ypsilonko
01.04.09,14:10
Zdravim, chystame sa kupit byt a nevieme ci kupit byt v povodnom stave a zrekonstruovat si ho, alebo kupit uz zrekonstruovany byt. Ak by ste nam mohli niekto poradit, ci ta rekonsturkcia naozaj stoji za tie nervy a cas, alebo sa na to vykaslat a kupit co pride. Zoberiem vsetky pre aj proti.
Diky diky!
arizona
01.04.09,13:41
Ťažko Ti radiť...
Nevieme aké máš predstavy a požiadavky.
Ak sa Ti podarí zohnať už zrekonštruovaný byť,ktorý spľňa Tvoje požiadavky, tak máš šťastie.:)

Ale ak nie, musíš sa do toho pustiť sám:rolleyes:
ROBIN111
01.04.09,13:48
Či kúpiť byt v pôvodnom stave, alebo rekonštruovaný je ťažké poradiť, pretože to závisí od veľa faktorov, ktoré budete poznať až pri obhliadke konkrétneho bytu. Rekonštruovaný byt je veľmi široký pojem. Čo všetko bolo vrámci rekonštrukcie urobené, ako kvalitne, či sa vám to páči, cena rekonštrukcie.... To všetko sú otázky, na základe ktorých sa budete rozhodovať pre, alebo proti kúpe takéhoto bytu.
Pokiaľ vás nesúri čas, viete si na prerábku zohnať kvalitných pracovníkov, poprípade niektoré práce si viete spraviť sami, zvážte si, či by nebolo vhodnejšie kúpiť byt v pôvodnom stave. Kvalitu prerábky budete mať aspoň čiastočne pod kontrolou.

Čo ale s určitosťou možno povedať... už pominula doba keď sa kupovalo, čo prišlo, lebo ceny išli hore každým týždňom o niekoľko desiatok tisíc. Dnes je veľa predávajúcich a málo kupujúcich, takže výber vhodného bytu netreba uponáhľať.
ypsilonko
02.04.09,06:29
Dakujem za nazory ale mne skor ide o nejake osobne skusenosti s prerabkou bytu. My hladame byt uz od septembra minuleho roku takze asi som sa zle vyjadrila s tym "kupit co pride" skor ide o to ze: ak ma clovek uplne presnu predstavu o tom co chce (ale naozaj uplne presnu do detailov) tak je jasne ze vlastna prerabka je navhodnejsia, lenze my az taku uplne presnu predstavu o tom nemame a teda pacia sa nam aj niektore uz prerobene byty, aj ked urobit si vsetko podla seba je samozrejme krajsia predstava. Prave preto sa nevieme rozhodnut ci to bude stat za to stravit tolko casu a penazi a nervov pri prerabani bytu ked by sme mozno zohnali aj nieco co uz je prerobene a povedzme ze by nam to vyhovovalo. Dufam ze sa najde niekto s osobnymi skusenostami a bude mi vediet nieco k tomu povedat.
BTW ono sa sice zda ze teraz je tych bytov jak na... ale no ono to nie je az tak celkom pravda. Je ich dost ale bohuzial ten trh teraz dost stoji. Jedine co sa hybe su ceny (myslim, ze v tomto mam momentalne celkom dobry prehlad). Bytov na predaj sice velmi neodbuda ale ani nepribuda (cca jeden byt za 10 dni je moc slabe). Doslova sa pomaly ale isto minaju. (sice ja som zamerana iba na jednu kokretnu bratislavsku cast takze mozno niekde inde je to inak)
V kazdom pripade Diky diky :)
myara
02.04.09,06:50
my sme kupili byt 4i v BA, v úplne pôvodnom stave, dalo by sa povedať, že bol taký zanedbaný, komplet všetko sme si prerobili, svojpomocne, trvalo nám to dosť dlho, cca 1 rok, ale ušetrili sme na tom nemalé peniaze, a hlavne všetko máme podľa našich predstáv, celá prerábka (okná, elektrina, voda, podlahy, zasklenie balkóna, vyrovnávanie stien, zníženie stropov sadrokartónom, maľovanie, komplet nové dvere všetky, zbúranie 2 priečok, postavenie nových, kompletne nová kúpeľňa, kuchyňa + zariadenie bytu) nás vyšlo cca 500tis, podotýkam, že len linka stála 100tis, takže ja si myslím, že sa nám to veľmi oplatilo