Lukana
01.04.09,11:58
Viete mi prosím niekto poradiť, aké výkazy sa zasielajú na štatistiku ohľadom miezd a personalistiky. Neviem, či je to stanovené zákonom, že treba niečo zasielať alebo výkazy zasiela štatistický úrad na vyplnenie. Nič mi nechodí, tak neviem.
Ďakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
VERONIKA6
01.04.09,10:05
Viete mi prosím niekto poradiť, aké výkazy sa zasielajú na štatistiku ohľadom miezd a personalistiky. Neviem, či je to stanovené zákonom, že treba niečo zasielať alebo výkazy zasiela štatistický úrad na vyplnenie. Nič mi nechodí, tak neviem.
Ďakujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
Výkazy zasiela štatistický úrad. Ak Ti nič neposlali, nič nedohľadávaj.
tuta
01.04.09,10:10
Výkazy zasiela štatistický úrad. Ak Ti nič neposlali, nič nedohľadávaj.


A buď šťastná, že Ťa štatistický úrad neotravuje :).
mzdarka renca
01.04.09,10:11
A buď šťastná, že Ťa štatistický úrad neotravuje :).

a potom sa ich už nezbavíš:)
GABAZ
01.04.09,10:11
Môžeš byť len rada, že nič nemusíš vyplňovať. Spoločnosť, ktorú účtujem si štatistický úrad asi veľmi obľúbil - stále prichádzajú nejaké nové výkazy. Už by som musela použiť slovo, ktoré porušuje etiketu porady, aby som vyjadrila aké hlúposti som im už tento rok vyplňovala. Myslím, že najbližšie budú zisťovať koľko útržkov toaletného papiera sa spotrebuje v priemere na jedného zamestnanca. Najviac ma štve, že tabuľky sa vypĺňajú ako za Márie Terézie - všetko ručne. Presne tak, ako pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď som nastúpila do práce.
Ja mám aspoň šťastie na príjemnú pani, ktorej posielam výkazy - vždy sa dohodneme na termínoch, tie ich sa vôbec nedajú stihnúť. Ale asi som veľmi iniciatívna a preto mi posielajú stále nové a nové výkazy.
ladyrs
01.04.09,12:52
Ja mám firmu, ktorá už 2 roky nevykazuje žiadnu činnosť, aj tak mi zasielajú výkazy. Darmo som im to písala už x krát. Ale inak, výkazy sa dajú vypĺňovať elektronicky, a potom už nie je potrebné zasielať ešte aj poštou. No ale či sa to vzťahuje na všetky druhy výkazov, to neviem. Ale nám to oznámili zo ŠÚ, že je takáto možnosť.

Perla



Môžeš byť len rada, že nič nemusíš vyplňovať. Spoločnosť, ktorú účtujem si štatistický úrad asi veľmi obľúbil - stále prichádzajú nejaké nové výkazy. Už by som musela použiť slovo, ktoré porušuje etiketu porady, aby som vyjadrila aké hlúposti som im už tento rok vyplňovala. Myslím, že najbližšie budú zisťovať koľko útržkov toaletného papiera sa spotrebuje v priemere na jedného zamestnanca. Najviac ma štve, že tabuľky sa vypĺňajú ako za Márie Terézie - všetko ručne. Presne tak, ako pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď som nastúpila do práce.
Ja mám aspoň šťastie na príjemnú pani, ktorej posielam výkazy - vždy sa dohodneme na termínoch, tie ich sa vôbec nedajú stihnúť. Ale asi som veľmi iniciatívna a preto mi posielajú stále nové a nové výkazy.
Rozalka
01.04.09,15:00
Môžeš byť len rada, že nič nemusíš vyplňovať. Spoločnosť, ktorú účtujem si štatistický úrad asi veľmi obľúbil - stále prichádzajú nejaké nové výkazy. Už by som musela použiť slovo, ktoré porušuje etiketu porady, aby som vyjadrila aké hlúposti som im už tento rok vyplňovala. Myslím, že najbližšie budú zisťovať koľko útržkov toaletného papiera sa spotrebuje v priemere na jedného zamestnanca. Najviac ma štve, že tabuľky sa vypĺňajú ako za Márie Terézie - všetko ručne. Presne tak, ako pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď som nastúpila do práce.
Ja mám aspoň šťastie na príjemnú pani, ktorej posielam výkazy - vždy sa dohodneme na termínoch, tie ich sa vôbec nedajú stihnúť. Ale asi som veľmi iniciatívna a preto mi posielajú stále nové a nové výkazy.

