dandy
11.07.05,11:18
Poradte mi ako to robíte s obalmi. Ja ich pri dodaní zaučtujem do zásob. V pokladni PVD. Ale pri vrátení neviem, či ich mám zaučtovať ako tržbu za predaj alebo to mínusom naúčtovať na zásoby. V pokladni PPD.

Poradte.
lenkak
11.07.05,09:19
otázka ???
Jara
11.07.05,10:09
Poradte mi ako to robíte s obalmi. Ja ich pri dodaní zaučtujem do zásob. V pokladni PVD. Ale pri vrátení neviem, či ich mám zaučtovať ako tržbu za predaj alebo to mínusom naúčtovať na zásoby. V pokladni PPD.

Poradte.
Ak ich pri dodaní účtuješ do zásob, ako nákup tovaru, tak pri vrátení daj mínus nákup tovaru:D
Luna
11.07.05,10:32
Len také malé info.,minule som vracala fľaše od piva-obaly do Tesca.Pri okienku mi dali doklad s ERP so známienkom mínus. Storno tržby.
Jara
11.07.05,11:46
Luna asi preto, lebo pre Tesco je fľaša aj zásoba aj tržba za tovar ktorý predávajú, takže ak je to tržba pri predaji, tak pri vrátke fliaš dávajú storno už poskytnutej tržby. Myslím že ide len o to, aby pri preberaní bolo naúčtované na to miesto z ktorého sa potom odúčtuje, aby sa neplietli tržby za tovar so službami ap.
KEJKA
11.07.05,16:06
[QUOTE=dandy]Poradte mi ako to robíte s obalmi. Ja ich pri dodaní zaučtujem do zásob. V pokladni PVD. Ale pri vrátení neviem, či ich mám zaučtovať ako tržbu za predaj alebo to mínusom naúčtovať na zásoby. V pokladni PPD.

podľa mňa, ak ide o vratné fobaly, ktoré dalej nepredávaš, tak ich nedávaj do zásob, ale na položky neovplyvňujúce ZD (to je JU?)
niečo ak priebežné položky.
ale ak tieto obaly aj predávaš aj vykupuješ spat, tak to rob ako s tovarom, t.j. tržby a potom mínus tržby.
Marína
11.07.05,16:37
Ja dávam do VNZD. Vrátenie obalov mínusom VNZD. K 31.12. zostatok odsúhlasím na fyzickú inventúru.
blondy
04.08.05,11:16
Predávame stav.materiál, ktorý je väčšinou na paletách. Zákazník dostane dva bločky z ERP - jeden na materiál, druhý na palety. Pri vrátení paliet sa preukáže bločkom na palety, ktorý nám nechá, mi urobíme storno a vrátime peniaze zákazníkovi. Takto to funguje. Teraz mi volala jedna zákazníčka, ktorá má vraj už blok na palety zaúčtovaný v účt., nechce mi ho priniesť naspäť, ale chce naspäť peniaze za palety ktoré vráti. Mám jej vraj vystaviť dobropis? Nie som si istá či je to správne, ona ten tovar nezobrala na faktúru - tam by som jej automaticky vyhotovila dobropis, ale zobrala ho v hotovosti cez ERP. Neviete mi poradiť, či jej môžem urobiť dobropis, alebo požadovať náš orig.bloček, ktorý potom zostáva u nás v účt. spolu so stornom?
Jara
04.08.05,12:34
Blondy myslím, že to nerobíte správne ak beriete od zákaznikov orig. bločky, teda paragóny z ERP. Tie ma mať zakazník a v prípade reklamácie predložiť. Tu ale nejde o reklamáciu ale o vratku predaného tovaru. Myslím, že by ste to mali robiť dobropismi. Prípadne aj taký spôsob by som radšej volila, že vystaviť odberateľovi potvrdenie o vrátení paliet a potom dať na účtáreň, aby vystavili dobropis a bankou by sa zaslala vratka peňazí cez účet.
blondy
05.08.05,06:58
Oni majú osobitne pargón len na palety (na tovar je bloček osobitne, kt. sa dá napr.reklamovať), to sú vratné obaly, keď vrátia ja to nahodím ako príjem prázdnych obalov a hneď aj vrátim peniaze. Cez fa a dobropisy by to bolo komplikovanejšie, sú to bežní zákazníci, kt. si za tovar aj za palety(zálohu) zaplatili v hotovosti a chcú hneď späť peniaze.
L-M
21.05.12,10:49
Oni majú osobitne pargón len na palety (na tovar je bloček osobitne, kt. sa dá napr.reklamovať), to sú vratné obaly, keď vrátia ja to nahodím ako príjem prázdnych obalov a hneď aj vrátim peniaze. Cez fa a dobropisy by to bolo komplikovanejšie, sú to bežní zákazníci, kt. si za tovar aj za palety(zálohu) zaplatili v hotovosti a chcú hneď späť peniaze.

Presne tento problém mám , ale z pohľadu zákazmíka- ak by sme si uplatnili DPH z paliet- najprv nám poslali len fotokópie dokladov mailom, že origin. sú na pokladni pre nás odložené- ale teraz nám nechcú originál za palety dokladu vrátiť, vraj to musia mať k stornu. Ale napr. v Lidli keď stornujú- vracia sa nejaký spotr. tovar- tak Vám nezoberú originál doklad, ale majú k tomu ešte jeden doklad, kde sa podpíšete a tam si opíšu číslo dokladu z ktorého sa to vracia.
Ako potom ja zaúčtujem to storno v JÚ- ako materiál mínusom- je to len kópia dokladu- nefiškálny doklad. Ale daňováci mi vyhodia uplatnenie DOH, ak nebudem mať originál doklad.
Poraďte prosím ako na to...