catrineba
31.03.09,21:45
ahojte poradaci, chcem sa spytat ci si mozem dat do nakladov mesacnik MHD z BA, prevadzkaren mam inde, na dedine, ale pracovne zalezitosti vybavujem tu, stretnutia, nakup a pod.
Dakujem :)
ondrejvla
31.03.09,19:49
ahojte poradaci, chcem sa spytat ci si mozem dat do nakladov mesacnik MHD z BA, prevadzkaren mam inde, na dedine, ale pracovne zalezitosti vybavujem tu, stretnutia, nakup a pod.
Dakujem :)

Môžeš si dať do nákladov len cestovné náhrady, teda cestovné lístky použité na MHD, keďže prichádzaš z okolia aj medzimestskú dopravu, stravné, ak toto všetko vypíšeš na zúčtovanie cestovného - Cestovný príkaz. Ale neverím, že ti mesačník pri daňovej kontrole prejde.
catrineba
01.04.09,06:43
Môžeš si dať do nákladov len cestovné náhrady, teda cestovné lístky použité na MHD, keďže prichádzaš z okolia aj medzimestskú dopravu, stravné, ak toto všetko vypíšeš na zúčtovanie cestovného - Cestovný príkaz. Ale neverím, že ti mesačník pri daňovej kontrole prejde.

ja tu budem mat tento mesiac aj prenajaty byt, tak preto ten mesacnik. A ked bude v zmluve na byt uvedene ico tak mozem tam aj ten dat? MUSIM to ako zivnostnicka niekde hlasit? alebo mozem aj tu podnikat ked tu nieje prevadzkaren, lebo tu mam aj TPP a je nelogicke byt na dvoch miestach naraz...
catrineba
06.04.09,09:13
prosim vas, potrebujem vediet, ze ak si dam nájom bytu v ba do nákladov, ci musim zivnostenskemu uradu alebo niekomu nieco o tom oznamovat, ze som tu v ba, v podstate to nechcem ako prevadzkaren lebo tu mam na trvalom bydlisku. chcem ale nejakym sposobom to mat ako vydavok... poradi niekto?
Chobot
06.04.09,10:00
prosim vas, potrebujem vediet, ze ak si dam nájom bytu v ba do nákladov, ci musim zivnostenskemu uradu alebo niekomu nieco o tom oznamovat, ze som tu v ba, v podstate to nechcem ako prevadzkaren lebo tu mam na trvalom bydlisku. chcem ale nejakym sposobom to mat ako vydavok... poradi niekto?

Čo je účelom tvojho pobytu v BA? Je to pracovná cesta za účelom dosiahnutia zisku v súlade s podnikateľskou činnosťou? Ak áno a pracovná cesta trvá celý mesiac, tak aj náklady za prenájom sú daňovým nákladom. Ak by si ale bola v BA len 1 deň, tak asi ťažko vysvetlíš kontrole z DÚ mesačný prenájom bytu.

Ak to je viacej a častých ciest, kde by ubytovanie v hoteli stálo viac, ako nájomné, tak je to obhájiteľné. Musíš si to ale vyúčtovať cez vyúčtovanie pracovnej cesty.
catrineba
06.04.09,10:37
Čo je účelom tvojho pobytu v BA? Je to pracovná cesta za účelom dosiahnutia zisku v súlade s podnikateľskou činnosťou? Ak áno a pracovná cesta trvá celý mesiac, tak aj náklady za prenájom sú daňovým nákladom. Ak by si ale bola v BA len 1 deň, tak asi ťažko vysvetlíš kontrole z DÚ mesačný prenájom bytu.

Ak to je viacej a častých ciest, kde by ubytovanie v hoteli stálo viac, ako nájomné, tak je to obhájiteľné. Musíš si to ale vyúčtovať cez vyúčtovanie pracovnej cesty.


dakujem krasne :)
riki
29.06.09,12:08
dobry den,

kazdy den chodim pesi vyberat postu z nasho p.o. boxu ktory je vzdialeny od prevadzky v ktorej som zamestnana dve zastavky autobusom. chcem si vybavit cipovu kartu (cena za jazdu je lacnejsia ako listok) a dochadzat na postu busom.
zamestnavatel suhlasi s preplatenim karty ak si to bude moct dat do nakladov. moze?

dakujem za radu.

prajem pekny den.
lulinka10001
09.07.09,14:09
ked si uplatnuj cestovne listky,ako to mam učtovat.stači len vydavkovy priložejý pri každom bločku,ale musim viest cestaky.
Tweety
09.07.09,14:29
ked si uplatnuj cestovne listky,ako to mam učtovat.stači len vydavkovy priložejý pri každom bločku,ale musim viest cestaky.
A čoho sa týkajú? pracovnej cesty, ak áno, musíš mať CP.
lulinka10001
09.07.09,14:31
ok dakujem.
a ako to je tento rok z knihou jazd?
Tweety
09.07.09,14:37
ok dakujem.
a ako to je tento rok z knihou jazd?
Stačí pohľadať príspevky, odpovedí je tu neúrekom. Prosím, skús pohľadať, odpovedala by som len na dávno odpovedané. Daj do vyhľadávača kľúčové slovo a budeš mať čo čítať a odpoveď určite nájdeš.:)
lulinka10001
09.07.09,15:14
ja viem a uz vyhladavam asi 2hodiny.uz ma boli hlava,ale presne co som chcela vediet som nenasla.
1. ak je auto zapisane na firmu moz esi ulatnovat 80 percent.ako to ma potom dat do učtovnictva a ako to presne vypocita?moze si zobrat kazdy a jeden bločik uplatnit 80 percent a dat vydavkovy?
2. a ak ma sukromne vozidlo tak pocita tak ako predtym?
cize cena phm x piem spotreba/100= xxx +0,183 x km
3. a ak zaplati cestnu dan v juni moze si uplatnovat az od toho dna cestovne náhrady/ak je sukromne vozidlo)?
nechcem obtazovat,ale uz som fakt zufala,naozaj som uz presla vsetko mozne,ale toto som nenasla zodpovedane.Dakujem