Veru, je to na porazenie. Najviac ma hnevá, ak to isté číslo musím napísať do niekoľkých tabuliek, IČO na každú stranu.

Podľa mňa by taký výkaz mal mať riadky za sebou (podľa Súvahy a Výkazu ziskov a strát), my by sme tam príslušné údaje zapísali a ich SUPER VYNIKAJÚCI PROGRAM - ak nemajú, nech si dajú vyhotoviť - príslušné údaje, samozrejme 1x napísané, by "rozhádzal" do príslušných tabuliek, ako by to potrebovali.
GABAZ
02.04.09,04:06
Ja viem, že už sa niektoré výkazy dajú posielať, niektoré sa dali už minulého roku a niektoré sa budú dať teraz. Ja mám na mysli štvrťročný výkaz produkčných odvetví a ročný výkaz prod.odvetví - tie sa budú dať posielať elektronicky až tento rok. Je tam kopec väzieb, ktoré človek nemá možnosť odchytiť pri ručnom vypĺňaní. Ja som posielala výkazy vyplnené do formulárov z ich stránky - ale to sú výkazy vo worde - keby niekoho napadlo dať to do excelu - už tam mohli byť zapracované kontroly. Ale to by sme chceli veľa - štatistický úrad a niektoré ďalšie úrady - ťažký komunizmus.
tuta
02.04.09,07:46
Ja viem, že už sa niektoré výkazy dajú posielať, niektoré sa dali už minulého roku a niektoré sa budú dať teraz. Ja mám na mysli štvrťročný výkaz produkčných odvetví a ročný výkaz prod.odvetví - tie sa budú dať posielať elektronicky až tento rok. Je tam kopec väzieb, ktoré človek nemá možnosť odchytiť pri ručnom vypĺňaní. Ja som posielala výkazy vyplnené do formulárov z ich stránky - ale to sú výkazy vo worde - keby niekoho napadlo dať to do excelu - už tam mohli byť zapracované kontroly. Ale to by sme chceli veľa - štatistický úrad a niektoré ďalšie úrady - ťažký komunizmus.

A načo do excelu a ešte aby boli kontrolované väzby veď to by tetušky zo ŠÚ
nemohli volať, nesedí Vám ... :eek::eek::eek:
Mám šťastie tento rok štatistiku nerobím, ale súcítim s každým kto sa teraz s tým trápi.
nesca
02.04.09,09:41
Keď sme pri tej štatistike-práve teraz jednu robím.Až sa mi parí z hlavy.Mne sa na nich najviac páčia tie posledné riadky-kontrolné súčty.Spočítam tam piate cez deviate...metre,kilá Sk,km,hodiny a pod.Nabudúce sa už musím opýtať na čo im taký súčet je dobrý.A musím potvrdiť,tiež ma má na starosti jedna veľmi milá pani zo štatistiky
GABAZ
03.04.09,05:04
Keď sme pri tej štatistike-práve teraz jednu robím.Až sa mi parí z hlavy.Mne sa na nich najviac páčia tie posledné riadky-kontrolné súčty.Spočítam tam piate cez deviate...metre,kilá Sk,km,hodiny a pod.Nabudúce sa už musím opýtať na čo im taký súčet je dobrý.A musím potvrdiť,tiež ma má na starosti jedna veľmi milá pani zo štatistiky


