gyongyo
11.07.05,10:11
Sme rozpoctova organizacia vo vyskumnej sfere, pokazil sa nam pristroj potrebny na vyskum a jeho oprava je mozna len v Nemecku. Predbezna faktura za opravu je 5 000 USD. Budeme musiet zaplatit DPH z tejto sumy? (Potrebujeme to vediet, aby sme vedeli aku sumu budeme musiet odratat z grantu) Co som studovala zakon o DPH, nemohol by sa nato vztahovat § 8 ods. 4, pism f) cize v skratke : za dodanie tovaru sa povazuje aj premiestnenie tovaru okrem premiestnenia tovaru ... na ucel prepracovania, spracovania, opravy alebo pod. cinnosti fyzicky vykonanych na tovare pre tuto zdanitelnu osobu v clenskom state, v ktorom konci odoslanie alebo preprava, za predpokladu, ze sa tejto osobe tovar po skonceni operacii vrati do tuzemska. Neviem ci som to dobre pochopila, ale podla toho by sme asi nemali platit DPH. Poradite??? Pripadne ci nie su nejake vynimky pre pripad neziskovych organizacii vykonavajucich vyskumnu a vedecku cinnost. Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.
Johanka
11.07.05,08:22
Doporučujem pozrieť aj § 15 ods.6, § 16 ods.7, § 19 ods.2,§ 69 ods.4.
gyongyo
11.07.05,08:43
pozrela som si to, ale velmi mudrejsia z toho nie som ci budeme platit DPH ci nie...
retep
11.07.05,09:55
Ak ste registrovaný pre DPH a objednali ste si službu pod vašim IČO pre DPH potom pre Vás vystaví faktúru bez DPH ktorú prepočítate na Sk a zdaníte 19% DPH- samozdanenie § 69 ods.2.teda daň si odpočítate a zároveň aj odvediete.
Ak ste neplatiteľ tak potom máte povinnosť len vypočítať a odviesť dań vo výške 19% ,ale nemáte právo na odpočet.