JuliaB
01.04.09,07:56
Dobry den
neda mi nezareagovat, na situaciu ktora sa okolo nas deje , ak prekrocime hranice smerom do Rakuska, stavame sa obetou arogantnych rakuskych policajtov.
Dna 28/3/2009 popoludni sme sa vydali na bezny nakup drogerie a potravin do rakuskeho Hainburgu.Pocasie bola krasne, avsak fukal silny narazovy vietor.V Rakusku sme si spravili nakup a vybrali sme sa domov.Uz v Hainburgu sme si vsimli rakusku policiu ako sa mota po parkovisku pred Penny marketom a obzera si znacky slovenskych aut....My s manzelom sme v tej chvili vyrazali prave s uvedeneho parkoviska a nasi ,,rakusky,, priatelia sa nalepili hned na nas,co sa samozrejme nedalo prehliadnut.Rychlost sme dodrzali presnu 50tku celym Hainburgom, pri vychadzani s Hainburgu sme isli rychlostou cca 70km/hod, lebo bol skutocne velmi silny vietor.Medzi Hainburgom a Volfstalom je v jednom useku rychlost znizena na 70 a tak sme tam spomalili. Policajti isli stale za nami, a za nimi sa tvorila dalsia kolona aut.Tesne pred Volfstalom nas predbehli a zastavili...nasou slabou nemcinou sme pochopili, ze sme porusili rakuske zakony konkretne paragraf 20 odstavec1 nakolko sme isli medzi obcami rychlostou max.70km/hodinu.Normalne sme sa nestacili cudovat.Policajt na povedal ze 75good, 80,90,100 good noch 70 nedobre..zle...Skoro sme nestacili usta otvarat.
Nakoniec sme zaplatili pokutu 15EUR a policajti nasadli do svojho auta arogantne sa zasmiali a zareagovali...nicht slafen....fast go....
Jedine co nam zostalo je potvrdenka od pokuty ...a pocit , ze pre nich sme skutocne iba privandrovalci a oni su nieco viac ako my......Napr.na potvrdenke uviedli , ze sme boli zastaveni na B9 v Haiburgu, avsak skutocne nas zastavili az vo Volfstale...jedine co je tam presne uvedene je cas zastavenia 16,20.
Aj miesto pokuty si uviedli Hainurg.....zobrali nam papiere, vodicske preukazy a obcianske a ak nezaplatime, budu riesit...co nam ine zostavalo?? Nemali sme naladu a ani sme nevedeli ako spravne postupovat..TAk sme im to tam zaplatili na mieste...aj ked islo iba o 15 EUr, myslim si ze ich postup bol nezakonny a jasne nam dali na javo, ze tam nemame co hladat....
Zaujimave je , ze vsade sa hovori o jednotnej EU ale pre rakusku policiu to zrejme neplati.....jednaju stale s nami ako by sme boli nieco menej ako oni....
Prosim, ak sa Vam podari zistit aspon nieco ohladom ich vymysleneho paragrafu, ktory nam uviedli na potvrdenke, bola by som velmi rada, nakolko skutocne netusime...ako sme mali postupovat.
Dakujem pekny den
Julia
Chobot
01.04.09,07:46
Dobry den
neda mi nezareagovat, na situaciu ktora sa okolo nas deje , ak prekrocime hranice smerom do Rakuska, stavame sa obetou arogantnych rakuskych policajtov.
Dna 28/3/2009 popoludni sme sa vydali na bezny nakup drogerie a potravin do rakuskeho Hainburgu.Pocasie bola krasne, avsak fukal silny narazovy vietor.V Rakusku sme si spravili nakup a vybrali sme sa domov.Uz v Hainburgu sme si vsimli rakusku policiu ako sa mota po parkovisku pred Penny marketom a obzera si znacky slovenskych aut....My s manzelom sme v tej chvili vyrazali prave s uvedeneho parkoviska a nasi ,,rakusky,, priatelia sa nalepili hned na nas,co sa samozrejme nedalo prehliadnut.Rychlost sme dodrzali presnu 50tku celym Hainburgom, pri vychadzani s Hainburgu sme isli rychlostou cca 70km/hod, lebo bol skutocne velmi silny vietor.Medzi Hainburgom a Volfstalom je v jednom useku rychlost znizena na 70 a tak sme tam spomalili. Policajti isli stale za nami, a za nimi sa tvorila dalsia kolona aut.Tesne pred Volfstalom nas predbehli a zastavili...nasou slabou nemcinou sme pochopili, ze sme porusili rakuske zakony konkretne paragraf 20 odstavec1 nakolko sme isli medzi obcami rychlostou max.70km/hodinu.Normalne sme sa nestacili cudovat.Policajt na povedal ze 75good, 80,90,100 good noch 70 nedobre..zle...Skoro sme nestacili usta otvarat.
Nakoniec sme zaplatili pokutu 15EUR a policajti nasadli do svojho auta arogantne sa zasmiali a zareagovali...nicht slafen....fast go....
Jedine co nam zostalo je potvrdenka od pokuty ...a pocit , ze pre nich sme skutocne iba privandrovalci a oni su nieco viac ako my......Napr.na potvrdenke uviedli , ze sme boli zastaveni na B9 v Haiburgu, avsak skutocne nas zastavili az vo Volfstale...jedine co je tam presne uvedene je cas zastavenia 16,20.
Aj miesto pokuty si uviedli Hainurg.....zobrali nam papiere, vodicske preukazy a obcianske a ak nezaplatime, budu riesit...co nam ine zostavalo?? Nemali sme naladu a ani sme nevedeli ako spravne postupovat..TAk sme im to tam zaplatili na mieste...aj ked islo iba o 15 EUr, myslim si ze ich postup bol nezakonny a jasne nam dali na javo, ze tam nemame co hladat....
Zaujimave je , ze vsade sa hovori o jednotnej EU ale pre rakusku policiu to zrejme neplati.....jednaju stale s nami ako by sme boli nieco menej ako oni....
Prosim, ak sa Vam podari zistit aspon nieco ohladom ich vymysleneho paragrafu, ktory nam uviedli na potvrdenke, bola by som velmi rada, nakolko skutocne netusime...ako sme mali postupovat.
Dakujem pekny den
Julia

