Daniela23
01.04.09,11:49
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť, ktoré doklady potrebujem k prihláseniu auta do evidencie?
Auto som vyhrala. K dokladom som priložila notársku zápisnicu, iný doklad som od vyhlasovateľa nedostala.
Na polícii mi povedali, že potrebujem ešte doklad o nadobudnutí no neviem aký?
Je niekde v zákone uvedené čo všetko potrebujem v prípade výhry?

Na záver vyhercovia boli dvaja: Pani pochadzajúca z BA má auto prihlásené iba na základe not. zápisnice.

Ďakujem pekne za odpoveď.
azla
01.04.09,15:45
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť, ktoré doklady potrebujem k prihláseniu auta do evidencie?
Auto som vyhrala. K dokladom som priložila notársku zápisnicu, iný doklad som od vyhlasovateľa nedostala.
Na polícii mi povedali, že potrebujem ešte doklad o nadobudnutí no neviem aký?
Je niekde v zákone uvedené čo všetko potrebujem v prípade výhry?

Na záver vyhercovia boli dvaja: Pani pochadzajúca z BA má auto prihlásené iba na základe not. zápisnice.

Ďakujem pekne za odpoveď.


Vlastník dosiaľ neevidovaného vozidla, ktorému výrobca alebo zástupca výrobcu vystavil a vydal osvedčenie o evidencii, a držiteľ vozidla uvedený vlastníkom pri prihlásení vozidla (pozri hore) sú povinní orgánu Policajného zboru:

predložiť osvedčenie o evidencii,
predložiť hore uvedené doklady preukazujúce splnenie podmienok na vykonanie evidenčných úkonov,
preukázať svoju totožnosť,
vyplniť príslušné tlačivá,
umožniť porovnanie údajov uvádzaných v osvedčení s údajmi priamo na vozidle.Vlastník vozidla je povinný hodnovernými dokladmi preukázať spôsob nadobudnutia vlastníctva vozidla a plnenie s tým súvisiacich povinností (napr. podľa colného zákona). Na základe týchto dokladov orgán Policajného zboru zapíše vlastníka do dokladov vozidla.

Podľa môjho názoru, notárska zápisnica osvedčuje spôsob nadobudnutia vozidla.


viac...
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=158
Bambinko.DH
30.09.11,19:07
Zdravím,
som majiteľom vozidla vyrobeného v roku 1998. Na inzeráte som našiel ten istý typ vozidla aký vlastním, rovnaký ročník, len v lepšej výbave a technickom stave. Je dovezené zo zahraničia a potrebné ho prihlásiť. Preto by ma zaujímalo či by bolo možné ho prihlásiť na existujúce papiere k vozidlu ktoré vlastním, s tým že by následne už neslúžilo k preprave.
Za odpoveďe ďakujem.
Rozalka
30.09.11,19:17
Nie
buchač
30.09.11,19:28
Zdravím,
som majiteľom vozidla vyrobeného v roku 1998. Na inzeráte som našiel ten istý typ vozidla aký vlastním, rovnaký ročník, len v lepšej výbave a technickom stave. Je dovezené zo zahraničia a potrebné ho prihlásiť. Preto by ma zaujímalo či by bolo možné ho prihlásiť na existujúce papiere k vozidlu ktoré vlastním, s tým že by následne už neslúžilo k preprave.
Za odpoveďe ďakujem.

...nemáš šanc...
Xanti
30.09.11,19:30
Ja len premýšľam na čo ho chce Bambinko prihlasovať na existujúce papiere , s tým že by následne neslúžilo k preprave.

Teda môj známy mal nabúrané svoje auto, kúpil taký istý typ z anglicka dovezené, doslova na náhradné diely. Rozobral anglické opravil svoje a zvyšok šlo do šrotu ... teda no ponechal si dosť súčiastok :D
buchač
30.09.11,20:17
Ja len premýšľam na čo ho chce Bambinko prihlasovať na existujúce papiere , s tým že by následne neslúžilo k preprave.

Teda môj známy mal nabúrané svoje auto, kúpil taký istý typ z anglicka dovezené, doslova na náhradné diely. Rozobral anglické opravil svoje a zvyšok šlo do šrotu ... teda no ponechal si dosť súčiastok :D

...možno vieš , možno nie ...v pondelok som rozbil ( nie mojou vinou ) mašinu ...poisťovák ohodnotilna totálku ...
http://www.porada.sk/t51730-p2963-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1856724


...na nete som objavil tiež auto vhodné pre podobný účel , ako spomínaš , no ale aj nejaký ten zádrhel tam bol .

Ide o to , že by som musel poň ísť a následné aj doviezť .
Oprava by tiež niečo stála , nakoľko predsa len nie je každý všeumelec ...
Súčiastky ako také vymeníš , aj motor ...no kasňu nie a tam je VIN ...s tým sa nedá veľmô zahrávať ...

Suma sumárum ...aj takáto oprava by bola nerentabilna ( teda pre mňa ) a tým pádom mašinka skočí v šrote .

Poznámka :
Po dohode s šrot majstrom odmontujem čo sa dá , čo sa mi hodí a fertig ...
Na disky + pneu už kupca mám ...niečo poisťovňa pošle , šrotovisko dá tých 33 €......
.....he , získam viac , ako keby som celé - pojazdné auto predal ...:rolleyes:
Xanti
30.09.11,20:25
Buchy,
no to som nem tušila a nem postrehla, ale hlavne že si v pohode.

No známy mal len blatníky kapotu a spojler zlý. Teda nabúraný, a jak mal to anglické auto na dvore tak zistil, že má lepšie dvere tak vymenil tie, že má lepšie svetlá ... no proste čo sa dalo a bolo lepšie tak povymieňal samozrejme tam kde je VIN tak tú časť nemenil. Takže jemu sa oplatilo :D