Kontrolný súčet nemá žiadny logický význam - slúži na kontrolu dát, ktoré pracovníci ŠÚ zadávajú do PC. Do PC nahadzujú všetky vyplnené hodnoty vrátane kontrolných súčtov. Keď by pri zadávaní nejakej hodnoty urobili chybu , systém ich na to upozorní.
sisima
07.07.09,06:04
mam otazku... dosla mi vyzva o nesplneni povinnosti zaslania statistickeho hlasenia, ktore mi vraj zaslali... nic mi sice nedoslo, ale zato vyzva ano, nebola ani doporucena, len obycajna list. zasielka... a vzhladom nato, ze viem, ako raz mama vyplnila jedno take tlacivo a odvtedy ju bombarduju vselijakymi dalsimi a dalsimi tlacivami, s ktorymi si vzdy lame hlavu... chcela by som sa tomu vyhnut... da sa to? :)
Lenka1979
07.07.09,06:17
mam otazku... dosla mi vyzva o nesplneni povinnosti zaslania statistickeho hlasenia, ktore mi vraj zaslali... nic mi sice nedoslo, ale zato vyzva ano, nebola ani doporucena, len obycajna list. zasielka... a vzhladom nato, ze viem, ako raz mama vyplnila jedno take tlacivo a odvtedy ju bombarduju vselijakymi dalsimi a dalsimi tlacivami, s ktorymi si vzdy lame hlavu... chcela by som sa tomu vyhnut... da sa to? :)


Osobne si myslím,že sa tomu vyhnúť nedá. Štatistické zisťovanie je povinnosťou podľa zákona o štátnej štatistike (neviem číslo:D)... pri jeho nesplnení sú pokuty. .... tak neviem či sa Vám to oplatí. :rolleyes:
sisima
07.07.09,07:49
ano viem, je to povinnost zo zakona, vyhrazaju sa pokutami... ale ako mi dokazu, ze mi nieco poslali?... apropo som rok vydata... ale k nim sa zmena mojho priezviska este nedostala :))))
zavolam tam, nech mi poslu to tlacivo, nech im to vyplnim...;)
Lenka1979
07.07.09,07:52
ano viem, je to povinnost zo zakona, vyhrazaju sa pokutami... ale ako mi dokazu, ze mi nieco poslali?... apropo som rok vydata... ale k nim sa zmena mojho priezviska este nedostala :))))
zavolam tam, nech mi poslu to tlacivo, nech im to vyplnim...;)


...no, je to na Tebe ako sa rozhodneš. Ja by som radšej poslala ako platila pokuty.;)
mzdarka renca
07.07.09,08:07
sisima, je to až taký problém to vyplniť a zaslať?

Ja robím ani neviem koľko kadeakých štatistík, prehľadov a tabuliek, že jedna by ma už nerozhodila:).
sisima
07.07.09,08:13
asi to nebude problem, neviem, este som to nevyplnala... len ma prekvapilo (trosku aj rozcertilo), ze mi dosla vyzva ze som nieco nesplnila... pritom som nemala co splnit, kedze mi nic nedoslo... tiez ze to bolo na moje "stare" meno... pritom som si vsetky povinnosti ohladom zmeny mena splnila... a prave dnes som si tiez vsimla, ze aj banka akosi ignoruje nahlasenu zmenu mena...
ale uz by som na taketo veci mohla byt zvyknuta, ze? ;)
Jara
07.07.09,10:20
Sisima, nerozčuluj sa. Mne sa stalo to isté. Minulý rok mi prisšli tlačivá na ročný výkaz, s tým, že náhodne ste boli vybratí... blá, blá, blá,... tak som urobila a poslala. V tomto roku nedošli žiadne tlačivá. Ani ma nenapadlo, že sme také čosi mali robiť, veď sme boli akože náhodne vybraní. Teraz, asi pred dvoma týždňami mi došla výzva, že nesplnenie si povinnosti podať štat. výkaz do 30.04.
a tak som si ho našla na internete a vytlačila a zaslala im ho aj so sprievodným listom, že žiadne tlačivá neposlali. Nech sa teda majú dobre. No v júli robiť za rok 2008, človek už zabudol, že bolo nejaké daňové priznanie a oni takto... ;). Dúfam, že nebudú posielať nejaké pokuty za nesplnenie si povinnosti :cool:, pretože doteraz nám stále došli tlačivá ak niečo chceli mať urobené.
mzdarka renca
07.07.09,10:22
Bolo by možno vhodné uviesť, o akú štatistiku ide.....
Jara
07.07.09,10:36
Ja som robila NSNO 1-01, t. j. ročný výkaz nezárobkových organizácii za rok 2008 na ŠÚ SR, Hanulova 5, BA
mzdarka renca
07.07.09,11:51
Ja som robila NSNO 1-01, t. j. ročný výkaz nezárobkových organizácii za rok 2008 na ŠÚ SR, Hanulova 5, BA

