aksalka
01.04.09,15:59
Pekný deň prajem
Mám asi veľmi veľký problém :(((((
Môjho zamestnavateľa som požiadala o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008, ale v tomto roku som predala aj nehnuteľnosť a nevztahovala sa na mna podmienka oslobodenia od dane tak som si dala učtovničke vypracovať daňové priznanie kde som priznala aj príjem z predaja nehnuteľnosti a včera ho pekne aj podala a zaplatila daň.
Ale dnes mi bolo povedané že mám vlastne 2 daňové priznania.
Jáj čo mám robiť . Už sa vidím niekde v base na 4 zámky zamknutá, prosím napíšte čo teraz
mzdarka renca
01.04.09,14:25
Pekný deň prajem
Mám asi veľmi veľký problém :(((((
Môjho zamestnavateľa som požiadala o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008, ale v tomto roku som predala aj nehnuteľnosť a nevztahovala sa na mna podmienka oslobodenia od dane tak som si dala učtovničke vypracovať daňové priznanie kde som priznala aj príjem z predaja nehnuteľnosti a včera ho pekne aj podala a zaplatila daň.
Ale dnes mi bolo povedané že mám vlastne 2 daňové priznania.
Jáj čo mám robiť . Už sa vidím niekde v base na 4 zámky zamknutá, prosím napíšte čo teraz

Neboj, neskončíš v base. Podáš dodatočné DP. Od zamestnávateľa si vypýtaj doklad o RZD, ktoré ti bude slúžiť ako potvrdenie o príjme zo závislej činnosti. Do dodatočného DP dáš príjem aj zo závislej činnosti, aj príjem z predaja nehnuteľnosti.
Katy a R
01.04.09,14:40
....Ale dnes mi bolo povedané že mám vlastne 2 daňové priznania....
Kto ti to povedal:confused:
- ak ti volali z DU, možno sa s nimi dohodneš a na mieste vyriešiš ... to daňové priznanie B, čo si odovzdala, sa označí ako opravné DP...
mzdarka renca
01.04.09,14:51
V podstate má dve daňové priznania. Obe sú riadne, veď RZD je niečo ako riadne DP a keď podala na DÚ riadne DP, tak ich má naozaj dve.
Katy a R
01.04.09,14:54
V podstate má dve daňové priznania. Obe sú riadne, veď RZD je niečo ako riadne DP a keď podala na DÚ riadne DP, tak ich má naozaj dve.

.. veď práve .. to druhé bude opravné... určite sa to dá dať na DU do poriadku:)
mzdarka renca
01.04.09,14:59
.. veď práve .. to druhé bude opravné... určite sa to dá dať na DU do poriadku:)

máš pravdu, ak natrafí na DÚ na milú a ochotnú pani:). Niektoré su aj nepríjemné:mee:.
aksalka
01.04.09,15:04
nie nevolali z DU , len sme dnes v práci čosi o tom hovorili a ja som prišla na to čo som urobila, čo mám teraz urobiť , mám isť na daňový a riešiť to , či mám počkať kým má vyzvú či čo??
mzdarka renca
01.04.09,15:08
nie nevolali z DU , len sme dnes v práci čosi o tom hovorili a ja som prišla na to čo som urobila, čo mám teraz urobiť , mám isť na daňový a riešiť to , či mám počkať kým má vyzvú či čo??
V žiadnom prípade nečakaj na výzvu, ale začni to riešiť hneď zajtra.
ego.mc
01.04.09,20:55
Moment, nebláznite,:D.
Zabudli ste?
§ 32
Daňové priznanie
(3) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, ak v tomto zdaňovacom období daňovník poberal

a) príjmy podľa § 5 od viacerých zamestnávateľov a zamestnávateľovi, ktorý mu vykonal ročné zúčtovanie, nepredložil požadované doklady od každého zamestnávateľa,
b) iné druhy príjmov podľa § 6 až 8, ak nie sú od dane oslobodené, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo ak daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7, alebo je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11.