Pokiaľ natrafíš na zakomplexovaného blbca, ktorý sa skrýva za policajnú uniformu a potrebuje si svoje komplexy na nikom vybiť, tak si asi ťažko pomôžeš. Neviem, či má význam ti tu radiť, že treba sa sťažovať tam, či tam, pretože ťažko dokážeš, čo sa stalo.

Keby si vedela lepšie po nemecky, asi by si mohla s nimi viacej diskutovať. A takíto policajti nie sú len v rakúsku, aj niektorí naši "orgáni" si zgustnú na cudzincoch.

Nepoznám rakúske dopravné predpisy až natoľko dobre, ale nemyslím si, že by mali predpísanú minimálnu rýchlosť na obecných cestách (aj u nás je len na diaľnici predpísaná minimálna rýchlosť).
Excise Duty
01.04.09,08:55
Je už tradičným slovenským zvykom hľadať chyby vždy u iných a akékoľvek nepríjemnosti v zahraničí považovať za akt nepriateľstva voči Slovákom. Ak cestujem do zahraničia, musím si byť vedomý toho, že som povinný dodržiavať zákony štátu, v ktorom sa nachádzam. Takže podľa Bundesgesetz vom 6. Juli 1960, mit dem Vorschriften über die Straßenpolizei erlassen werden (Straßenverkehrsordnung 1960 - StVO. 1960). StF: BGBl. Nr. 159/1960 v znení jeho neskorších predpisov je v zmysle jeho ustanovenia § 20 ods. 1 poslednej vety porušením zákona obmedzujúca neodôvodnene pomalá jazda, za čo možno uložiť pokutu tak, ako bola uložená. Náš slovenský zákon mrkoce čosi len o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Skutočnosť, že rakúski policajti často zastavujú slovenských vodičov vidíme len preto, že prekračujeme slovenskorakúsku hranicu, ale rakúski policajti si vedia urobiť poriadok kdekoľvek na rakúskom území a nielen so Slovákmi. Ďaľším dôvodom je skutočnosť, že mnohí slovenskí vodiči "exportujú" cestné pirátstvo, ktorým nás dennodene a bohužiaľ beztrestne terorizujú na našich cestách, v Rakúsku to neostane bez povšimnutia. Pri cestách do Rakúska autom odporúčam sledovať stránku
http://www.oeamtc.at/index.php.
hanelie
01.04.09,09:48
myslím, že to nie je len "rakúsky" problém - aj u nás je mnoho takých, ktorí si skutočne vymýšľajú a hľadajú zamienku, aby nám udelili pokutu - veď treba plniť "kvóty" do ŠR :mee:
bepo
01.04.09,10:01
Za bezdôvodne pomalú jazdu dávajú pokuty aj nemecký policajti nemeckým vodičom takže zas tu netreba vyťahovať nejaké nepriateľstvo a aký sú slováčikovia chudáčikovia, škoda že toto nepokutuje aj slovenská polícia. Inak nalepenie sa na auto na diaľnici bez bezpečného odstupu a blikanie diaľkovými môže byť pokutované do výšky 400 eur tak aby sa tu potom niekto nesťažoval že len tak trochu blikol a ten blbec mu dal 200 eur za to a ako je to možné ;)
ludmilla
01.04.09,13:39
Nakoniec sme zaplatili pokutu 15EUR a .....

Prosim, ak sa Vam podari zistit aspon nieco ohladom ich vymysleneho paragrafu, ktory nam uviedli na potvrdenke, bola by som velmi rada, nakolko skutocne netusime...ako sme mali postupovat.

Julia

§20 odst. 1 StVo hovorí:
Vodič vozidla je povinný prispôsobiť dopravnú rýchlosť, ktorá je daná alebo udaná dopravným značením najmä však cestným, dopravným podmienkam a podmienkam viditeľnosti, tak ako prispôsobiť rýchlosť vlastnostiam vozidla a nákladu. nesmie ísť tak rýchlo, aby znečistil ostatných užívateľov cestnej premávky a veci ležiace pri ceste, aby nezranil zvieratá ak sa tomu dá zabrániť. Taktiež nesmie ísť bezdôvodne pomaly, čím obmedzí ostatnú premávku.