Trexima?.......tú robím aj ja:)
sisima
08.07.09,09:12
hmm malo to byt rocne strukturalne zistovanie u fyzickych osob nezapisanych v OR Roč 3-99 ...

uz som tam volala, poslu mi to znovu...
anawinka
25.07.09,13:43
dobrý deň , prišiel mi výkaz Priem P1-P12, M3, vôbec neviem čo to odomňa chcú a kde tieto informácie do tohto výkazu mám hľadať?na faktúrach?
mzdarka renca
25.07.09,22:56
dobrý deň , prišiel mi výkaz Priem P1-P12, M3, vôbec neviem čo to odomňa chcú a kde tieto informácie do tohto výkazu mám hľadať?na faktúrach?

Síce neviem, o aký výkaz ide, ale spravidla sú všade uvedené vysvetlivky, čo vlastne od teba chcú. Mala by si si ich pozorne prečítať;).
JarkaL
25.07.09,23:09
Možno ste niektorí nečítali tento super článok našej kolegyne, mňa veľmi pobavil: http://www.porada.sk/blog.php?b=115
liba2
26.07.09,05:21
dobrý deň , prišiel mi výkaz Priem P1-P12, M3, vôbec neviem čo to odomňa chcú a kde tieto informácie do tohto výkazu mám hľadať? na faktúrach? áno, v účtovníctve. Mnohí máme so štatistikou určité skúsenosti, avšak pokiaľ zadáš problém iba takto všeobecne, tak ti asi nikto neporadí, nevieme o aké informácie ide.
Dobrú radu ti dala mzdarka renca, treba prečítať a naštudovať pokyny, ktoré ŠÚ ku každému výkazu prikladá. V nich je spravidla vždy uvedené číslo riadku a čo tam treba uviesť; údaje vychádzajú z účtovníctva, teda najskôr musíš mať všetko zaúčtované.
truch
12.03.10,10:42
Možno ste niektorí nečítali tento super článok našej kolegyne, mňa veľmi pobavil: http://www.porada.sk/blog.php?b=115
Som v podobnej situácii ako účtovník 007. Zo všetkých strán sa na mňa valia štatistiky. Dve som už poslala v nádeji, že už nič horšie nepríde. A prišlo Roč.2-01, ročný výkaz produkčných odvetví v malých podnikoch. Je fakt "dobrý":confused::confused: 11 strán, 19 tabuliek.
Neviem už či sa mám smiať, alebo plakať.
truch
17.03.10,11:08
V štatistickom ročnom výkaze "ročný výkaz produkč.odvetví v malých podnikoch" Roč2-01 sú v tabuľkách kódy CPA. Pred dvoma rokmi boli tieto kódy iné. Nemá náhodou niekto akýsi prevodový mostíik starých a nových kódov? Veľmi by mi tým pomohol, nemusela by som pracne hľadať nové kódy.
hnedoočka
05.05.10,08:05
V štatistickom ročnom výkaze "ročný výkaz produkč.odvetví v malých podnikoch" Roč2-01 sú v tabuľkách kódy CPA. Pred dvoma rokmi boli tieto kódy iné. Nemá náhodou niekto akýsi prevodový mostíik starých a nových kódov? Veľmi by mi tým pomohol, nemusela by som pracne hľadať nové kódy.

