03.09,15:25
ja otvaram subor s koncovkou .exe dvojitym klikom:-D


A javascript je v kazdom beznom webovom prehliadaci si myslim. . . konkretnejsie to uz neslo?:-)))
mpca
31.03.09,15:48
Ak túto prílohu Vám poslal "neznámy" odosielateľ tak to určite neotvárajte... Na 99.99% to je potom vírus.
Maňuša
01.04.09,12:53
Poslal mi to bratranec a ide o fotoarchív rodiny. Je to pre mňa dôležité. Jednoducho tú prílohu ( názov.exe ) nemôžem otvoriť. Raz mi tam naskočilo, že nemám Java skript, ale iba raz,takže vychádzam z toho, že asi by som si ho mala stiahnuť,ale neviem ako. Tiež keď kliknem na tú prílohu tak mi ukáže, v ktorom programe mám to otvoriť a tiež to neviem... Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.
Chobot
01.04.09,13:29
Poslal mi to bratranec a ide o fotoarchív rodiny. Je to pre mňa dôležité. Jednoducho tú prílohu ( názov.exe ) nemôžem otvoriť. Raz mi tam naskočilo, že nemám Java skript, ale iba raz,takže vychádzam z toho, že asi by som si ho mala stiahnuť,ale neviem ako. Tiež keď kliknem na tú prílohu tak mi ukáže, v ktorom programe mám to otvoriť a tiež to neviem... Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.

Niekedy zvyknú ľudia vytvárať samorozbaľovacie súbory pomocou pakovacieho programu WinZip alebo WinRar. Vtedy sa pridáva koncovka exe, hoci je to súbor zbalený týmito programami.

Ak má súbor koncovku exe, niektoré poštové programy ju zvyknú odfiltrovať, lebo si myslia, že ide o nejaý typ vírusu a poštový klient ho neposunie užívateľovi, ale ho len iformuje, že e-mail obsahoval prílohu Názov.exe, ktorý bol odfiltrovaný.

ALebo sa mohlo stať, že sa počas prenosu tento súbor poškodil. V každom prípade požiadaj toho známeho, nech ti to pošle ešte raz, prípadne v inom formáte.
kero64
01.04.09,14:58
Ak už ti to chcel poslať, mal to spakovať ako klasický zip alebo rar. Ako písal chobot, súbory s koncovkou exe sa poštou neodporúča poslať a ak už niekto chce, tak nech ho ešte pred odoslaním skomprimuje a príjemca si ho po stiahnutí z pošty rozbalí. Aspoň tak to robím ja a ešte nikdy som s posielaním a ani prijímaním takýchto súborov nemal problémy.
Maňuša
07.04.09,08:14
Ďakujem všetkým, tak to ostane neotvorené, lebo medzitým vycestoval na trojmesačnú zahraničnú cestu. Prajem príjemné sviatky.