P.s. podľa katalógu pokút bola pokuta do 31.01.2008 za § 20 14 Eur.
dad111
01.04.09,20:53
To by ,mali pokutovť aj u nás. Nie je nič príjemné, keď pred Vami niekto ide ako na koňoch a ešte po stredovej čiare.
wegamizi
01.04.09,21:18
Tak Julia, ale si dopadla, ani svoji ta nepodrzali :eek:. Hmm. Nic si z toho ale nerob, ja asi tusim, co si chcela s tym prispevkom povedat, davam ti za pravdu. Nechaj to tak, nerozoberaj to, uz sa to spat nevrati. Drzim ti palce, aby ti uz taki zakomplexovani policajti nikdy neskrizili cestu ;). Viem, ako to cloveka stve, sama soferujem uz 30 rokov a postretala som pri cestnych kontrolach uz celkom " slusnu vzorku " tychto tiezpodnikatelov. Chod nakupovat radsej do Madarska. :rolleyes:
JuliaB
02.04.09,04:27
Dobre ranko vospolok, vsetkym
velmi pekne dakujem za Vase nazory a odpovede...
Neberiem to tak, ze ma ani ,,svoji,, nepodrzali, bol to iba moj zazitok aj ked neprijemny, a chcela som poznat aj nazor inych ludi...Myslim, ze keby nebol byval taky silny narazovy vietor, asi by sme sli autom rychlejsie, ale po krajnici sla aj roztrusena partia cyklistov, a tak sme radsej nechceli riskovat...ale ved to je jedno.Dakujem za preklad zakona, stranku odporucanu som si ulozila, a ak budem mat cas urcite si ju ,,NASTUDUJEM,,
Myslim, ze kolko ludi, tolko nazorov..ale o arogancii si aj tak myslim svoje...a o nakupoch do Madarska?? asi vyskusam..tam som v poslednom case nenakupovala....
Este raz dakujem...
osky
02.04.09,07:58
ja si nechcem nikoho zastavat,i ked zijem v Rakusku,som predsa Slovenka a na svojich dopustit nedam.
Ale je vazne pravda,ze tu je policia vsade a velmi ostrazita,bezdovodne niekoho "napadnut" si nedovolia.oni len drzia prisnu etiketu,nakolko tu meju velmu vela cudzincov.keby popustili uzdu,urobia im tu z toho rumovisko.chvalabohu ze su taki prisni-je tu poriadok a jasne pravidla,takze nemusim mat obavu nechat auto na ulici,ze mi to niekto oskrie,nebojim sa nechat si tasku v obchode pri dverach-ze mi ju niekto vezme.........skratka,poriadok byt musi.
my na to este i po 20 rokoch padu komunizmu nie sme schopni privyknut,ale mali by sme si,uz je najvyssi cas.
aviator
02.04.09,19:26
ja si nechcem nikoho zastavat,i ked zijem v Rakusku,som predsa Slovenka a na svojich dopustit nedam.
Ale je vazne pravda,ze tu je policia vsade a velmi ostrazita,bezdovodne niekoho "napadnut" si nedovolia.oni len drzia prisnu etiketu,nakolko tu meju velmu vela cudzincov.keby popustili uzdu,urobia im tu z toho rumovisko.chvalabohu ze su taki prisni-je tu poriadok a jasne pravidla,takze nemusim mat obavu nechat auto na ulici,ze mi to niekto oskrie,nebojim sa nechat si tasku v obchode pri dverach-ze mi ju niekto vezme.........skratka,poriadok byt musi.
my na to este i po 20 rokoch padu komunizmu nie sme schopni privyknut,ale mali by sme si,uz je najvyssi cas.
No, kamarátovi tvrdili, že nedodržal rýchlosť, on vedel, že šiel dobre. Hovorí perfektne po nemecky, chcel vidieť dôkaz. Vzali ho na stanicu, zmlátili, zobrali mu zlatú retiazku na pokutu. Mal lekársku správu o modrinách a natrhnutom uchu, ale veľvyslanectvo / České, kamarát je Čech/ to ututlalo. O rakúskych policajtoch som z viacerých zdrojov počul, že sú arogantní. No, snáď sa im to raz vráti.