truch tu spomína štatistický výkaz Roč2-01. Ja spracuvávam každý rok /a poviem vám, je mi z toho do zúfania/ Roč 1-01. Chcela by som vedieť, či ešte niekto z poraďákov sa s ním každoročne trápi....:mee: možno by mi pomohla komunikácia...:confused:

spätne som si s úsmevom prečítala blog od účtovník 007 a musím teda skonštatovať, že do mňa je hotový blázon /myslím štatistický úrad/.:rolleyes::confused:

mesačný, kvartálny a ročný výkaz, najnovšie i konjukturálny prieskum v stavebníctve...:(
truch
05.05.10,08:44
truch tu spomína štatistický výkaz Roč2-01. Ja spracuvávam každý rok /a poviem vám, je mi z toho do zúfania/ Roč 1-01. Chcela by som vedieť, či ešte niekto z poraďákov sa s ním každoročne trápi....:mee: možno by mi pomohla komunikácia...:confused:

spätne som si s úsmevom prečítala blog od účtovník 007 a musím teda skonštatovať, že do mňa je hotový blázon /myslím štatistický úrad/.:rolleyes::confused:

mesačný, kvartálny a ročný výkaz, najnovšie i konjukturálny prieskum v stavebníctve...:(
Mňa ŠÚ tiež miluje:mad: robím P13-04 a P1-12 a k tomu ročné. Už neviem ako by som sa mu znechutila, nech si nájde inú, ale on je verný potvora jedna...:D:D
Tamila
06.05.10,15:40
Oni keď sa na niekoho nalepia, už ho nechcú pustiť. Robím Priem 1-12, Prod 3-04 a ročný k tomu. Robila som to za dve firmy. Zisťovala som, ako sa aspoň jednej zbaviť. Ide to iba vtedy, ak klesne počet zamestnancov pod 20, tak v nasledujúcom roku tú firmu môžu vyradiť.
truch
06.05.10,15:49
Oni keď sa na niekoho nalepia, už ho nechcú pustiť. Robím Priem 1-12, Prod 3-04 a ročný k tomu. Robila som to za dve firmy. Zisťovala som, ako sa aspoň jednej zbaviť. Ide to iba vtedy, ak klesne počet zamestnancov pod 20, tak v nasledujúcom roku tú firmu môžu vyradiť.
Ja mám len 15 a držia sa ako kliešte už 3 roky:(
Tamila
06.05.10,16:08
Oni si to selektujú ako sa im zachce.
uct2007
06.05.10,17:07
Oni keď sa na niekoho nalepia, už ho nechcú pustiť. Robím Priem 1-12, Prod 3-04 a ročný k tomu. Robila som to za dve firmy. Zisťovala som, ako sa aspoň jednej zbaviť. Ide to iba vtedy, ak klesne počet zamestnancov pod 20, tak v nasledujúcom roku tú firmu môžu vyradiť.

Tak s Tebou na 100% súhlasím,pretože oni fakt už nikoho nepustia. Ale sama iniciatívne som tie výkazy nezačala posielať, prišiel mi list zo štatistiky, že sme boli ako škola "vybraní"...reku oooooo, aká "radosť preveliká" :) Teraz keď by som náhodou neposlala výkaz načas hneď ma na to upozornia..
Tamila
06.05.10,17:18
Tak s Tebou na 100% súhlasím,pretože oni fakt už nikoho nepustia. Ale sama iniciatívne som tie výkazy nezačala posielať, prišiel mi list zo štatistiky, že sme boli ako škola "vybraní"...reku oooooo, aká "radosť preveliká" :) Teraz keď by som náhodou neposlala výkaz načas hneď ma na to upozornia..

Keď nie je výkaz načas - volajú, faxujú, e-mailujú. A načas sa nedá urobiť. Štvrťročný má termín 12. a kým doúčtujem a odovzdám DPH, je 25. Ako toto môže niekto stihnúť. Takisto mesačný - termín 8.
Rozalka
06.05.10,17:36
V štatistickom ročnom výkaze "ročný výkaz produkč.odvetví v malých podnikoch" Roč2-01 sú v tabuľkách kódy CPA. Pred dvoma rokmi boli tieto kódy iné. Nemá náhodou niekto akýsi prevodový mostíik starých a nových kódov? Veľmi by mi tým pomohol, nemusela by som pracne hľadať nové kódy.

