brm
11.07.05,08:19
pomoc, nemáte niekto po ruke splnomocnenie SP na mailovvé výkazy? neviem sa tam prepracovať, pustí ma len po zoznam tlačív a potom vraj systém nevie nadviazať spojenie...pomoc....nutne potrebujem
Palino
11.07.05,06:44
Pripájam tlačivo, neviem, či Ti ide práve o toto:
brm
11.07.05,09:37
palino, nejde mi to otvoriť...aj pri tvojom linku mi odpapuľuje, že nevie nadviazať spojenie s www.porada...a zmrzne to.sfiňa...v čom môže byť problém?
lenkak
11.07.05,09:47
Mne to ide otvoriť, uložiť. A nevyhodí ma.
brm
11.07.05,11:32
už som na tú fintu došla...v tomto PC mi šli otvoriť len sociálkové tlačivá robené v adobe...nešli wordové lebo tu mám len open office...z notebúka, kde mám aj word aj excel, tak tam mi to šlo otvoriť...hm, mrkva v zime...vďaka za pomoc a snahu...
bepo
11.07.05,11:40
Brm-100 bodov :D To je jasné že ak nemáš nainštalovaný Word tak ti to wordovský dokument neotvorí.
Jozef Mihál
11.07.05,12:07
Námet na podanie na protimonopolný úrad...SP má zrejme tajnú dohodu s MS... a berie provízie za každý predaný Word...
lenkak
11.07.05,16:34
Ale ak si pri inštalácii Open Ofifice zadáš voľbu otvárať dokumenty vytvorené vo Worde a v Exceli tak pri kliknutí na takéto typy súborov sa Ti priamo otvorí Open office. V prípade že si si to nezadala pri inštalácii tak pravým tl. myši klikneš, rozroluje sa Ti ponuka a tam si zadáš otvoriť v programe, klikneš na ikonu open office a keď si dole všimneš je prázdny rámček ktorý si zaškrtneš bude sa Ti už stále napr. Wordovský dokument otvárať priamo v Open office. To isté platí aj Excelovský súbor.
Ja bez problémov otváram a upravujem stránky zo SP aj v Open Office.
brm
11.07.05,17:23
LENKA, ZLATKO MOJE, keď ja som PC nesvojprávny užívateľ...to sa ti to povie...len ja musím nájsť niekoho kto zrealizuje to, čo si mi tu pre mňa tak nezrozumiteľne popísala....ach jo
lenkak
11.07.05,17:45
Tak to skús takto:
Ulož si súbor na disk svojho PC.
Otvor si Open Office.
Pôjdeš na súbor a dáš možnosť otvoriť, zadáš cestu kde si si ho uložila
Môžeš pracovať.
bepo
11.07.05,17:48
Karkulka-čomu nerozumieš?Inštaluješ,klikneš,rozbalíš,zbal š,zaviažeš,odklikneš,odpiješ kávu z findže ktorú máš v držiačiku na kávu,zrámčekuješ,ešte raz klikneš,vypneš a dáš si studený obklad na hlavu :D
anto
11.07.05,17:51
Súhlasím s Mihálom, prečo všetko je vo formáte MS Word, keď aj iné programy sú na spracovanie textu a za ktoré netreba platiť. Open Office je podľa mňa lepší, ako MS Word, má prijateľnejšie prostredie, a hlavne je zadarmo. Prečo Sociálka používa dokumenty .doc, a nie iné, ktoré majú aj iní užívatelia?
lenkak
11.07.05,17:59
Poznám oba programy, ale Open Office vie aj exportovať súbory do pdf, doc, xls.
Kto vie narábať s Wordom a Excelom určite bude vedieť pracovať aj s Open Officom, len má inak umiestnené ikony. Dobrý príklad je Office 97 a medzi Office 2003, programy sú rovnaké,len sa líšia v grafike, a inak majú umiestnené ikony. Office 2003 dokáže oveľa viacej ako 97, to je len pre porovnanie.