pinkmatika
01.04.09,04:35
Nevie mi niekto súrne poradiť, či pomôcť? Potrebujem urobiť majetkové vyrovnanie po rozovde,pretože už budú tri roky od rozvodu. Ak to nespravím zmení sa bezpodielové vlastníctvo na podielové a so súdmi sa veľmi na Slovensku ťahať tiež neoplatí,aby som to spravila súdnou cestou,keď nemám peniaze na vyplatenie ex z 3jizbového bytu,kde bývam s dvoma dcérami. Kde by som zohnalal dohodu o majetkovom vyrovnaní,na nete to n eviem nikde nájsť? A čo sa s ňou robí po notárskom overení? Nesie sa na kataster? Môže byť v nej dohoda o vyplatení neskôr? Vie o tom niekto poradiť? Peniaze na právnika nemám. Ďakujem za pochopenie.
ludmila12
01.04.09,03:31
Dohodu musia podpísať obaja exmanželia a neviem či sa oplatí napísať ju bez odborníka napr.právnika pretože každá chybička sa dá neskôr využiť. Ak ju obaja podpíšete, že súhlasíte s podmienkami dohody podpis je potrebný vykonať u notára, potom sa jeden exemplár zanesie na kataster a každému z vás zostáva jeden.
Alebo ak nie je možná dohoda treba to skúsiť súdnou cestou, tam to trvá niekedy aj roky. Ale aj tak budete musieť exmanžela vyplatiť zo spoločného majetku ale získate čas oddialite to. Neviem ako máte veľké deti. Ja som si zobrala hypotekárny úver a splácam to bývalému spolu s dcérami.
Inak Vám neostáva len ako píšete , že po troch rokoch od právoplatnosti rozvodu budete všetko vlastniť pol na pol.
:rolleyes: pekný deň
suzzane.mac
22.05.09,14:00
Aj ja mam podobný problém,len ide o to ,že mi máme 2-izbový družstevný byt,tiež byvam v ňom ja s dvoma dcerami a ex-manžel ma žiada vyplatiť 300-tisic.Ani hypoteku a ani pôžičku si nemôžem dovoliť,nevie mi niekto poradiť ak by som šla na súd,ked byt nie je v osobnom vlastníctve aká suma sa berie na vyplatenie z družstevného bytu?
Mária27
22.05.09,14:15
Aj ja mam podobný problém,len ide o to ,že mi máme 2-izbový družstevný byt,tiež byvam v ňom ja s dvoma dcerami a ex-manžel ma žiada vyplatiť 300-tisic.Ani hypoteku a ani pôžičku si nemôžem dovoliť,nevie mi niekto poradiť ak by som šla na súd,ked byt nie je v osobnom vlastníctve aká suma sa berie na vyplatenie z družstevného bytu?

Trhová hodnota bytu v čase rozvodu, ak ste získali právo na uzatvorenie zmluvy o nájme družstevného bytu v manželstve.