adra006
01.04.09,18:45
Ahojte,potrebovala by som poradit,dostala som cykas a vyhnal dva nadpriemerne listy či je to normalne,alebo to treba odstranit a ešte by som chcela vediet ako sa polieva... Dakujem pekne...
zena
01.04.09,17:07
Nie je to normalne. Je to nedostatkom svetla.Cykas potrebuje vela rozptyleneho svetla a zalievanie je minimalne. Zemina musi vzdy poriadne preschnut, neznasa premokrenie a taktiez vodu v miske. Osobne by som tie "obludne" listy odstranila,aby nevycerpavali rastlinu a nekazili jej celkovy dojem, nakolko cykas je velmi krasna kvetinka. Idealne obdobie pre prihnojenie na rast novych vyhonkov je jar,aby v lete vyrasili nove a tym im zabezpecime vela svetla,ktore pre zdravy rast potrebuju. Inak ju hodnotim ako velmi nenarocnu na pestovanie.
adra006
01.04.09,17:26
Dakujem pekne za radu,tak to skusim odstranit hadam sa jej nič nestane a čo sa tyka svetla mam ho v obyvačke pri okne , zatial všetkym kvetom sa tu páči ...
willma
01.04.09,19:20
a keď máš záujem tak klikni aj sem cykas, teda najprv si si mala dať vyhľadať až potom prípadne založiť novú tému, ale pokiaľ si pamätám tak sa riešil aj tvoj problém
zena
03.04.09,17:04
Takto vyzera ten moj krasavec...
Marta V
03.04.09,17:36
Ten je krásny, zdravý. Môj neviem prečo, ale žltnú mu listy. Polievam ho raz do týždňa, je pri okne, dúfam, že sa nejako preberie teraz na jar.
zena
04.04.09,06:24
Ten je krásny, zdravý. Môj neviem prečo, ale žltnú mu listy. Polievam ho raz do týždňa, je pri okne, dúfam, že sa nejako preberie teraz na jar.
A nie je na priamom slnku? Sice ma rad vela svetla,ale nepriameho. Skus pozriet aj korene,ci nie su napadnute hnilobou z premokrenia. Ja polievam 1x za 2 tyzdne trosickou vody (priblizne 0,5dcl) a teraz zacinam prihnojovat na rast novych listov...
adra006
11.04.09,14:45
Ako ho polievaš z vrchu alebo od spodu? Lebo aj mne sa zda, že mu troška žltnu listy.
zena
12.04.09,08:12
Ako ho polievaš z vrchu alebo od spodu? Lebo aj mne sa zda, že mu troška žltnu listy.
Ja polievam z vrchu,aby sa voda dostala aj do hornej casti crepnika,kedze jej je len trosicka.
Marek199999
11.10.09,08:58
Zdravim. Pred nedavnom som dostal cykas, a teraz ma uz asi mesiac 2 nove listy. Jeden je ale velmi pokruteny. Cim to moze byt?