bettylou
02.04.09,22:26
Za bezdôvodne pomalú jazdu dávajú pokuty aj nemecký policajti nemeckým vodičom takže zas tu netreba vyťahovať nejaké nepriateľstvo a aký sú slováčikovia chudáčikovia, škoda že toto nepokutuje aj slovenská polícia. Inak nalepenie sa na auto na diaľnici bez bezpečného odstupu a blikanie diaľkovými môže byť pokutované do výšky 400 eur tak aby sa tu potom niekto nesťažoval že len tak trochu blikol a ten blbec mu dal 200 eur za to a ako je to možné ;)
čo máš na mysli pod blikaním? Krátke osvetlenie si úseku dialnice v noci pred sebou alebo iné vyblikovanie. Zaujíma ma to lebo už dlhšie som v rakúsku a nechcem si zbytočne "zarobiť". :---
Tu sa aj vo vela mestách a dedinách smie jazdiť 50tkou len po hlavných cestách. Vo všetkých bočných uličkách je 30tka. Ale vačšinou je to vyznačené na tabuli keĎ sa vchádza do obce alebo mesta. Hlavná cesta sa na tabuli volá Vorrange strasse.
bepo
03.04.09,04:58
čo máš na mysli pod blikaním? Krátke osvetlenie si úseku dialnice v noci pred sebou alebo iné vyblikovanie. Zaujíma ma to lebo už dlhšie som v rakúsku a nechcem si zbytočne "zarobiť". :---
Tu sa aj vo vela mestách a dedinách smie jazdiť 50tkou len po hlavných cestách. Vo všetkých bočných uličkách je 30tka. Ale vačšinou je to vyznačené na tabuli keĎ sa vchádza do obce alebo mesta. Hlavná cesta sa na tabuli volá Vorrange strasse.
Mám na mysli tzv drängen a noetigung čo je jazda za autom s odstupom tak 5m a blikanie aby uhol, neviem ako v Rakúsku ale v Nemecku je docela dosť civilných áut polície a policajti sú civilne oblečený na rozdiel od našich a českých ktorí musia byť v rovnošate takže sa dajú spoznať keď ich predbiehaš.
Charon
03.04.09,17:41
Charon
05.04.09,06:00
Ja, pred rokmi, som sa poistil (aj) proti svojvôli polícii a podobným chrapúňom v radoch polície. Na ochranu (aj) vodičov vznikla pred asi 70 - 80 rokmi jedna poisťovňa, ktorá má pobočky vo všetkých štátoch EU (vrátane SVK). Ak by sa takéto niečo stalo mne, volám telefónne číslo, a mám právnika z daného štátu na ceste, vyplatia kauciu - pre prípad, že by sa polícia a súd rozhodli ma zadržať a celé to preberie právne oddelenie až po samotný súd. A všetko iba za poistné cca 2500 - 4200 Sk/rok na rodinu. Mne sa táto poistka vrátila ... nechcem robiť reklamu spoločnosti, ale ak sa poprehŕbate po nete, tak sa dá nájsť.
A všetko za Teba bude riešiť právnik, ktorý nič iné nechce iba vyhrať súdny spor a vytĺcť z toho peniace (Eurá) ... A keďže to neplatíš Ty, tak musí vyhrať ... A ak prehrá, jeho problém, nie Tvoj...
dad111
05.04.09,06:23
A všetko za Teba bude riešiť právnik, ktorý nič iné nechce iba vyhrať súdny spor a vytĺcť z toho peniace (Eurá) ... A keďže to neplatíš Ty, tak musí vyhrať ... A ak prehrá, jeho problém, nie Tvoj...
Len tu bol prevdepodobne predpis porušený a pokuta oprávnená. Keď ich zavoláš k takémuto prípadu, čo sa deje z ich strany? To prídu zadarmo a poprajú Ti pekný deň?
Charon
05.04.09,07:31
Len tu bol prevdepodobne predpis porušený a pokuta oprávnená. Keď ich zavoláš k takémuto prípadu, čo sa deje z ich strany? To prídu zadarmo a poprajú Ti pekný deň?

