fable
31.03.09,17:52
Ahojte, mam na vas este jednu otazocku:
Ak sa z akehokolvek dovodu rozhodnem, ze namiesto namietok ci odvolania podam na registrovy sud v rovnakej veci radsej novy navrh na zapis zmien /po pravoplatnosti predch. rozhodnutia/, je tento sud este nejakym sposobom viazany navrhom alebo listinami podanymi v prvsom konani /hoci zmeny neboli zapisane/? Nepytam sa nahodou, mali s tym uz ludia problem...
Bolo by treba znova napr. rozhodnut aj o premene na euro? D. :confused:
mi_ke
01.04.09,07:16
Ak ti navrh zamietnu, tak cely...To znamena podat vsetko nanovo, aj premenu.
mzdichav
02.04.09,08:01
Cau, posielam info ako postupovat v pripadoch odmietnutia navrhu na zapis do OR ktore verim ze pomozu aj ostatnym :)

Robi sa to prostrednictvom institutu namietok proti odmietnutiu vykonania zapisu, ktore ma oporu v Obcianskom sudnom poriadku (OSP) ust. § 200a – § 200d a navrhovatel moze po tom, co mu bol odmietnuty navrh na zapis uplatnit v 15 dnovej lehote. Ide o konanie pred registrovym sudom. 15 dnova lehota zacina plynut odo dna vydania alebo dorucenia oznamenia o odmietnuti vykonania zapisu podla ust. §200b ods. 1 OSP.
Spat vzatie namietok sa nepripusta zo zakona.

Postup:
- prvou moznostou je, ze podas namietky a zaroven pripojis tie dokumenty alebo udaje, kvoli ktorym bol Tvoj navrh odmietnuty. Vyssi sudny uradnik podla ust. §200b ods. 5 OSP vykona zapis, co je jednoduche a rychle riesenie;

- druha moznost je zlozitejsia a narocnejsia, lebo spociva v tom, ze o namietkach rozhoduje sud. Ten ma zo zakona povinnost rozhodnut prostrednictvom uznesenia do 10 pracovnych dni odo dna dorucenia. Ak sud rozhodne v Tvoj prospech, sudca vykona zapis a vyda o tom potvrdenie, ktore Ti posle. Po zapise registrovy sud vyda vypis z OR a posle Ti ho. Ak ale sud rozhodne v Tvoj neprospech a namietky zamietne, zo zakona mozes vyuzit riadny opravny prostriedok, teda odvolanie.