Kvietocek
01.04.09,11:41
Prosim Vas vie mi niekto poradit ci pociatocne stavy v MRP musim nahodit cez interny doklad alebo sa to da nadefinovat niekde v programe. Jedna sa o firmu, ktora prebrala uct od inej a od 1.1. si robi uct sama.

Dakujem
blondy
01.04.09,10:16
v MRP si otvor účtovný denník, klikni si na funkcie a tam nájdeš položku počiatočné stavy, kde sa ti dajú konkrétne sumy nahodiť a skontrolovať či sú v poriadku. :)
Kvietocek
01.04.09,10:43
dakujem :) vyskusam to
renataton
06.04.09,08:11
a keď som si preklopila počiatočné stavy z minulého roka a potrebujem si dať do počiatočné stavu pokladňu s iným stavom /pretože som ešte v starom roku účtovala/ ako to mám zmeniť aj keď to dám cez počiatočné stavy stále tam mám ten pôvodný stav?
mysimis
06.04.09,10:11
Počiatočné stavy si vieš opraviť aj keď si si preklopila rok. Cez funkcie ideš na počiatočné stavy, nastavíš sa na účet ktorý chceš opraviť a pod počiatočnými hodnotami je biele okienko v ktorom si sumu opravíš a keď si ju odklikneš objaví sa Ti uvedená suma aj pri účte ktorý opravuješ.
renataton
16.04.09,08:41
Miška ja mám tie počiatočné hodnoty nulové, ale viem, že ich mám prenesené lebo počiatočný stav v pokladni mám iný a neviem ho opraviť:(
lenkak
16.04.09,08:49
musíš pozrieť počiatočný stav vo funkciách. Ak ho máš dobrý, potom treba v denníku skontrolovať či máš všetko čo sa týka, v tvojom prípade pokladnice, zaúčtované so správnym dátumom.
renataton
16.04.09,11:17
keď idem cez funkcie - počiatočné hodnoty - nemám na žiadnom účte žiadny
údaj - ale keď si dám pokladňu končený stav tam mám prenesený, totižto keď som kopírovala firmu a robila ročný prevod v starom roku som ešte robila účtovné operácie, ktoré sa mi už samozrejme nepreniesli chcem si to opraviť ručne ale problém je, že neviem ako:confused: čo s tým teraz?
lenkak
16.04.09,15:34
ak máš mať hodnotu ps vo funkciách tak postupuješ ako píše Mysimis.
Konečný stav účtu v ktorom roku si pozeráš zostavu? Ak v novom tak pozeráš zostavu účtu ale počiatočný stav.
Stále neviem čo by si chcela opraviť.
Kvietocek
17.04.09,08:27
V roku 2008 firme XY s.r.o. robila uctovnictvo jedna firma, teraz im od 1.1.2009 robí UCT novy uctovnik ktory s tou firmou nema nic spoločne.
1) Musí si prepočitať KZ z roku 2008 v HK na EUR a tie nahodit do PS k 1.1.2009 alebo moze nahodit pociatocne stavy v SKK a nejakym tlacitkom sa to prepocita automaticky na EUR?
2) Ako urobit saldokonto 321 a 311? Má sa kazda položka nahadzovať zvlast alebo staci nahadzovat 321 a 311 od 1.1.2009 ako budu chodit faktury a uz len papierovo odsledovat ci je do roku 2008 vsetko v saldokonte vyplatene?

Dakujem
Kvietocek
17.04.09,08:51
V roku 2008 firme XY s.r.o. robila uctovnictvo jedna firma, teraz im od 1.1.2009 robí UCT novy uctovnik ktory s tou firmou nema nic spoločne.
1) Musí si prepočitať KZ z roku 2008 v HK na EUR a tie nahodit do PS k 1.1.2009 alebo moze nahodit pociatocne stavy v SKK a nejakym tlacitkom sa to prepocita automaticky na EUR?
2) Ako urobit saldokonto 321 a 311? Má sa kazda položka nahadzovať zvlast alebo staci nahadzovat 321 a 311 od 1.1.2009 ako budu chodit faktury a uz len papierovo odsledovat ci je do roku 2008 vsetko v saldokonte vyplatene?