Pravdepodobne bol porušený zákon a pokuta oprávnená? Za čo? Za bezdôvodnú pomalú jazdu? To snáď nie? Bezdôvodná pomalá jazda je porušenie zákona aj u nás. Ale polícia musí zistiť, či dôvod na to bol... Ak mne auto neťahá viac ako 70km za hodinu z dôvodu silného protivetra, tak asi to bol dôvod? Nie? A naviac, bločik bol, ako som pochopil vypísaný za porušenie predpisov inde .... 70km zle, 80 - 110 dobre?
Právnik by zistil, že Polícia neprešetrila dôvod pomalej jazdy, že vypísala pokutu nesprávne. Arogancia polície? Pozri si môj link vyššie ... Toho chalana poznám, viem určite že si nevymýšľa...
dad111
06.04.09,04:33
Za čo?
Toho chalana poznám, viem určite že si nevymýšľa...
Dobre, nechajme teraz tieto konkrétne prípady bokom, len som sa chcel spýtať, ako je to s tým poistením právnej istoty v prípade, ak si ich klient zavolá neoprávnene. V každom vzťahu predsa musí poistený znášať nejaké následky neoprávneného konania. Máš nejakú skúsenosť, alebo poznatok o takejto možnosti?
Ďakujem.
O tom ostatnom radšej nedebatujem, evidentne máme na to každý iný názor.
misomiso
06.04.09,05:26
Verim, ze ste mali smolu, ze ste natrafili na arogantnych policajtov, ktori chceli zarobit. Na druhej strane sa musim rakuskej policie zastat za to, ze pokuyuje aj prehresky, ktore nasa policia prehliada. Napriklad na parkovisku SCS som videl rano policajnu hladku, ktora pokutovala vodicku, ktora zaparkovala cez ciaru, cim znefunkcnila aj vedlajsi parkovaci box. Viete si predstavit, co by sa stalo, ak by to robil kazdy druhy? U nas sa to robi bezne a nikto si to nevsima. Podotykam, ze vtedy pokutovali rakuska auto, nie slovenske.

