Adka113
01.04.09,16:31
Ahojte, chcela by som sa poradiť, či niekto pozná spoľahlivú agentúru čo sa týka práce - farma alebo zbery... Chcem pomôcť priateľovi... Viete o nejakej farme, kde je to platovo výhodnejšie, prípadne ak máte nejaké dobré odporúčania, veľmi by ste pomohli. Ďakujem všetkým za prípadne dobre:) rady. Andrea
osky
02.04.09,08:07
konkretnu firmu ti uz poradit neviem,ale na internete najdes vela ponuk-hladaj cez google.
ludia chodia do Talianska oberat jahody,jablka,pomarance.....
do rakuska sparglu a zeleninu;
vo svajciarsku prosperuju farmy s konmi-vsetko je to velmi slusne platene.

priprav sa vsak na to,ze to bude drina a tie peniaze ti nokto nedaruje.po takejto brigade pride clovek vzdy domov ako -prepacte za vyraz-zbity pes....
a na Talianov pozor,radi sa urobia hlupi a nevyplatia vsetko co by mali-najlepsie je nechat si vyolacat mzdu denne,tyzdenne,maximalne dvojtyzdenne,ak sa da.
vo svajciarsku vas zoderu z koze,ale zarobite.....

nechcela som nikoho odradit,ale realita je tvrda...:(:eek:
majky53
31.05.17,07:49
ja som vycestoval pár krát cez overenú firmu z SP a nakoniec som na tomto mieste dodnes. farmár my zvýšil mzdu a pracujem tu dodnes vždy sezónne. no začínal som taktiež s minimálnym platom 3200frankov brutto. dnes mam základ 2000 v čistom.
práca na farme je tvrdá no kto chce pracovať nestratí sa a zarobí vždy viac než na sk 400netto :-)
a ešte sa sem tam pritrafí aj brigáda v okolí u šéfových známych za ,,cash,,