Janza
01.04.09,10:18
xx je živnostník pracujúci na stavbách. V priebehu roka mu na stavbách príležitostne niekto vypomáhal.

Môže s snimi uzatvoriť zmluvu o dielo - do 25000Sk?

Viete mi niekto priložiť vzor takejto zmluvy?

Veľmi by mi to pomohlo, samozrejme ocením.
maria.n
01.04.09,09:18
Ahoj, môže uzatvoriť zmluvu o dielo. Mohla by som Ti poslať našu, akú uzatvára naša firma. Ale ak by si chcela, tak na mail.
Janza
01.04.09,09:58
jej, ďakujem pekne. tak poprosím na janzadvere@gmail.com

Samozrejme bodík.
tuta
01.04.09,10:09
Ahoj, môže uzatvoriť zmluvu o dielo. Mohla by som Ti poslať našu, akú uzatvára naša firma. Ale ak by si chcela, tak na mail.


A prečo to nedáš tu? Možno by to pomohlo viacerým.
kuloz
22.09.09,16:16
Naozaj By Bolo dobre keby format zmluvy mohol byt vystaveny na portaly...ale aj tak je super ze su ludia podelit sa o nu...
marian152
23.09.09,08:15
aj mne b sa zišla tá zmluva...a eštek tomu jedna otázočka: Zmluvu o dielo môžem uzatvoriť s hocikým na akokoľvek vysokú sumu alebo je to nejak obmedzené?
VERONIKA6
23.09.09,08:18
aj mne b sa zišla tá zmluva...a eštek tomu jedna otázočka: Zmluvu o dielo môžem uzatvoriť s hocikým na akokoľvek vysokú sumu alebo je to nejak obmedzené?
Môžeš uzatvoriť s hocikým, no mal by mať živnostenský list. Suma nie je obmedzená.
912
28.09.09,09:54
Aj keby bola uzatvorená podľa § 631 a ďalších Občianskeho zákonníka? My potrebujeme uzavrieť zmluvu o dielo na implementáciu systému práce na jednej z našich divízií s človekom, ktorý nemá živnosť a je dokonca holandský štátny príslušník. Ďakujem.
Čimko
20.05.10,14:14
Dobrý deň, neviete mi poradiť? Živnostník FT pracuje ako subdodávateľ na stavbe pre firmu GH, ktorá má zmluvu na dodávku stojových omietok. Živnostník FT robí tieto omietky fyzicky, firma GH zabezpečuje materiál a stroje. Je nutné, aby mal živnostník FT s firmou GH písomnú zmluvu o dielo, alebo stačí iba ústna dohoda? Nikde v občianskom zákonníku som nenašla, či musí byť aj písomne.
Ďakujem pekne za odpoveď.