Ja by som bol velmi stastny, ak by konecne zadali u nas policajti davat pokuty za pomalu jazdu tiez. Je to sucast zakona, nesmiete obmedzovat bezdovodne pomalou jazdou, ma to priamy vplyv na bezpecnost premavky (vodici za vami znarvozneju, niekto moze stratiti nervy, ak idu dlho za vami, vzrasta u nicj unava).

Inak - prave som sa vratil z Nemecka, nebol som tam pol roka. Pripadal som si ako v raji. Perfektne cesty, perfektny povrch, cyklisticke chodniky, svetelny semafot hoci aj na vyjazde z pola (ak je opodstatneny). Tam som nikdy nezazil, aby policajti zastavovali preventivne - ak nic nespravite. Mimo mesta povolena 100-ka, na dialnici neobmedzena rychlost. Bezne sa tam jazdi nad 200. Alkohol povoleny do 0,8, najazdil som po Nemecku za minuly tyzden 2.000 km, pocet nehod, ktore som za ten cas videl - 0.
Excise Duty
06.04.09,06:21
Verim, ze ste mali smolu, ze ste natrafili na arogantnych policajtov, ktori chceli zarobit. Na druhej strane sa musim rakuskej policie zastat za to, ze pokuyuje aj prehresky, ktore nasa policia prehliada. Napriklad na parkovisku SCS som videl rano policajnu hladku, ktora pokutovala vodicku, ktora zaparkovala cez ciaru, cim znefunkcnila aj vedlajsi parkovaci box. Viete si predstavit, co by sa stalo, ak by to robil kazdy druhy? U nas sa to robi bezne a nikto si to nevsima. Podotykam, ze vtedy pokutovali rakuska auto, nie slovenske.

Ja by som bol velmi stastny, ak by konecne zadali u nas policajti davat pokuty za pomalu jazdu tiez. Je to sucast zakona, nesmiete obmedzovat bezdovodne pomalou jazdou, ma to priamy vplyv na bezpecnost premavky (vodici za vami znarvozneju, niekto moze stratiti nervy, ak idu dlho za vami, vzrasta u nicj unava).

Inak - prave som sa vratil z Nemecka, nebol som tam pol roka. Pripadal som si ako v raji. Perfektne cesty, perfektny povrch, cyklisticke chodniky, svetelny semafot hoci aj na vyjazde z pola (ak je opodstatneny). Tam som nikdy nezazil, aby policajti zastavovali preventivne - ak nic nespravite. Mimo mesta povolena 100-ka, na dialnici neobmedzena rychlost. Bezne sa tam jazdi nad 200. Alkohol povoleny do 0,8, najazdil som po Nemecku za minuly tyzden 2.000 km, pocet nehod, ktore som za ten cas videl - 0.
Pokiaľ ide o to parkovanie:
http://parkujemakodebil.blogspot.com/
Charon
06.04.09,07:04
Dobre, nechajme teraz tieto konkrétne prípady bokom, len som sa chcel spýtať, ako je to s tým poistením právnej istoty v prípade, ak si ich klient zavolá neoprávnene. V každom vzťahu predsa musí poistený znášať nejaké následky neoprávneného konania. Máš nejakú skúsenosť, alebo poznatok o takejto možnosti?
Ďakujem.
O tom ostatnom radšej nedebatujem, evidentne máme na to každý iný názor.

