MGiti
02.04.09,11:11
Milí poraďáci prosím o Vašu radu.
Nášmu zamestnancovi priznali od 27.1.2009 invalidný dôchodok, a má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o 70% (vážne problémy so srdcom).Tento týždeň mi doniesol rozhodnutie zo social. poisť. so všetkými náležitosťami, aj s lekárskou správou. V tej správe na druhej strane je ja posudok kde mu píšu , že navrhované pracovné zaradenie na pôvodnom pracovisku neodporúčajú (robil traktoristu), ale dotyčný pracovník chce ostať naďalej v tejto pracovnej pozícii, nakoľko má priznaný malý inv. dôchodok a ešte je pomerne mladý. A tu by som chcela radu, či na základe tejto lekárskej správy máme postupovať, že mu najprv ponúkneme iné pracovné zaradenie a potom by sme postupovali podľa §63 , písm.c ZP. My sme totiž ako zamestnávateľ túto lekársku správu dostali len od neho. On okolo 16.1.2009 končil PN a doteraz, kým som nevidela túto správu pracoval na pôvodnom pracovisku, nechcela by som mať kvôli nemu problémy preto by som Vás prosila o skorú radu. Ďakujem.
MGiti
02.04.09,11:31
Prosím skúste mi niekto napísať svoj názor.
nesca
02.04.09,11:54
Nuž ja si myslím, že tebou navrhovaný postup je správny.Ak mu ponúknete inú prácu a on odmietne,tak ten § má opodstatnenie. A sám pracovník by sa mal zamyslieť, či s takou dg by si mal sadať za volant.Neviem aká ste firma,možno by sa preňho niečo našlo...skladník?
MGiti
02.04.09,12:16
Sme bývalé poľnohosp. družstvo, takže aj práce v sklade sú spojené s fyzickou prácou. Ten posudok by som tak mala brať do úvahy?
nesca
02.04.09,12:28
Podľa mňa áno.Aj kvôli nemu samému , aj kvôli Vám ako zam-teľovi. Ja viem, že doba je zlá, ale zdravie by mu malo byť prednejšie.Čo ak sa niečo stane?ľudia sú dnes všelijaký,nemusí to dobre dopadnúť.Porozprávejte sa s ním,vysvetlite mu situáciu.Nepotrebujete kosiť trávu,natrieť plot...napadajú ma možno hlúposti.
MGiti
02.04.09,13:05
Ďakujem nesca, budeme to musieť prebrať aj so šéfom. Ešte raz ďakujem