Ak v DP priznala aj príjmy zo závislej činnosti, tak by to malo byť v poriadku.
aksalka
02.04.09,07:04
Zamestnavatela som požiadala o ročné zučtovanie dane a dala mu podklady aj od iného zamestnavatela u ktorého som pracovala prvé 2 mesiace v roku, potom už len v tejto firme . Nedala som mu podklady že som predala nehnuteľnosť ale dala som si urobiť učtovničke daňové priznanie kde som jej dala podklady od oboch zamestnavatelov a podklady o predaji domu .
Takže mám jedno DP ktoré mi urobil zamestnavateľ zahrnul tam príjmi zo závislej činnosti, ale z predaja nie a druhé DP ktoré mi vypracovala učtovnička a zahrnula tam všetky príjmi, teda aj zo závislej činnosti a aj z predaja nehnuteľnosti . Tak ja som z toho blbec, fakt neviem či je to dobre či zle .
mzdarka renca
02.04.09,07:14
Zamestnavatela som požiadala o ročné zučtovanie dane a dala mu podklady aj od iného zamestnavatela u ktorého som pracovala prvé 2 mesiace v roku, potom už len v tejto firme . Nedala som mu podklady že som predala nehnuteľnosť ale dala som si urobiť učtovničke daňové priznanie kde som jej dala podklady od oboch zamestnavatelov a podklady o predaji domu .
Takže mám jedno DP ktoré mi urobil zamestnavateľ zahrnul tam príjmi zo závislej činnosti, ale z predaja nie a druhé DP ktoré mi vypracovala učtovnička a zahrnula tam všetky príjmi, teda aj zo závislej činnosti a aj z predaja nehnuteľnosti . Tak ja som z toho blbec, fakt neviem či je to dobre či zle .

Ak účtovníčka robila DP z podkladu RZD, tak je všetko v najlepšom poriadku a netreba už robiť nič.
hanelie
02.04.09,07:18
rozdiel na dani je u každého pravdepodobne iný - kto vysporiadal daň ZĽ cez RZD, alebo ty cez DP?
aksalka
02.04.09,07:40
no daň som zaplatila v DP čo mi učtovnička spravila a robila ich na základe kúpno - predajnej zmluvy a z potvredí o príjmoch fyzickej osoby od oboch zamestnavateľov
mzdarka renca
02.04.09,07:46
no daň som zaplatila v DP čo mi učtovnička spravila a robila ich na základe kúpno - predajnej zmluvy a z potvredí o príjmoch fyzickej osoby od oboch zamestnavateľov

A zamestnávateľ ti nevyplatil preplatok, alebo nezrazil nedoplatok z RZD?
aksalka
02.04.09,08:00
no to ešte neviem či mám preplatok , alebo nedoplatok, preplatok by mi mal byť vyplatený asi vo februárovej výplate že?? , no tam mi nebol vyplatený . Ale zamestnavatel nám bude zasielať doklad o vykonaní danového priznania , tak potom uvidím .
Je rozdiel v mojej situácii ak bude preplatok alebo nedoplatok??
mzdarka renca
02.04.09,08:04
no to ešte neviem či mám preplatok , alebo nedoplatok, preplatok by mi mal byť vyplatený asi vo februárovej výplate že?? , no tam mi nebol vyplatený . Ale zamestnavatel nám bude zasielať doklad o vykonaní danového priznania , tak potom uvidím .
Je rozdiel v mojej situácii ak bude preplatok alebo nedoplatok??

Urob teraz jednu vec, zavolaj zamestnávateľovi a opýtaj sa, či ti zrazil preplatok z RZD. Ak nie, alebo ho chcel teraz v marcovej výplate, tak im povedz, že nech zrušia RZD a nech ti nič nedorovnávajú. Potom bude všetko v poriadku. Hlavne zavolaj na mzdovú účtáreň.
hanelie
02.04.09,08:05
keďže si si vysporiadala daň / tú správne vyrátanú / cez DP, to čo ti zamestnávateľ doplatí, alebo strhne bude treba znovu vysporiadať - buď sa to urobí ZĽ ako opravu, alebo ty cez dodatočné DP
aksalka
02.04.09,08:32
Tak volala som na učtáreň a povedali že nemám ani preplatok a ani nedoplatok tak čo teraz??
mzdarka renca
02.04.09,08:34
Tak volala som na učtáreň a povedali že nemám ani preplatok a ani nedoplatok tak čo teraz??

Tak ich popros, nech to RZD zlikvidujú, že si si podala DP. Sa im inak divím, že ti dali aj potvrdenie o príjme a aj ti vykonali RZD.
hanelie
02.04.09,08:45
Tak volala som na učtáreň a povedali že nemám ani preplatok a ani nedoplatok tak čo teraz??
aha ju, koľké šťastie - všetko je O.K.:)

Jáj čo mám robiť . Už sa vidím niekde v base na 4 zámky zamknutá, prosím napíšte čo teraz
si nás teda poriadne vystresovala, už sme ťa videli cez malinké zamrežované okienko - no a to sme nechceli dopustiť:D
sorrymimotemy :D
aksalka
02.04.09,09:01
ďakujem všetkým za pomoc:)