Ja si za názorom stojím. Stačí ak vychádzam z hlavného príspavku. Koniec-koncov - Kto má pravdu, kto nemá môže určiť iba súd. Môj, Tvoj a (aj Tvoj)názor je irelevantný.

Zavoláš a vysvetlíš čo sa stalo. Ak som išiel po dialnici 250km/h a zavolám, že mám platiť pokutu, čo s tým, tak mi musia zobrať aj rodný list. Nie?
Za predpokladu, že ma zastavili a pokutovali za "Neodvôvodnenú pomalú jazdu" tak mi na telefóne povedia, čo s tým. A ak odpoviem na otázky, a uznajú, že som v práve, tak prídu. Max. sa bude v tom pokračovať písomne z domu na základe splnomocnenia.

A či ja mám slúsenosť z neoprávneného volania právnika? Nemám. Viem, kedy som v práve a kedy nie. Ak prejdem na zelenú ... a zastavia ma, volám. Ak prejdem na červenú a nafotili ma naviac ... tak nemám čo volať...
misomiso
06.04.09,08:18
Pokiaľ ide o to parkovanie:
http://parkujemakodebil.blogspot.com/
Fotky su fajn, no najst slovo Poýcia v nadpise na webstranke je tiez dost rarita...
Bastian
06.04.09,09:47
Fotky su fajn, no najst slovo Poýcia v nadpise na webstranke je tiez dost rarita...
Pod fotkami je aj vysvetľujúca poznámka...

Prečo sa ale niekto hnevá? Stále na nich iba nadávame akí sú hlúpi... a hľa ako múdro zaparkovali do tieňa :).
http://2.bp.blogspot.com/_RC5TdT-vPzE/SdXJEQzd5_I/AAAAAAAABXs/Sxax9U3peNg/s1600-h/policia_pred_KAIA.jpg
ludmilla
06.04.09,11:19
Môžem hovoriť len za seba, v Rakúsku som už pár pokút zaplatila vždy za jeden a ten istý problém - rýchlosť, ale sťažovať sa nemôžem, pretože to bolo vo všetkých prípadoch oprávnene. Nestretla som sa ani s aroganciou polície, pretože som si vedomá, že moje pokuty mohli byť aj vyššie a vždy sa však pohybovali na tej dolnej hranici a policajti sa správali veľmi slušne. Môžem uviesť, že pred 5 - timi rokmi mi pokutu dokonca odpustili a bola práve veľkonočná nedeľa a padlo mi to veľmi dobre, par krát sa mi stalo, že na A21 som išla asi o 10 km/h viac ako môžem a vedľa mňa sa zjavili policajti a upozornili ma gestom alebo pohľadom a taktiež posledný raz pred rokom som medzi obcami prekročila rýchlosť o 35 km/h a zaplatila som len 20 Eur a to som obišla veľmi dobre, dokonca som dostala otázku kam sa tak ponáhľam a keď som odpovedala, že do práce pretože už nestíham tak sa ponúkli, že mi napíšu časenku, že ma na ceste zdržali. Ďalšia príhoda kolegyni sa v štvrtok v noci pokazilo auto na frekventovanej viedenskej ceste, zastavili sa pri nej policajti a odtiahli ju až k jej služobnému bytu.
No a ešte jedna perlička, ktorá sa mi prihodila 2 roky dozadu - pred Hainburgom som zaplatila pokutu za rýchlosť, ktorú som naozaj prekročila a cestovala som ďalej pekne rozčúlená a pred Wolfstahlom som zaplatila druhú zasa za rýchlosť od iných policajtov, takže to bol deň pes.
Bastian
06.04.09,12:38