tutiola
31.03.09,22:26
Možno v tejto chvíli získam veľa ludí, ktorým sa môj príspevok nebude páčiť. Mrzí ma, že ak chcem recept pripravovaný v nádobach tupperwar, nájdem tam 3/4 príspevkov o hodnotení ich výrobkov a nie recepty. Možno si poviete, čo tá tu vypisuje, keď je tu novaˇ. Áno,som tu nova, ale čítala som Etiketu porady. Ľudia, ktorí pripravili a doplňovali Etiketu porady sú členstvom starší, skúsenejší a robili to s úmyslom, aby bola porada prehľadná. Ak potrebujem recepty , tak by mali byť v téme Recepty Ak potrebujem sa dozvedieť čo-to o produktoch, tak by som to mala nájsť v téme Produkty -odporúčania,skúsenosti. To je môj názor. Ak som niekoho nahnevala, prepáčte - nemala som to v úmysle.
m.hladka
31.03.09,20:41
Máš pravdu, ale porada je už raz taká. Je tu veľmi veľa ľudí a preto je tu aj trošku neporiadok a chaos, ktorý si robíme a ktorý sa snaží administrátor dávať do poriadku, ale napriek tomu je to veľmi dobrá stránka a dobrý kolektív ľudí.
Porada nie je encyklopédia, ale stránka, kde si navzájom ľudia radia, takže ak chceš recept musíš hľadať.
kukučka
31.03.09,21:26
témy si žijú svojím životom, nič ti nebráni založiť novú, len si dobre rozmysli názov, aby bolo jasné o čo ti ide. Aj tak ti tam urobia mrník ako Daniele v receptoch na chlebík v pekárni :D
tutiola
01.04.09,05:23
Vedela som, že môj príspevok vyvolá nevôľu. Skôr, ako som napísala svoj prvý príspevok, prečítala som si stovky staršich z rôznych tém. Nemyslím si, že mne sa nemôže stať, že nesprávne zaradím príspevok, alebo moja reakcia na iný príspevok nevybočí s temy. Myslím si že aj moj postreh môže pomôcť k dodržiavaniu Etikety.
m.hladka
01.04.09,05:27
Ja to vôbec necítim ako nevôľu, je to len normálna poznámka a tvoj postoj k tejto stránke.

"Myslím si že aj moj postreh môže pomôcť k dodržiavaniu Etikety."
To určite!
DanielaSL
01.04.09,06:15
Vedela som, že môj príspevok vyvolá nevôľu. Skôr, ako som napísala svoj prvý príspevok, prečítala som si stovky staršich z rôznych tém. Nemyslím si, že mne sa nemôže stať, že nesprávne zaradím príspevok, alebo moja reakcia na iný príspevok nevybočí s temy. Myslím si že aj moj postreh môže pomôcť k dodržiavaniu Etikety.

Prečo cítiš nevôľu? Vôbec sa mi to z príspevkov, ktoré sú napísané nezdá.....
Chválim ťa za to, že si si dala námahu prečítať Etiketu, lebo nie každý, kto sa tu zaregistruje to urobí. A napokon....úplne s tebou súhlasím. Stačí pozrieť na mnou založenú tému Recpety pre domácu pekáreň. A už nehovorím o odborných témach. Ale moderátori Porady tiež nie sú všemohúci, aby sa im podarilo v tých všetkých založených témach urobiť poriadok. Nič nám teda iné neostáva, len trpezlivo hľadať, keď potrebujeme niečo nájsť.
Chobot
01.04.09,07:11
Možno v tejto chvíli získam veľa ludí, ktorým sa môj príspevok nebude páčiť. Mrzí ma, že ak chcem recept pripravovaný v nádobach tupperwar, nájdem tam 3/4 príspevkov o hodnotení ich výrobkov a nie recepty. Možno si poviete, čo tá tu vypisuje, keď je tu novaˇ. Áno,som tu nova, ale čítala som Etiketu porady. Ľudia, ktorí pripravili a doplňovali Etiketu porady sú členstvom starší, skúsenejší a robili to s úmyslom, aby bola porada prehľadná. Ak potrebujem recepty , tak by mali byť v téme Recepty Ak potrebujem sa dozvedieť čo-to o produktoch, tak by som to mala nájsť v téme Produkty -odporúčania,skúsenosti. To je môj názor. Ak som niekoho nahnevala, prepáčte - nemala som to v úmysle.

