homola.jozef
31.03.09,21:01
poradte mi prosim aku stresnu krytinu pouzit?!momentalne mam azbestocementove kocky premyslal som o plechovej krytine Rova ale problem je v tom ze sa nedoporucuje po nej chodit ja mam na strechu solarny ohrievac.ake mam moznosti?
legolas
31.03.09,19:06
... a doteraz si chodil po čom? nehovoríš akého typu je strecha a to je dôležité.
majkl.
15.04.09,15:09
ak to statika domu dovoli,tak je najpesi a najtrvacnsi bramac
mvlko
15.04.09,17:49
ak to statika domu dovoli,tak je najpesi a najtrvacnsi bramac
Zaujimalo by ma, ci je Vasa reakcia zalozena na skusenosti s bramacom. Ja som sa rozhodol pre tondach a tak ak viete poprosil by som Vas o porovnanie. Dakujem.
Milan.Žiška
15.04.09,19:04
Najlepšie by bolo ošetriť dostupnosť kolektoru lavičkou( ako na čúdržbu komína), v tom prípade by bol výber krytiny jednoduchší a údržba bezpečnejšia.
mathiasja
14.05.09,13:42
Najlepšie by bolo ošetriť dostupnosť kolektoru lavičkou( ako na čúdržbu komína), v tom prípade by bol výber krytiny jednoduchší a údržba bezpečnejšia.

uplne suhlasim, v tom pripade je absolutne jedno aku krytinu si vyberiete
alla66
14.05.09,15:05
Tiež sme sa pri rekonštrukcii strechy rozhodovali medzi plechom a škridľou....vyhrala KM Beta....nie je drahá, klop-klop som spokojná...:)
Od plechovej strechy som upustila.....prečítala pár článkov, sledovala správy.... vždy pri silnejšom vetre strechy poddajú a otvárajú sa ako konzerva na sardinky...:mee: ...predpoveď počasia na ďalšie roky : Pripravte sa na silnejšie víchrice....:eek:

Pridám pár linkov:
http://www.porada.sk/t87816-plechprofil-alebo-skridla.html
http://www.porada.sk/t86190-sindel-alebo-skridlu.html
http://www.porada.sk/t92664-roben-palena-skridla.html
I.R.A.
14.05.09,17:26
ja mam tiež eternit na streche idem ho nastriekať zvnútra aj zvonku a prežije aj bramac a čo sa týka pochôdznosti ak chodíš na strechu často tj. 3-krat do roka(žiadna krytina nie je prechádzkovzdorná) radím investovať do nejakého rebríčka a mostíčka pevne ukotveného na streche ktorý poslúži aj ako zašiváreň.
majkl.
15.06.09,12:49
Zaujimalo by ma, ci je Vasa reakcia zalozena na skusenosti s bramacom. Ja som sa rozhodol pre tondach a tak ak viete poprosil by som Vas o porovnanie. Dakujem.
ja sam skusenost nemam,ale z rodiny a podla mna je jedno ci je to tondach alebo bramac,bramac je beton a tondach hlina, podla mna su kvalitne obidva, ak by som vyberal,tak by som dlho uvazoval ktory z nich
apx
16.06.09,20:14
tak ja mam rovu .. moc som po nej nechodil (iba pri natierami kominov :) ale zatial je ok.. ale mam ju len 6 mes asi
KEJKA
04.07.09,07:11
prosím, prosím
BRAMAC má od marcakrytinu novinku BRAMAC NATURA
http://www.bramac.sk/uploads/media/Bramac_cennik2009.pdf

vidí sami lacnejsia a zaujímavejšia ako alpská škridla, s ktorou som počítala pôvodne.
Máte niekto skúsenosti s novou škridlou NATURA?
Dakujem pekne.
AndrejG
05.07.09,13:36
Od plechovej strechy som upustila.....prečítala pár článkov, sledovala správy.... vždy pri silnejšom vetre strechy poddajú a otvárajú sa ako konzerva na sardinky...:mee: ...predpoveď počasia na ďalšie roky : Pripravte sa na silnejšie víchrice....:eek:

