rikpat
01.04.09,17:28
ahojte, chcel by som sa opýtať či môžem do podnikateľského plánu napísať že chcem použit dotáciu na podnikanie na odvody do sociálnej poisťovne. v jednom článku čítam že áno, v druhom, že nie, na úrade mi povedali že áno, ale im sa nedá veriť, oni tam poriadne ani nevedia aké sú podmienky.
ďakujem
veronikasad
01.04.09,15:33
ahojte, chcel by som sa opýtať či môžem do podnikateľského plánu napísať že chcem použit dotáciu na podnikanie na odvody do sociálnej poisťovne. v jednom článku čítam že áno, v druhom, že nie, na úrade mi povedali že áno, ale im sa nedá veriť, oni tam poriadne ani nevedia aké sú podmienky.
ďakujem
ako začínajúci podnikatel nie si povinný/á platiť odvody do soc.poisťovne. Povinná registrácia ti vznikne až keď tvoj príjem za predch. rok presiahne 12-násobok min. mzdy.
Môžeš sa prihlásiť ako dobrovlne poistená osoba len na nemocenské poistenie, alebo komplet sociálne poistenie v SP. Náklady na dobrovolné sociálne poistenie, aj dobrovolné nem. poistenie si môžeš zahrnúť do podn. plánu.
rikpat
01.04.09,15:35
dakujem, viem ze nemusim platit prvy rok do SP, ale chcem, len som nevedel ci na to mozem pouzit tu dotaciu z UP. ale ked ano to je to OK. by ma porazilo keby mi to dali kvoli takej blbosti prerobit, hlavne ked mi to uradnicka povedala.
veronikasad
01.04.09,15:40
dakujem, viem ze nemusim platit prvy rok do SP, ale chcem, len som nevedel ci na to mozem pouzit tu dotaciu z UP. ale ked ano to je to OK. by ma porazilo keby mi to dali kvoli takej blbosti prerobit, hlavne ked mi to uradnicka povedala.
V rámci krízového balíčka je aj nový typ dotácie - len na odvody začínajúceho živnostníka, alebo na odvody môžeš použiť časť dotácie na samostatnú zárobkovú činnosť. Výšku si určíš v podn. pláne.