V podstate to, čo ti poradím, tu už odznelo, ale začnem takto. Tá téma Tuppervare v sekcii Recepty je už sama o sebe zle zaradená, lebo ten kto ju zadával, hneď v prvom príspevku sa pýtal na skúsenosti s výrobkami Tuppervare. Preto je aj logické, že ľudia nebudú pridávať len recepty, ale budú písať svoje skúsenosti s týmito výrobkami.

Ak založíš novú tému s názvom Tuppervare - recepty, a v prvom príspevku napíšeš, aby diskutujúci pridávali len recepty, tak budú pridávať recepty. AK niekto pridá niečo iné, ako recept, tak môžeš požiadať moderátora o presunutie toho príspevku do inej témy.

Takže aj keď si nová, máš tú moc spolupodieľať sa na výzore a obsahu porady. Poradu netvoria len starí "mazáci", ale jej smerovanie formujú najmä noví ľudia s novými problémami, otázkami a témami.

Požiadal som admina, aby mi rozšíril moderovanie aj na sekciu recepty, ak založíš hore uvedenú tému, tak z tej všeobecnej diskusie ti tam presuniem len recepty.
tutiola
01.04.09,07:24
Ďakujem všetkým za reakcie a podporu. Novú tému podľa návrhu urobím. Nečakám, že to bude urobené hneď, veď aj administrátor aj moderátor má len dve ruky, svoje zamestnanie a svoj život.
DanielaSL
01.04.09,07:26
Tibor a tak ťa hneď aj poprosím o presunutie príspevkov z tej mojej zmrníkovanej témy, ako som ti minule o nej písala, keď ti to admin urobí. Nejako som nestihla napísať mysimis.
Dobroslava
02.04.09,09:04
Prečítal som si názor "nového člena". Je pochopiteľné, že pri takom množstve ľudí, ktorí "chodia" na Poradu, sa to nedá všetko "vyupratovať" tak, aby jedným kliknutím, našla to, čo potrebuje. Treba hľadať a hľadať ... Ja len chcem vyjadriť obdiv a poďakovanie ľuďom, ktorí založili túto stránku a ktorí sa jej venujú. Ste NUMBER ONE medzi navštevovanými stránkami nielen u mňa ... Veľakrát ste mi pomohli a veľmi veľa som sa na tejto stránke naučil ...
Rozalka
02.04.09,17:36
Chceš recepty, ktoré môžeš použiť v nádobe Tuperware? skús s tými úplne jednoduchými kysnutými cestami.

Priznám sa, ja tú nádobu používam na šaláty, pretože kysnuté cesto bolo z nej vynikajúce - ak sa produkty zjedli v deň pečenia, potom stvrdli, tak som prešla ku klasickému kysnutiu.
ondrejvla
02.04.09,20:14
Chceš recepty, ktoré môžeš použiť v nádobe Tuperware? skús s tými úplne jednoduchými kysnutými cestami.

Priznám sa, ja tú nádobu používam na šaláty, pretože kysnuté cesto bolo z nej vynikajúce - ak sa produkty zjedli v deň pečenia, potom stvrdli, tak som prešla ku klasickému kysnutiu.

