porfin
11.07.05,11:08
Chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosť so žiadosťou o odpustenie pokuty za neskorú registráciu sprostredkovateľa starobného dôchodku z DÚa či je také niečo vôbec možné.

Došlo mi 2000,- sk a zatiaľ nemám ani jednu zmluvu a ešte k tomu mi došlo vyše 700,. sk platiť úradu pre finančný trh...
Proste hrúza.

Prosím o radu.

Ďakujem
Zuziana
11.07.05,09:38
Pokuty sa neodpúšťajú. Ak ti raz vyrubili, ťažko dosiahneš aby takéto rozhodnutie niekto zrušil. Podobná téma tu už je. Skús dať vyhľadávanie.

To že existuje registračná povinnosť po nadobudnutí živnostenského alebo iného oprávnenia sa poprieť nedá.
porfin
11.07.05,09:47
Ja viem, že registračná povinnosť je daná, ale na moje"ospravedlnenie" LEN TOľKO, žE SOM BOLA jednou s prvých čo získali licenciu a moja "domovská" správcovská spoločnosť mi o tom nič nepovedala a legislatíva sa vyvýjala veľmi mlhavo, tak som to prešvihla....ACH JO... tak teraz pikám.A poistencov nikde:o
Zuziana
11.07.05,09:52
Môžeš skúsiť ísť za svojím správcom dane sa popýtať, čo by sa dalo robiť (väčšinou sa s nimi dá) ale v tomto smere som ja osobne pesimistka.
porfin
11.07.05,10:02
Ja som v tomto ohľade tiež pesimista, ale asi sa skúsim prejsť na DÚ, veď viac ako to že sa to nedá, mi nemôžu povedať.
A aspoň to predýcham:o
Jara
11.07.05,11:01
Treba skúsiť dať žiadosť o odpustenie, ak sú skutočné dôvody existenčné pre ktoré sa
nedá zaplatiť /teda poistencov nieto/, tak si treba nasypať popol na hlavu a jasne súhlasiť, že tá pokuta je odôvodnená, ale prosím o jej odpustenie. T.z. najprv zaplatiť, potom požiadať. Skúsenosti mi hovoria, že sú tiež ľudia a vedia odpustiť, ak sú dôvody na odpustenie...
Zuziana
11.07.05,15:41
Jarka, ale zákon ich nepustí stratilo sa z neho slovíčko môže....
porfin
11.07.05,16:12
takže ak sa "stratilo" slovíčko môže.... tak je asi zbytočné tam ísť/na DÚ/, ale ja to v stredu asi aj tak skúsim a potom napíšem aby vedeli aj ostatní.
viktoria
21.07.05,10:29
Chcela by som oživiť túto tému s nasledovnou otazkou:
Bola pokuta oprávnené v takom pprípade, keď SZČO vykonáva sprostredkovanie finančných služieb na základe živnostenského oprávnenia, a nenahlásil na DÚ, že začal sprostredkovať aj dôchodkové sporenia. V podstate predmet jeho podnikateľskej činnosti sa nemenil, takže nemal čo nahlasiť.
Janca
21.07.05,11:25
Určite skús odvolanie.
V tom rozhodnutí máš na konci POUČENIE, kde DÚ uvádza § 35, odst. 14, zák. č. 511/1992 Zb., že proti jeho rozhodnutiu je prípustné odvolanie.
Keď Ti ju aj neodpustia celú, možno ju znížia, za pokus to stojí, ak sa dobre obhájiš.
Potom napíš.
porfin
21.07.05,11:37
NO tak som bola na tom DÚ a bolo mi povedané, že ak dávate žiadosť o "ODPUSTENIE" pokuty, treba k tomu 500,-sk kolok....takže by som po neodpustení mala náklad 2500,-
Je však možnosť dať odvolanie proti rozhodnutiu a to je zadarmo.
Tak som to využila , ale veľkú nádej tomu nedávam.
Jura
21.07.05,11:39
V každom prípade sa v lehote odvolaj, ale poznám prípady (sprostredkovatelia DSS), že neuspeli.
janicka
21.07.05,12:59
Chcela by som oživiť túto tému s nasledovnou otazkou:
Bola pokuta oprávnené v takom pprípade, keď SZČO vykonáva sprostredkovanie finančných služieb na základe živnostenského oprávnenia, a nenahlásil na DÚ, že začal sprostredkovať aj dôchodkové sporenia. V podstate predmet jeho podnikateľskej činnosti sa nemenil, takže nemal čo nahlasiť.
Dostala si pokutu?
Poznám takú SZČO a tá nenahlasovala na DÚ, že začala sprostredkovať DS. DÚ si len vyžiadal sprostredkovateľskú zmluvu na DSS ale pokutu nedostala.
viktoria
21.07.05,13:29
Môj klient dostal. Ako som počula miestný DÚ pokutoval každého kto začal sprostredkovať DS a neoznámil. Ale to nemá žiadnu logiku, ak už takúto činnosť vykonáva x rokov, tak nechapem čo mal oznámiť.
janicka
22.07.05,09:49
Viktoria, súhlasím s tebou. Vyzerá to tak, že v každom meste vládnu iné pravidlá.
porfin
28.09.05,11:28
Tak to zhrniem: Dostala som pokutu za neskorú registráciu na DU za DIČ ako sprostredkovateľ II.piliera DSS. Podala som "odvolanie " proti rozhodnutiu - prišlo mi z DU, že mám ujasniť prečo, tak som im tam rozpísala, že som bola osobne na DU sa pýtať a sami mi nevedeli na začiatku roka povedať.../samozrejme som to napísala "pekne"/ čiže som im to "zdokladvala" a dnes čuduj sa svete - prišlo mi z DU- že sa ruší pokuta v plnom rozsahu....
Tak mám radosť.
Jarino
28.09.05,16:40
Čo napísali v odôvodnení, prečo zrušili rozhodnutie o pokute?
danda
28.09.05,21:10
Chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosť so žiadosťou o odpustenie pokuty za neskorú registráciu sprostredkovateľa starobného dôchodku z DÚa či je také niečo vôbec možné.

Došlo mi 2000,- sk a zatiaľ nemám ani jednu zmluvu a ešte k tomu mi došlo vyše 700,. sk platiť úradu pre finančný trh...
Proste hrúza.

Prosím o radu.

Ďakujem
Ja som tiež dostala pokutu. Na DU mi povedali, že sa mi je škoda odvolávať, lebo ma to bude stáť ďalších 500 Sk a pokutu aj tak nezrušia, len keby som im dokázala, že som v hmotnej núdzi tak možno. Ináč ma rozčúlil aj ten poplatok UFT. Rozmýšľam, že im vrátim licenciu, ale za to sa vraj tiež platí neviem, či 1000 alebo 1500 Sk. Informoval ma o tom pracovník banky, ktorý ma má na starosti. Okrem toho, som sa ho pýtala, keď mi povedal, že mám licenciu, čo mi z toho vyplýva na DU, tak mi povedal, že nič, len podať v lehote na podanie daňového priznania daňové priznanie, kde si mám priznať príjem. Pokutu som musela však zaplatiť ja nie on. Rozmýšľam o vrátení tej licencie, pretože sa za ňu bude platiť asi aj budúci rok a príjem nebudem mať asi žiadny. Neukončil už z Vás niekto licenciu, ako sa to vybavuje a čo to stojí????