Dakujem

:confused:
Kvietocek
17.04.09,10:17
Rozmyslam ale nic ma nenapada ako urobit ten prechod s SKK na EUR :mee:
lenkak
17.04.09,20:00
-bude mať ten istý soft ako pôvodná firma?
-v mrp sa dá vytlačiť napr. predvaha v dualnom zobrazení.
Potom by bolo ľahšie prepočítavanie, resp. okontrolovanie sk-eur.
Kvietocek
20.04.09,05:59
-bude mať ten istý soft ako pôvodná firma?
-v mrp sa dá vytlačiť napr. predvaha v dualnom zobrazení.
Potom by bolo ľahšie prepočítavanie, resp. okontrolovanie sk-eur.


Ano bude mat ten isty soft ako pôvodna firma. Čo so vzniknutými rozdielmi pri prepočítavani z SKK na EUR pri konecnych zostatkoch v hlavnej knihe?:)


Dakujem
Kvietocek
21.04.09,03:53
Mam este jednu otazku ked firma zacne nahadzovat UCT od Januara musi tieto pociatocne stavy previest cez 701 a 710?
Podľa mna so 710 nerobi nic ale nie som si ista?

Dakujem
Antonia1
21.04.09,08:59
Mam este jednu otazku ked firma zacne nahadzovat UCT od Januara musi tieto pociatocne stavy previest cez 701 a 710?
Podľa mna so 710 nerobi nic ale nie som si ista?

Dakujem
v programe MRP poč. stavy nahodíš tak, ako napísala v príspevku č. 2 Blondy
lenkak
21.04.09,20:26
ak má rovnaký soft, potom by sa dalo preniesť účto čo robila predchádzajúca firma do účta nového účtovníka. Je to len o dohode.
Ak nie, potom by sa nahodili PS vo funkciách.
Kvietocek
22.04.09,05:02
Ďakujem za odpovede:)
Valika
23.04.09,08:27
Pekný den prajem, Lenka prosím vieš už poradiť ohľadom PS k 01.01.09 v EUR stlačením dákych klávesov? alebo to musím nahodiť len ručne? dakujem.
lenkak
23.04.09,14:50
dá sa spraviť prechod programovo, pozriem či už doriešili aj správny prepočet.
Valika
23.04.09,17:41
Trpezlivo budem čakať Lenka krásny večer prajem.
Ivula
03.10.11,09:26
Dobrý deň, nahadzujem ručne počiatočné stavy v tomto roku, ale po vytlačení Hlavnej knihy analytickej evidencie, mi tam ZS nehodí tú čiastku, kt. som nahodila, ale (v závislosti od aktív alebo pasív) mi začiatočný stav nahodený zráta + s MD stranou z MINULÉHO ROKU - D strana z MINULÉHO ROKU a tento stav mi uvedenie v hlavnej knihe ako začiatočný. A pritom ked si vyhodím počiatočný účet súvahový, tam sú stavy správne. Nemôže zato prepojenie pri firme uvedené také isté ako v roku 2010? Alebo mi bude vedieť niekto poradiť, ako mám postupovať. Keď dám kontrolu vyhodí mi rozdiel a pri každom účte veta: "sumy v strediskách nesúhlasia so sumou vo firme", pritom strediská mám nulové. Ako ďalej????????:eek:
Ivula
03.10.11,11:18
posúvam....................
Tamila
03.10.11,12:03
Dobrý deň, nahadzujem ručne počiatočné stavy v tomto roku, ale po vytlačení Hlavnej knihy analytickej evidencie, mi tam ZS nehodí tú čiastku, kt. som nahodila, ale (v závislosti od aktív alebo pasív) mi začiatočný stav nahodený zráta + s MD stranou z MINULÉHO ROKU - D strana z MINULÉHO ROKU a tento stav mi uvedenie v hlavnej knihe ako začiatočný. A pritom ked si vyhodím počiatočný účet súvahový, tam sú stavy správne. Nemôže zato prepojenie pri firme uvedené také isté ako v roku 2010? Alebo mi bude vedieť niekto poradiť, ako mám postupovať. Keď dám kontrolu vyhodí mi rozdiel a pri každom účte veta: "sumy v strediskách nesúhlasia so sumou vo firme", pritom strediská mám nulové. Ako ďalej????????:eek:
Mám dojem, že nahadzuješ PS tam, kde už sú. Máš prevod minulého roka? Prečo tam vôbec tie PS nahadzuješ?
Ivula
03.10.11,12:19
účto nám robila externá účtovníčka, prevod spravený do r. 2011 nebol, ale práve ma napadá, že tam boli nahodené stavy počiatočné roku 2010. Že by to nahrávala do účtovníctva s prevedenými zostatkami 2010??????????????? A preto mi to aj zrátava?????? Ako to opraviť?????
Tamila
03.10.11,12:29
Čo tam vlastne je zaúčtované? Sú tam aj knihy faktúr? Pretože ak tam sú údaje, nemôžeš tam nahadzovať PS, pravdepodobne je tam urobený ročný prevod a počiatočné hodnoty tam sú. Skontroluj všetky účty, či sedia stavy a tak isto záväzky a pohľadávky. Ak PS súhlasia a súhlasia aj záväzky a pohľadávky, tak už nič nenahadzuj a začni účtovať. Ak si ale chceš sama nahodiť všetko, musíš si otvoriť novú firmu, nie kopírovať starú a nahodiť PS, ale aj knihy faktúr podľa vytlačených výstupov z minulého roka.
Ivula
03.10.11,12:42
áno, obnovila som zálohu a prešla som stavy, ako mi súbor poslala externá účtovníčka, asi to bude prevod z roku 2010, pretože ZS mi sedia s rokom 2010. Externá účtovníčka všetko nahrávala v roku s prevodom 2010, ako sa to dá prosím opraviť???? Ak sa to dá nejako vôbec. Pretože ani ona nevie v MRP pracovať.......

