Kalmanka
01.04.09,13:35
Ahojte, hľadala som niečo o tomto probléme, nenašla som, tak píšem.
FO je platca DPH, chce predať osobné auto zaradené v OM firmy. Auto je odpísané. Viem, že príjem z predaja bude POZD, ale jedná sa o DPH. Keďže to nie je úžitkové auto / nebol nárok na odpočet DPH/ faktúru z predaja resp. kúpnu zmluvu má vystaviť s DPH /len preto, že je platca/ alebo bez nej? Myslím, že keďže si nemal nárok ju odpočítať, nemal by ju ani priznávať. Ale budem rada, keď mi niekto poradí. Vopred ďakujem.
Kalmanka
01.04.09,12:15
nikto mi nepomôže?
azla
01.04.09,12:20
Ahojte, hľadala som niečo o tomto probléme, nenašla som, tak píšem.
FO je platca DPH, chce predať osobné auto zaradené v OM firmy. Auto je odpísané. Viem, že príjem z predaja bude POZD, ale jedná sa o DPH. Keďže to nie je úžitkové auto / nebol nárok na odpočet DPH/ faktúru z predaja resp. kúpnu zmluvu má vystaviť s DPH /len preto, že je platca/ alebo bez nej? Myslím, že keďže si nemal nárok ju odpočítať, nemal by ju ani priznávať. Ale budem rada, keď mi niekto poradí. Vopred ďakujem.

Ak pri obstaraní mal doklad s Dph a Dph si neoodpočítal, lebo mu to zákon nedovoľoval, tak na výstupe Dph neodvádza - je to oslobodené plnenie.

§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň
Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7
Kalmanka
01.04.09,12:30
Ďakujem pekne