zuzkic
31.03.09,17:17
ahojte,

dúfam, že ste všetci bez ujmy prežili tieto hektické dni a mala by som jednu otázočku.
v minulom roku si SZCO kupil PC za 25 tis. , hneď ho dal do nákladov, tento rok si kúpi nový PC.
Otázka, o akú sumu musím navýšiť príjem tento rok, o celých 25 tis. alebo len o nejakú alikvotnú časť, keďže ho nejaký čas používal a nie je nový.....
ďakujem
ego.mc
31.03.09,22:05
Prečo chceš niečo navyšovať?
zuzkic
01.04.09,03:39
pretože by som si každý rok /alebo aj niekoľkokrát do roka/ mohla kupovať nové PC, tlačiarne, kopírky ........., myslím, že by to nebolo pred kontrolou celkom obhajiteľné
zuzkic
01.04.09,14:23
nepridá sa ešte niekto so svojím názorom ????

vopred ďakujem
Katarina
01.04.09,15:34
To koľko PC účtovať na firmu závisí aj od predmetu činosti. A o koľko zvýšiť príjem ak starý chcete vyradiť závisí od toho ako ho budete vyradovať. Ak preradíte do osobného užívania 25 000,-, nakoľko sa neodpisoval. Ak ho budete predávať tak cena dohodu a tá bude určite nižšia, nakoľko PC nie je nový. Toto je môj názor. Nech sa vyjadria aj ostatní ked sa oddýchnutí vrátia na poradu.
zuzkic
02.04.09,18:39
mohol by mi niekto potvrdiť , či je to tak ako píše Katka, ja myslím , že áno, len som si neni istá

vopred všetkým ďakujem za názor
zuzkic
05.04.09,16:31
posúvam

zuzana
zuzkic
07.04.09,17:24
a vedel by niekto pomôcť, ak by bol prípad, že som kúpila staršiu vec /PC, tlačiareň../, zaradila do majetku, dala hneď do nákladov. Za 2-3 roky sa rozhodnem , že si kúpim nový.
Ide mi len o to, aby som vedela či je niekde dané ako často sa dajú niektoré veci meniť, vyraďovať.
Kedy treba navýšiť POZD,a kedy nie

ja dúfam, že mi určite niekto poradí

ďakujem
betka
07.04.09,19:36
ahojte,

dúfam, že ste všetci bez ujmy prežili tieto hektické dni a mala by som jednu otázočku.
v minulom roku si SZCO kupil PC za 25 tis. , hneď ho dal do nákladov, tento rok si kúpi nový PC.
Otázka, o akú sumu musím navýšiť príjem tento rok, o celých 25 tis. alebo len o nejakú alikvotnú časť, keďže ho nejaký čas používal a nie je nový.....
ďakujem

Moje povolanie je účtovníčka. Každý rok si môžem zakúpiť aj dva nové NB, Oba používam na podnikanie. Mám ich zaradené v OM, resp. ich evidujem, podľa výšky OC
Závisí i od toho, akým spôsobom sa počítač vyradí, a či sa vôbec vyradí z majetku firmy:
Ak ho predám. Učtujem o POZD.
Ak sa mi pokazí, dám ho opraviť, ak je neopraviteľný, vyradím v dôsledku likvidácie.
Vyradiť je možné i do osobného užívania SZČO, bez nejakých zmätkov a navyšovaní príjmov SZČO, pokiaľ táto SZČO, potom už občan ako vlastník PC, daný počítač nepredá., už sa na ňu nebude vzťahovať oslobodenie podľa par. 9/1/d.