Nedalo by sa to opraviť, pri otvorení fy, kde by som zrušila prepojenie na fy 2010???
Tamila
03.10.11,12:52
áno, obnovila som zálohu a prešla som stavy, ako mi súbor poslala externá účtovníčka, asi to bude prevod z roku 2010, pretože ZS mi sedia s rokom 2010. Externá účtovníčka všetko nahrávala v roku s prevodom 2010, ako sa to dá prosím opraviť???? Ak sa to dá nejako vôbec. Pretože ani ona nevie v MRP pracovať.......

Nedalo by sa to opraviť, pri otvorení fy, kde by som zrušila prepojenie na fy 2010???
Ako to myslíš, že sedia s rokom 2010, vyjadri sa presne. Stavy k 1. 1. 2011 sedia k stavom k 31. 12. 2010? Ak áno, tak tam nie je čo opravovať. Treba ich len odsúhlasiť so skutočnosťou a až prípadné rozdiely opraviť.
Ivula
03.10.11,13:07
Nie asi som sa zle vyjadrila stav v MRP k 1.1.2011 by mal byť zostatok 31.12.2010(ako píšeš) avšak je tam k ZS 1.1.2010.OPRAVILA som tento údaj v počiatočných stavoch - ZS 1.1.2011 a po oprave pripočíta obraty MD, D z roku 2010. A po vytlačení hlavnej knihy mi tento ZZ ukáže.Môže byť že ona všetko nahrávala do roku 2010?!!!!!!!!!!!!!! Asi to tak bude, však? A účtovný rok je označený 2011. Neviem, či som to správne vysvetlila alebo či sa dá pochopiť, čo sa snažím vysvetliť. Proste, že ona to nahrávala do fy s ročným prevodom 2010. Dá sa to nejako stiahnúť( údaje roku 2011), keby som urobila prevod do roku 2011????
Tamila
03.10.11,14:21
Ešte to môže byť tak, že to vôbec nie je rok 2011, ale 2010 a iba je označený ako 2011.Alebo tam bol r. 2010 a pokračovala rokom 2011 bez uzávierky. Ťažko povedať. Ak máš k dispozícii účtovnú závierku r. 2010 a aj stavy účtov, skús skopírovať firmu a v kópii skús urobiť ročnú závierku k 31. 12. 2010. Mala by si mať potom na účtoch PS r. 2011, ktoré si musíš odkontrolovať, či sedia. Ak by sedeli, zostali by tam aj zápisy roka 2011, ktoré by som všetky odkontrolovala. Alebo potom tak ako som písala vyššie, treba otvoriť novú firmu a všetko od začiatku nahodiť - PS + záväzky a pohľadávky.