Možno je už po funuse, ale až teraz som natrafila na túto tému.
truch
06.05.10,19:46
Možno je už po funuse, ale až teraz som natrafila na túto tému.
Škoda že som to nemala skôr, som sa čosi nahľadala tých blbých kódov,bolo to potrebné k ročnému výkazu, do konca marca.
Ďakujem,možno použijem na rok, lebo opäť a zase robím štatistiky:(:(
truch
06.05.10,19:54
Keď nie je výkaz načas - volajú, faxujú, e-mailujú. A načas sa nedá urobiť. Štvrťročný má termín 12. a kým doúčtujem a odovzdám DPH, je 25. Ako toto môže niekto stihnúť. Takisto mesačný - termín 8.
Sucho stíham, nemyslím, že niekto tie údaje kontroluje. Vytlačím si súvahu a výsledovku,aj keď tam všetko nie je, vyplním, pošlem. Zatiaľ ešte nebol problém. Akurát raz ma naháňala pani, že mám každý mesiac inú priemernú cenu za výrobu, nedala si vysvetliť, že v jednom kóde vyrábame všetky výrobky a každý má inú cenu, čiže keď urobím 1000 kg najdrahšieho výrobku/ 1kg za 3€/ mám iný priemer ako keď vyrobím 1000 kg najlacnejšieho /1kg za 1,2€/.Nemohla to pochopiť, musela som písomne zaslať vysvetlenie.
Tamila
07.05.10,06:34
Rozalka, strašne, strašne sa ti ospravedlňujem, chcela som kliknúť užitočné a neviem ako som klikla mimo témy.:mee::mee::mee:
truch
07.05.10,08:00
Rozalka, strašne, strašne sa ti ospravedlňujem, chcela som kliknúť užitočné a neviem ako som klikla mimo témy.:mee::mee::mee:
mimotemyMiladka, to sú tie blbé tlačidlá:mad:
ilona
07.05.10,17:13
Dostal už niekto pokutu za neodoslané výkazy na štatistiku?
Rozalka
07.05.10,18:13
Rozalka, strašne, strašne sa ti ospravedlňujem, chcela som kliknúť užitočné a neviem ako som klikla mimo témy.:mee::mee::mee:

Nič sa nedeje, nejde o život a svet sa nezrúti. Hlavu hore, slniečko svieti a lúka rozvoniava .........
maad
11.06.10,10:28
Ahojte vie mi niekto povedať či v školstve treba robiť ročný štatistický výkaz ja robím len za kvartál a doteraz si nikto nevyžiadal ročný výkaz ani zo štatistického úradu mi nik nič neposlal.
truch
11.06.10,10:32
Ahojte vie mi niekto povedať či v školstve treba robiť ročný štatistický výkaz ja robím len za kvartál a doteraz si nikto nevyžiadal ročný výkaz ani zo štatistického úradu mi nik nič neposlal.
Keď nežiadajú nič neposielaj:) oni by sa určite ozvali keby im niečo chýbalo
PaveloSK
15.01.11,18:18
Dostal už niekto pokutu za neodoslané výkazy na štatistiku?

Tiez by ma toto zaujimalo. V lete mi dosiel dotaznik Org 3-99 Dotaznik pre registraciu organizacie, ale kvoli necinnosti samotnej firmy sa nanho pozabudlo a neodoslal som ho. Neprisiel mi ale ani ziadna upomienka ani nic ine spolocne so SU.

Zaujimala by ma - kto je Spravodajska jednotka (sme dvojosobova srocka) a moze byt za to nejaky postih, ak im to teraz poslem dodatocne?
Tweety
15.01.11,18:27
Tiez by ma toto zaujimalo. V lete mi dosiel dotaznik Org 3-99 Dotaznik pre registraciu organizacie, ale kvoli necinnosti samotnej firmy sa nanho pozabudlo a neodoslal som ho. Neprisiel mi ale ani ziadna upomienka ani nic ine spolocne so SU.

Zaujimala by ma - kto je Spravodajska jednotka (sme dvojosobova srocka) a moze byt za to nejaky postih, ak im to teraz poslem dodatocne?
SJ je sro. Ak to neprišlo doporučene, nemusí to posielať ani dodatočne.
PaveloSK
15.01.11,18:39
SJ je sro. Ak to neprišlo doporučene, nemusí to posielať ani dodatočne.