No Rozálka, ja mám túto nádobu, používam ju minimálne 1x za týždeň, sme veľká rodina, kysnuté cesto mi vydrží aj 2-3 dni, nie je vysušené, ani sa nemrví. Cesto musí byť bez bielok - vtedy je chutné kysnuté cesto a jemné, musí obsahovať tuk, ja dávam väčšinou olej alebo pravé maslo, nie emulgovanú vodu, treba misku riadne uzatvoriť, ide to ťažšie, ale nesmie tam byť škára. A ešte niečo robím inak, ako radia z Tuperware, ja to cesto vymiešam klasicky, kým sa mi neodliepa od steny nádoby. Miešam elektrickým šľahačom, ale metličky používam tie "vrtené" na tuhšie cestá.
V priebehu 10 minút mi cesto vykysne, premiešam vareškou a nechám ešte raz "puknúť" misku.
Nie som distribútorka týchto výrobkov, vždy sa niekto našiel, kto mi ich na moju žiadosť zohnal, alebo aj poslal, aj odtiaľto z Porady.
Ďakujem Zdeni.
Marianna01
03.04.09,08:16
A dievčatá, teraz ste jej tu urobili opäť pekný mrník :D, keď ste do témy o porade v ohlasoch popridávali skúsenosti s tuperware. Mimochodom, ani netuším čo to je...:D:D:D
Richard
03.04.09,12:25
treba im dať na tie príspevky červený palec ;)
Kazu
03.04.09,12:42
Priznám sa, že mrníky čítam veľmi rada. Občas je mrník lepší ako téma samotná a občas si téma ani nič iné nezaslúži :--- A keď už je mrník najmrníkovatejší, vtedy mi v hlave neodbytne zneje refrén: Ja som mrník mrníček, mrniť je môj koníček. Len som stále nevedela odkiaľ je nota. Až nedávno opakovali rozprávky Ja som budík, budíček ...... :D
DanielaSL
03.04.09,15:44
A zase Jožko Mihál chce mrník.... posúvame mu tým jeho tému so školením....:);)
tutiola
03.04.09,17:00
V tomto mojom príspevku mi ani nešlo tak o samotné tupperware alebo o recepty i keď je pravda, že práve toto ma vyprovokovalo. Mne sa skôr jedna o to, aby sme skôr ako otvoríme nejaku tému v duchu Etikety zadali vyhľadávanie, či tá tema už náhodou niekedy nebola otvorená. Veď aj rady, ktoré si ľudia poskytovali v tom čase, môžu nám pomocť aj dnes a zároveň si navzájom poskytneme nové skúsenosti. Keď si pozrieme témy, ktoré sú teraz rozoberané zistíme, že sa opakuje napr. Veľka noc, Šrotovné, Prihlasovanie mot. vozidiel a ďalšie. Pritom by stačilo znovu tú ktorú tému otvoriť tým, že zadám novú otázku a zistím, že ju vlastne ani nepotrebujem, lebo tam nájdem odpoveď. Dúfala som , že nás to všetkých trochu nasmeruje k tomu aby sme si Etiketu znovu prečítali a tak si oprášili v pamäti body, na ktoré sme časom zabudli a noví aby sme sa z nej poučili. Porada je veľmi dobra stránka a len od nás všetkých záleži ako bude prehľadná. Keď prechádzam jednotlivé témy, tak po pár príspevkoch ako by sme zabudli, ako znela otázka a ideme celkom iným smerom. Je len normálne, že časom niekto položi novú otázku, ale mala by byť príbuzna pôvodnej. To bol môj zámer a teraz len úvaha. Ďakujem všetkým za podporu, ale je to tak ako napisala "kukučka"... témy si žijú svijím životom.... Možno ani by to neboli také príťažlivé, keby sme ich oklieštili o tie "mrníky" No ktoho vie...
ondrejvla
03.04.09,20:20
Priznám sa, že mrníky čítam veľmi rada. Občas je mrník lepší ako téma samotná a občas si téma ani nič iné nezaslúži :--- A keď už je mrník najmrníkovatejší, vtedy mi v hlave neodbytne zneje refrén: Ja som mrník mrníček, mrniť je môj koníček. Len som stále nevedela odkiaľ je nota. Až nedávno opakovali rozprávky Ja som budík, budíček ...... :D

No vidím, že nie som sama, čo si nevšimla, v ktorej je téme:cool:Ale občas treba aj mrník, aby sa upratalo...