mazanova
01.04.09,13:17
Dovolila som si založiť túto novú tému, nakoľko o:BAMIX-u - ručný kuchynský švajčiarsky robot ,som nenašla žiadnu tému.
Dúfam, že nájdem niekoľko ľudí, ktorí tento "zázračný robot" vlastnia a podelím sa s nimi o jeho širšom využití a najmä o receptoch.... a praktických návodoch na jeho využitie... mám ho asi necelý rok a veľmi mi pomáha...
Viac hláv viac vie (ako hovorila moja stará mama)
lucia.prev
16.04.09,10:47
Chcela by som sa spytat...je naozaj taky dobry? dnes som bola na vystave a prave ho tam ukazovali, ale radsej som sa ani nespytala na cenu, myslim, ze bola dost vysoka.:) Mozete mi vy prosim povedat kolko ste zan zaplatili? a kupovali ste ho tiez na nejakej takej vystave? a je cena priamo umerna kvalite? vopred dakujem za odpoved
mazanova
16.04.09,11:40
Chcela by som sa spytat...je naozaj taky dobry? dnes som bola na vystave a prave ho tam ukazovali, ale radsej som sa ani nespytala na cenu, myslim, ze bola dost vysoka.:) Mozete mi vy prosim povedat kolko ste zan zaplatili? a kupovali ste ho tiez na nejakej takej vystave? a je cena priamo umerna kvalite? vopred dakujem za odpoved
Áno kupovala som ho na výstave, cena je naozaj vysoká ( 9. tis. Sk komplet)(máj2008). Ináč v celku som s ním spokojná... skutočne všetko je pravda čo na prezentácii predvádzajú - kvalita výrobku!!!, výkon, praktičnosť...
Ten manuál k tomu je veľmi stručný, preto som otvorila túto tému...
Takže moje skúsenosti: + a -
výborný je malý mlynček skutočne na ňom meliem všetučko... (kávu nepijem, ale nedávno som mlela pre návštevu a nebola som spokojná..bola nahrubo, no možno som sa ponáhľala...)
"strúhač" ten väčší s nožom alebo násadkami na strúhanie je tiež všestranne použiteľný, napr. posledne som mlela mäso, je to veľmi rýchle (to je pre gadzinky, ktoré sú skutočne v kuchyni rýchle a zručné majú z neho radosť) a ten výkon skutočne cítiť; čo mi trochu vadí je veľkosť, napr. pri strúhaní, ja robím veľa šalátov... alebo krájam celú kapustu na fliačky.... a vtedy použijem robot... ináč sa veľmi dobre umýva;
no a napokon mixer s násadkami a hlavný stroj - tam si myslím, že treba ovládať tie fintičky, ktoré robia práve predvádzači a ja som si ich nezapamätala, resp. nemám odvahu, sneh z bielkov..., šľahačka, majonéza - čiže tie snehové vecičky...
pečenie: rada pečiem a tešila som sa na pomocníka, že už nebudem používať iné stroje, skutočnej BAMIX asi funguje iba vo vysokých a štíhlych nádobách a v menšom množstve - nemala som nervy na šlahanie krému do zákuskov vo väčšej nádobe trvalo mi to dlhšie ako s ručným el. šľahačom a navyše ma bolela ruka.
Ale ak sa mi niečo zdrcne, resp. ostanú hrudky za päť sekúnd ešte na platni rozmixujem. Stroj sa dobre umýva, už som si zvykla naň a neľutujem...
iba by som ešte chcela vylepšiť receptár...
napr. veľmi často robím ovocný krém, resp.penu- zmrazené ovocie, bielka, med (alebo namiesto bielka dám tvaroh s jogurtom) je to za pár sekúnd...
a narýchlo polievku so surovou zeleninou+varené zemiaky...
Andrejka30
12.05.09,04:58
Dobrý deň, my sme ho kúpili teraz v sobotu 9.5.2009. Vyšiel nás komplet neskutočných 300 eur a už tretí deň rozmýšľam, prečo sme si kúpili taký drahý mixér. Robili sme hneď v ten deň majonézu, vyšla výborne, strúhali sme syr, tvaroh so šľahačkou.. Jednoducho ho teraz musíme používať, keď ho už máme :-). Je naozaj taký dobrý a stála kúpa za tie peniaze? Aďa
Braňo
12.05.09,05:12
Na tvaroh so šľahačkou a majonézu Ti stačí obyčajný ručný mixér za 35 eur. Ja som kúpil TEFAL a som spokojný.
bv_alexandra
12.05.09,05:27
Ja som to tiež pozerala na výstave,ale zdá sa mi to prehnaná cena. Za tú cenu máme perfektný robot, ktorý zvládne detto. a možno aj viac, a hlavne má väčšie nádoby.
Tiež si myslím ako vraví Braňo že na tie základne veci postačuje aj lacnejší, ked má dobrý výkon. ;)
Andrejka30
12.05.09,05:40
Ja s Vami súhlasím, ale teraz už asi neurobím nič.. Fakt neviem, ako sme ho mohli kúpiť.. No už mi ostáva len dúfať, že ho využijeme..
bv_alexandra
12.05.09,05:45
Ja s Vami súhlasím, ale teraz už asi neurobím nič.. Fakt neviem, ako sme ho mohli kúpiť.. No už mi ostáva len dúfať, že ho využijeme..
NO ja viem. Oni totiž vedia tak ohúriť človeka, že neváha a kúpi. Ja som bola minulý rok na holičkách a tiež som ho chcela kúpiť. Len od určitej doby také kroky ked ma niečo ohúri robím tak, že si poviem: No moja ideš najskôr domov, rozdýchaš to a ked ťa to neprejde pojdeš si preto. :D
ALe väčšinou vždy to dokážem rozdýchať;):D
lijana1
12.05.09,17:59
Ja som bola na viacerých prezentáciách takýchto pomocníkov.Po inšpirácii z prezentácie som skúsila tú diétnu majonézu urobiť s 18 ročným mixérom a čuduj sa svete podarilo sa