pat288
01.04.09,22:29
dobrý deň poraďáci,
chcem dať v práci výpoveď , momentálne som však na PN, ak by som podala výpoveď podľa §69 ZP t.j. okamžite, môže mi ju zamestnávateľ podpísať bez mojej prítomnosti v práci alebo príp. ak nepodpíše musím byť v práci 2 mesiace vo výpovednej lehote? Alebo je potom lepšie podať výpoveď ku koncu mesiaca (dohodou) a potom jednoducho neprísť? alebo toto nie je možné, ďakujem veľmi pekne za odpoveď príp. akúkoľvek radu.
veronikasad
01.04.09,21:33
dobrý deň poraďáci,
chcem dať v práci výpoveď , momentálne som však na PN, ak by som podala výpoveď podľa §69 ZP t.j. okamžite, môže mi ju zamestnávateľ podpísať bez mojej prítomnosti v práci alebo príp. ak nepodpíše musím byť v práci 2 mesiace vo výpovednej lehote? Alebo je potom lepšie podať výpoveď ku koncu mesiaca (dohodou) a potom jednoducho neprísť? alebo toto nie je možné, ďakujem veľmi pekne za odpoveď príp. akúkoľvek radu.
Zamestnanec nedáva výpoveď podľa § 69.
Okamžité skončenie PP môže byť len z dôvodov uvedených v § 69 Zákonníka práce.
Skončiť pracovný pomer k určitému dňu môžeš len v zmysle § 60 Zákonníka práce - dohodou zamestnanca a zamestnávateľa. Ak s tým zamestnávateľ nebude súhlasiť, musíš poslať výpoveď. 2-mesačná výpovedná doba ti začne plynúť od 1. dňa nasled. mesiaca. Pracovný pomer končí po uplynutí výpovednej doby, ak sa so zamestnávateľom počas jej plynutia nedohodneš inak.
betka
26.05.09,17:08
Prosím o radu.
Zamestnanec dal výpoveď k 31.3.2009
PN od 11,5.2009
Doniesol PN 26.5.2009.
Čo z tothoto vyplýva, nevyznám sa v tejto oblasti.
Ďakujem
mzdarka renca
26.05.09,17:17
Prosím o radu.
Zamestnanec dal výpoveď k 31.3.2009
PN od 11,5.2009
Doniesol PN 26.5.2009.
Čo z tothoto vyplýva, nevyznám sa v tejto oblasti.
Ďakujem
Ak som dobre pochopila, tak jeho PP skončil dňom 31.3.09. Od 1.4.09 nie je vašim zamestnancom. Keďže ostal práceneschopný v 42 dňovej ochrannej lehote (ostal PN 41 deň), tak mu vystavíš potvrdenie a odošleš ho do SP spolu s PN-kou, ktorá mu na základe potvrdenia bude vyplácať nemocenskú dávku z dôvodu PN.

http://www.socpoist.sk/616/1567s
betka
26.05.09,17:20
Ak som dobre pochopila, tak jeho PP skončil dňom 31.3.09. Od 1.4.09 nie je vašim zamestnancom. Keďže ostal práceneschopný v 42 dňovej ochrannej lehote (ostal PN 41 deň), tak mu vystavíš potvrdenie a odošleš ho do SP spolu s PN-kou, ktorá mu na základe potvrdenia bude vyplácať nemocenskú dávku z dôvodu PN.

http://www.socpoist.sk/616/1567s

PN nám bola odovzdaná neskoro.
Neviem, kto prepláca prvých 10 dní. SP alebo zamestnávateľ?
veronikasad
26.05.09,17:22
PN nám bola odovzdaná neskoro.
Neviem, kto prepláca prvých 10 dní. SP alebo zamestnávateľ?
nemocenské od 1. dňa vypláca sociálna poisťovňa. Odstúp Obidva diely Pn-ky tam spolu s potvrdením o príjme. Príp. môžeš v sprievodnom liste uviesť kedy vám bola PN-ka doručená. Pozri ešte na PN-ku, kedy bola vystavená - či nebola vystavovaná spätne.
betka
26.05.09,17:33
nemocenské od 1. dňa vypláca sociálna poisťovňa. Odstúp Obidva diely Pn-ky tam spolu s potvrdením o príjme. Príp. môžeš v sprievodnom liste uviesť kedy vám bola PN-ka doručená. Pozri ešte na PN-ku, kedy bola vystavená - či nebola vystavovaná spätne.

Vystavená je tento dátum. :confused:
Dievčence ďakujem Vám veľmi pekne.

Mzdári, máte u mňa velikááánsky obdiv. Klobúk dole, do tejto oblasti sa vživote nedokopem.