Kiez si ja ale nepamatam, ci to doslo doporucene alebo nie. Viem, ze som v lete mal doporuceny list len teraz neviem, ci to nebol DU, Banka alebo SU.

Na obalke od SU je napisane len "Postovne uverovane" - samozrejme neviem, ci sa takato vec ohladom doporucenia pise aj na obalky.
Tweety
15.01.11,18:47
Kiez si ja ale nepamatam, ci to doslo doporucene alebo nie. Viem, ze som v lete mal doporuceny list len teraz neviem, ci to nebol DU, Banka alebo SU.

Na obalke od SU je napisane len "Postovne uverovane" - samozrejme neviem, ci sa takato vec ohladom doporucenia pise aj na obalky.
Štatistika nezvykne posielať výkazy doporučene, tak si s tým nelám hlavu.
PaveloSK
15.01.11,18:49
Štatistika nezvykne posielať výkazy doporučene, tak si s tým nelám hlavu.

Dakujem, trochu (trochu dost!) ste ma upokojili. Este by som poprosil Vase odporucanie na koniec - mam to pre istotu posielat alebo nie?

Pretoze samotny dotaznik sa odvolava na zakon 540/2001 Zz, kde na paragraf 18 sa vztahuje pripadne pokuta do vysky 100.000.
Tweety
15.01.11,18:51
Dakujem, trochu (trochu dost!) ste ma upokojili. Este by som poprosil Vase odporucanie na koniec - mam to pre istotu posielat alebo nie? Veď som už napísala, že neposielaj. Oni by ťa boli vyzvali.

Pretoze samotny dotaznik sa odvolava na zakon 540/2001 Zz, kde na paragraf 18 sa vztahuje pripadne pokuta do vysky 100.000.
V texte.
PaveloSK
15.01.11,18:55
V texte.

Dakujem za pomoc.
jess
15.01.11,19:03
Ja sa chcem opýtať. Vlani sme prvý krát posielali na vyžiadanie 1/4 ročné výkazy. Musím aj tohto roku ? Dosť mi to lezie na nervy. Sme obyčajný maloobchod a takéto hlúposti ma zdržiavajú.
Tweety
15.01.11,19:11
Ja sa chcem opýtať. Vlani sme prvý krát posielali na vyžiadanie 1/4 ročné výkazy. Musím aj tohto roku ? Dosť mi to lezie na nervy. Sme obyčajný maloobchod a takéto hlúposti ma zdržiavajú.
Poviem ti len tak potichúčky, ak im čo i len raz vyplníš výkaz, potom sa ich už nezbavíš.
suklova
21.06.12,06:44
Dnes mi bol doručený list zo štatistického úradu - nesplnenie spravodajskej povinnosti. Strašne ma to vytočilo, pretože sa mi tu vyhrážajú pokutou, že som nezaslala nejaký ročný výkaz a mám ho urýchlene zaslať do 10.7.2012. To akože ako som mala vedieť že mám niečo také vypísať. Poštou mi nič nedošlo. Je to prosím Vás povinnosť vypisovať to automaticky každý rok? Pokiaľ viem, tak oni si vyberajú spravodajské jednotky a maliby zaslať nejaký výkaz, ktorý mám vyplniť nie? Či bola nejaká zmena a vypisuje to už každý automaticky?
tictac7
21.06.12,07:09
Dnes mi bol doručený list zo štatistického úradu - nesplnenie spravodajskej povinnosti. Strašne ma to vytočilo, pretože sa mi tu vyhrážajú pokutou, že som nezaslala nejaký ročný výkaz a mám ho urýchlene zaslať do 10.7.2012. To akože ako som mala vedieť že mám niečo také vypísať. Poštou mi nič nedošlo. Je to prosím Vás povinnosť vypisovať to automaticky každý rok? Pokiaľ viem, tak oni si vyberajú spravodajské jednotky a maliby zaslať nejaký výkaz, ktorý mám vyplniť nie? Či bola nejaká zmena a vypisuje to už každý automaticky?