Pri kazdom takom vetre ale padaju aj skridlove strechy. Ked je plech dobre urobeny, neexistuje aby ho nieco vytrhlo zo strechy, lebo je celoplosne pripevneny, takze aj vichricu zvladne lepsie ako ina krytina.
KEJKA
05.07.09,17:46
prosím, prosím
BRAMAC má od marcakrytinu novinku BRAMAC NATURA
http://www.bramac.sk/uploads/media/Bramac_cennik2009.pdf

vidí sami lacnejsia a zaujímavejšia ako alpská škridla, s ktorou som počítala pôvodne.
Máte niekto skúsenosti s novou škridlou NATURA?
Dakujem pekne.
halloooooooooom a k mojmu príspevku nikto nic?;)
alla66
05.07.09,18:16
Pri kazdom takom vetre ale padaju aj skridlove strechy. Ked je plech dobre urobeny, neexistuje aby ho nieco vytrhlo zo strechy, lebo je celoplosne pripevneny, takze aj vichricu zvladne lepsie ako ina krytina.
škridiel padne za obeť pár...plechovú strechu strhne celú....:mee:
dobrá poznámka : Ked je plech dobre urobeny,.. poznám firmy, ktoré majú robotníkov z ulice...takí, ktorí nemajú o klamparine ""šajnu"":):rolleyes:..
AndrejG
05.07.09,22:01
dobrá poznámka : Ked je plech dobre urobeny,.. poznám firmy, ktoré majú robotníkov z ulice...takí, ktorí nemajú o klamparine ""šajnu"":):rolleyes:..

Aj ja...preto je dobre si pytat referencie priamo od predajcu krytiny. Niezeby mal potom 100%-nu istotu...ja som bol pri montazi niektorych veci na streche tiez a hovoril som klampiarom co maju ako robit, lebo niektore chyby boli take, ze clovek ani nemusi byt klampiar, staci ked nieje padnuty na hlavu a vie, ze to robia zle.
alltracboy
08.02.10,15:15
prosím, prosím
BRAMAC má od marcakrytinu novinku BRAMAC NATURA
http://www.bramac.sk/uploads/media/Bramac_cennik2009.pdf

vidí sami lacnejsia a zaujímavejšia ako alpská škridla, s ktorou som počítala pôvodne.
Máte niekto skúsenosti s novou škridlou NATURA?
Dakujem pekne.
Tiez rozmyslam nad naturou, stavbyveduci povedal, ze je lacnejsia. Vyzera ako alpska bez posypu
220870
08.02.10,15:38
[QUOTE=AndrejG;1091636]Pri kazdom takom vetre ale padaju aj skridlove strechy. Ked je plech dobre urobeny, neexistuje aby ho nieco vytrhlo zo strechy, lebo je celoplosne pripevneny, takze aj vichricu zvladne lepsie ako ina krytina.[/QUO
.Z plechov jedine falcovanú klasiku.Hliník je na všeličo dobrý ,ale na strechu určite nie.A už vôbec ten tenký hajzlový papierktorý sa tu predajcovia snažia vydávať za plech na ktorom je nanesené šesťkrát taká hrúbka farby ako má samotný plech.Striech som urobil 50-60 .Nikdy by som na svoju strechu nedal tú napodobeninu o ktorej tvrdia ,že je plech.Ak sa bojíte, že vám vietor odfúkne škridlu tak existujú príchytky škridiel.Ale aj tak si nespomínam , že by som videl alebo počul o odfúknutej škridlovej streche.Plechové tu lietajú pravidelne, a nieje to len nekvalitnou prácou ,ale hlavne nevhodným materiálom použitým na pokrytie strechy.
zivoth
24.09.10,07:45
Ahojte, prosim vas neviete mi odporucit cim mame dat pokryt plochu strechu rodinneho domu v radovke? oplati sa dat nejaky plech alebo radsej nieco ine? dakujem
marleau
25.09.10,05:10
Ahojte, prosim vas neviete mi odporucit cim mame dat pokryt plochu strechu rodinneho domu v radovke? oplati sa dat nejaky plech alebo radsej nieco ine? dakujem
Existujú špeciálne fólie,ktoré sa lepia na strechu,ale sú dosť drahé,no asi nechcete,aby vám tam zatekalo.Na to sa rozloží štrk (vtedy fóliu netreba kotviť o podklad),ktorý ju chráni pred poškodením a tiež izoluje.
Pri lepení bitumenových pásov sa časom može vyskytnúť slabšie miesto.
Pri takýchto strechách sa moc neoplatí šetriť,lebo zatekajúca strecha je nočná mora všetkých obyvateľov daného domu,robíte to možno raz v živote,tak pozor na kvalitu.