xxxenka1
31.03.09,21:33
ahojte,
vie mi niekto poradit, ci je mozne, aby sa dobrovolne nezamestnany (3 mesiace) mohol zaregistrovat na urade prace a normalne bol vedeny v evidencii uchadzacov o zamestanie, ak sa nezaeviduje ihned ale bude si sam platit zdravotne poistenie? nikde som podobny pripad nenasla, lebo vsade sa riesi iba pripad bud ukoncenia skoly alebo prepustenia z prace a tam je nutnost tusim registrovat sa do 7 dni
Takze kto ma skusenost, prosim ozvite sa...dakujem.
Andyke
31.03.09,20:31
Osobnú skúsenosť nemám.
Môžeš sa zaregistrovať na úrad práce ako uchádzač o zamestnanie aj keď si bol doteraz dobrovoľne nezamestnanou osobou. Potom sa odhlás v zdrav. poisťovni ako samoplatiteľ a prihlás sa, že platiteľom za Teba bude štát (ale k tomu budeš potrebovať potvrdenie od úradu práce, že si vedený v ich evidencii)
veronikasad
31.03.09,20:33
ahojte,
vie mi niekto poradit, ci je mozne, aby sa dobrovolne nezamestnany (3 mesiace) mohol zaregistrovat na urade prace a normalne bol vedeny v evidencii uchadzacov o zamestanie, ak sa nezaeviduje ihned ale bude si sam platit zdravotne poistenie? nikde som podobny pripad nenasla, lebo vsade sa riesi iba pripad bud ukoncenia skoly alebo prepustenia z prace a tam je nutnost tusim registrovat sa do 7 dni
Takze kto ma skusenost, prosim ozvite sa...dakujem.
Ak sa zaeviduješ do 7 dní od skončenia prac.pomeru, zaeviduju ťa spätne od 1. dňa. Ak prídeš neskôr, tak len ododňa doručenia prihlášky.