...nepíšeš, o aký výkaz sa jedná. Ak sa jedná o zamestnávanie zdravotne postihnutých, tak ten si povinná automaticky bez výzvy robiť (ak máš predpísaný počet zamestnancov)... P.S., ja ho robím až navýzvu tiež, pretože v marci mám naozaj úplne iné starosti - a ešte sa trápiť s vyhľadávaním sumy, z ktorej sa počíta pokuta za nezamestnávanie...sa mi fakt nechce.
suklova
21.06.12,07:18
Nie nemyslim ZŤP ten sa posiela na UPSVar, je to ročný výkaz o FO nezapísaných v obchodnom registri na Štatistický úrad. Vypĺňa sa prosím automaticky, alebo iba na vyzvanie? Mimochodom ten výhražný list došiel na firmu obyčajne, nie doporučene.
suklova
22.06.12,10:55
Poradí mi prosím niekto? Ďakujem.


Dnes mi bol doručený list zo štatistického úradu - nesplnenie spravodajskej povinnosti. Strašne ma to vytočilo, pretože sa mi tu vyhrážajú pokutou, že som nezaslala nejaký ročný výkaz a mám ho urýchlene zaslať do 10.7.2012. To akože ako som mala vedieť že mám niečo také vypísať. Poštou mi nič nedošlo. Je to prosím Vás povinnosť vypisovať to automaticky každý rok? Pokiaľ viem, tak oni si vyberajú spravodajské jednotky a maliby zaslať nejaký výkaz, ktorý mám vyplniť nie? Či bola nejaká zmena a vypisuje to už každý automaticky?
Dáša_
22.06.12,10:59
Poradí mi prosím niekto? Ďakujem.
ja som to tiež tento týždeň vypĺňala - zavolaj, pošlú ti aj mailom. Zrejme sa list s výkazmi niekde zatúlal - posielajú to obyčajnou poštou
ErikaDP
14.04.13,09:31
Ahoj poraďáci,

nema niekto k dispozácii Formulár štatistického výkazu Roč 2-01 vrzor 2012 v elektronickej podobe ktorá by sa dala vyplaniť v PC a odoslať mailom ? Na štatistickom portále su k dispozicii jen vzor vo formate .pdf, a do tých sa nedá doplňať. Prosi ak to niekto má aby to sem pripol.
Ďakujem, Erika
LydaLyda
14.04.13,09:59
Odporúčam a je dobré sa prihlásiť na elektronické vypĺňanie a odosielanie výkazov, treba sa registrovať na http://webstat.statistics.sk/page.php, ja už niekoľko rokov vypĺňam údaje pre štatistiku elektronicky,
je to rýchlo, upozorní hneď na chyby a nie je problém ani vytlačiť a vrátiť sa k predošlým výkazom. Postupne ako mi pribúdajú nové výkazy a nie sú ešte priradené do môjho adresára, požiadam o vloženie konkrétneho výkazu a je to bez problémov.
ErikaDP
14.04.13,10:14
Odporúčam a je dobré sa prihlásiť na elektronické vypĺňanie a odosielanie výkazov, treba sa registrovať na http://webstat.statistics.sk/page.php, ja už niekoľko rokov vypĺňam údaje pre štatistiku elektronicky,
je to rýchlo, upozorní hneď na chyby a nie je problém ani vytlačiť a vrátiť sa k predošlým výkazom. Postupne ako mi pribúdajú nové výkazy a nie sú ešte priradené do môjho adresára, požiadam o vloženie konkrétneho výkazu a je to bez problémov.
Lydka, vďaka za odpoveď,
potrebujem to poriešiť dnes a vybavenie webpristupu nieje je online, treba vyplnit formular , odoslat písomne , počkat na spristupnenie zo strany štatistiky atď... Preto potrebujem výkaz odoslať mailom. No a eleletronické prístupy ma už privádzaju do zufalstva . Socialka, tiež zdravotne poistovne, daňový u každého na osobitný pristupový kod, mam jeden celý šanonon na pristupove hesla ( napriklad Dovera až v nedavnom období spristupnila možnost jednej Grid karty pre firmu spracovavajucu vykazy viacerým klientom , t.j. 20 miezd rovná sa 20 pristupovych kodov ... len u jednej zdravotnej poistovne ...) inak povedane, v mojom pripade elektronické pristupy nie su ušetrením času).