Sentinel200sx
02.04.09,10:34
Zdravim,

potreboval by som poradit nejaky sikovny program na tvorbu katalogov.Ide mi hlavne o to aby som mal na katalog nejaku "formu" proste aby vsetky obrazky boli rovnako velke a rovnako rozlozene na strane a aby vedla kazdeho bolo miesto na kod produktu,cenu,popis.

Kedze mam cca 1500fotiek tak by mi to vo worde a exceli, kde som taketo veci robil doteraz, trvalo pridlho.

Rad by som to mal aj povedzme v PDF aby to mohlo byt na webe ale aj aby sa to dalo vytlacit.

Takze ak by niekto vedel o niecom co by mi pomohlo budem vdacny ak poradi.


Dakujem
Fero11
02.04.09,09:43
nebolo by lepsie, keby si ten katalog prezentoval na webe, ako html ?? Obrazky na rovnaku velkost, tak na to mozes pouzit napr. stoik smart resaizer, nacitas vsetky obrazky a na vystupe zadas pevnu velkost a mas ich vsetky rovnako velke
Sentinel200sx
02.04.09,11:35
dik za ten program urcite skusim.

na webe bude casom e-shop teraz hlavne potrebujem spravit katalog ktory budem moct mat stale pri sebe pripadne rozdat ho ludom ktory si ho vyziadaju.preto potrebujem aj nieco co aj vytlacene bude vyzerat dobre.
Franta
02.04.09,15:56
Na tvorbu katalogov, brozur ci knih je dobry sadzbovy program Adobe InDesign, alebo QwarkXpress :-))). . . ale samozrejme v tom musis aj vediet robit. . . a pokial chces mat jedno PDF na web a aj pre tlac, tak bud bude pre web zbytocne velky. . . (myslim v MBytoch), alebo bude v opacnom pripade pre tlac nepouzitelny.. . . pre tlac treba totizto fotografie a aj roznu grafiku vo vacsom rozliseni;-)
domenico.office
02.04.09,17:58
Môj názor na celú vec je asi takýto: Katalógy, ktoré budeš rozdávať svojim zákazníkom, klientom si daj vytlačiť do tlačiarne, bude to neporovnateľne menej nákladné, ako by si to mal tlačiť doma na atramentke, či farebnej laserovke. Tvoja problematika je tak široká, že "nejaký program" ti zrejme nevyrieši to, čo potrebuješ. Určite narazíš aj na ďalšie problémy, tak ako si prišiel na to, že ti nevyhovuje Word. Ani pdf formát ti to neporieši, ako bolo tu už napísané. I napriek tomu, že budeš mať v budúcnosti internetový obchod, dotknem sa aj: spojiť web a katalóg s 1500 obrázkami, umiesťnovať ich do akých si miniatúr, potom ich akosi rozkliknúť a podobne, ako užívateľ tvojej stránky bude vyhľadávať filtrovať a vyberať, čo by chcel prípadne vytlačiť je riešenie pre odborníka so znalosťou php.