pánkoj
31.03.09,21:04
Dobrý deň,
môže si začínajúci živnostník, ktorý dostal dotáciu k činnosti z účtu vybrať určitú hotovosť na jednu z vecí a túto kúpi napr. po mesiaci?
Ďakujem za odpoveď
veronikasad
31.03.09,21:23
Dobrý deň,
môže si začínajúci živnostník, ktorý dostal dotáciu k činnosti z účtu vybrať určitú hotovosť na jednu z vecí a túto kúpi napr. po mesiaci?
Ďakujem za odpoveď
Fin.prostriedky nemusíš mať uložené na bežnom účte, môžeš ich mať v pokladni. Vyčerpanie dotácie na účel stanovený v podn. pláne je nutné do 2 rokov.
mikulo
01.04.09,14:36
Dobry den,

nechcem zakladat novu temu, tak moju otazku polozim tu, v pribuznej teme:
minimálnu pomoc som prijal zaciatkom decembra, zabudol som ale odovzdat oznamenie o prijati minimalnej pomoci do 30 dni (teraz som ho nasiel zalozeny v dokumentoch), ako je na papieri pisane. Chcel som sa spytat, ci mi hrozi nejaka sankcia, pripadne vratenie celeho prispevku?

Ďakujem
andreaS
06.06.09,18:27
moj dotaz spada do tejto kategorie...

moja mamina dostala dotaciu na podnikanie v 08/2007 ... ma moznost zakupit si pouzite kopirovacie zariadenie od ineho podnikatela (dokladom bude faktura) ale pani na urade prace jej tvrdi, ze moze kupovat vylucne v obchode .... neviem sa z toho vysomarit, lebo mi to pride strasne na hlavu... je predsa bezne, ze niekto predava majetok, kt. nepotrebuje a druhy to tym padom kupi este aj za lacnejsie ako by stalo nove zariadenie...

priznam sa, ze som si este len cerstvo vypisala podmienky dohody na poskytnutie prispevku z UPSVaR a presne budem studovat az zajtra...

zatial mam vypisane toto:
- dohoda je uzatvorena na zaklade §49 zákona 5/2004 o službách zamestnanosti a vyhlášky Ministerstva práce socialnych veci a rodiny 44/2004
- prijemca je povinny postupovat pri obstaravani tovarov, prac a sluzieb, kt. budu financovane z prispevku v sulade so zakonom c. 25/2006 o verejnom obstaravani