DeniskaP
02.04.09,11:03
Ahojte,
chcela by som sa spýtať, že čo sa deje, keď som prišla na to, že mám chybu v DP... Už som vyplnila ešte jedno tlačivo, označila som, že je to opravné DP, len sa chcem spýtať, či sú za to nejaké sankcie... Daň platiť nemusím ani takto, len je tam rozdiel vo výške príjmov a tak aj vo výške základu dane.
Ďakujem pekne
lenkage
02.04.09,10:14
za to sankcie nebudu
r.o.s.a
02.04.09,10:49
Dobrý deň. Toto je môj prvý príspevok, tak dúfam, že ho píšem dobre. Ja mám podobný problém ako DeniskaP. Mne sa ale nebude meniť základ dane len príjmy a výdavky - obidva o rovnakú sumu. Tiež môžem podať opravné priznanie aj keď už je po termíne? Počula som veľakrát, že opravné sa môžu dávať len do toho 31.3. Neviem vôbec čo mám robiť! Dík
mzdarka renca
02.04.09,10:51
Dobrý deň. Toto je môj prvý príspevok, tak dúfam, že ho píšem dobre. Ja mám podobný problém ako DeniskaP. Mne sa ale nebude meniť základ dane len príjmy a výdavky - obidva o rovnakú sumu. Tiež môžem podať opravné priznanie aj keď už je po termíne? Počula som veľakrát, že opravné sa môžu dávať len do toho 31.3. Neviem vôbec čo mám robiť! Dík

Dobre si počula, že opravné je možné urobiť len do 31.3. Po tomto termíne urobíš dodatočné DP.
zajo
02.04.09,10:52
Dobrý deň. Toto je môj prvý príspevok, tak dúfam, že ho píšem dobre. Ja mám podobný problém ako DeniskaP. Mne sa ale nebude meniť základ dane len príjmy a výdavky - obidva o rovnakú sumu. Tiež môžem podať opravné priznanie aj keď už je po termíne? Počula som veľakrát, že opravné sa môžu dávať len do toho 31.3. Neviem vôbec čo mám robiť! Dík
Po termíne to už bude dodatočné daňové priznanie.
r.o.s.a
06.04.09,13:22
A sú za dodatočné priznania sankcie?
evina
06.04.09,13:36
A sú za dodatočné priznania sankcie?

Sankcie sú za krátenie dane, t.j. ak sa nemení daň, nemajú byť za čo ... DDP je normálny opravný prostriedok zo zákona, lebo aj zákon predpokladá, že pomýliť sa môže každý :)
r.o.s.a
06.04.09,14:52
Všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc.
anina191
15.04.09,12:48
Vedel by mi niekto poradiť, či pri dodatočnom daňovom priznaní sa prikladajú všetky prílohy ako v riadnom? Napr. pri DP z príjmov typ B obsahuje výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch, takisto potvrdenie o poberaní prídavkoch na deti, rodné listy detí a potvrdenie na uplatnenie nezd. časti základu dane... Spravila som si kópie týchto príloch okrem toho potvrdenia o poberaní prídavkov... Vie mi niekto poradiť, či to musí byť v dodatočnom DP? Bude sankcia ak sa zníži daňová povinnosť a keďže si živnostník uplatňoval daň. bonus na 2 deti za celý rok sa zvýši suma, ktorú vráti daň. úrad?
Dúfam, že sa nejaký dobrý človek z toho vymota... :o))
mzdarka renca
15.04.09,12:55
Vedel by mi niekto poradiť, či pri dodatočnom daňovom priznaní sa prikladajú všetky prílohy ako v riadnom? Napr. pri DP z príjmov typ B obsahuje výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch, takisto potvrdenie o poberaní prídavkoch na deti, rodné listy detí a potvrdenie na uplatnenie nezd. časti základu dane... Spravila som si kópie týchto príloch okrem toho potvrdenia o poberaní prídavkov... Vie mi niekto poradiť, či to musí byť v dodatočnom DP? Bude sankcia ak sa zníži daňová povinnosť a keďže si živnostník uplatňoval daň. bonus na 2 deti za celý rok sa zvýši suma, ktorú vráti daň. úrad?
Dúfam, že sa nejaký dobrý človek z toho vymota... :o))

Nie je jasné, z akého dôvodu sa mu zníži daň. Ja som pochopila, že kôli DB.

Ak je to tak, tak nemusíš opäť prikladať všetky prílohy, veď ich už na DÚ majú.
Sinkl
26.05.09,16:48
Dobrý deň. Prosím o radu. Po termíne sa podáva dodatočné DP? A ak som zistila chybu v daňovom z pred 2 rokov, môžem to opraviť a podať nanovo v dodatočnom DP. Daň sa nemení, tá bude stále 0. ďakujem.
mzdarka renca
26.05.09,16:56
Dobrý deň. Prosím o radu. Po termíne sa podáva dodatočné DP? A ak som zistila chybu v daňovom z pred 2 rokov, môžem to opraviť a podať nanovo v dodatočnom DP. Daň sa nemení, tá bude stále 0. ďakujem.
áno, podáš DDP
Blankake
26.05.09,16:59
Dobrý deň. Prosím o radu. Po termíne sa podáva dodatočné DP? A ak som zistila chybu v daňovom z pred 2 rokov, môžem to opraviť a podať nanovo v dodatočnom DP. Daň sa nemení, tá bude stále 0. ďakujem.
Áno, po termíne sa podáva dodatočné daňové priznanie.
Gabhus
29.05.09,04:42
Pridám hypotetickú otázku: Je možné podať aj dodatočné výkazy? Napr. súvahu? Pýtala sa ma známa, že prehodila nejaké kolónky - celkovo výkazy sedia, len tam, kde malo byť 150 dala napr. 100 a opačne. Neviem, či je to takto možné - že by to "sadlo" a neviem, či je možné podať dodatočnú súvahu, ja som to takto ešte nerobila, tak neviem.
A ešte jedna vec: ak kontrola zistí takúto chybu, aké sankcie zato sú? Blbé otázky, ale ja som o takýchto veciach nepočula. Ak by niekto poradil, boli by sme radi.
Zuzanak1
29.05.09,08:43
Ahojte. Aj ja mám otázočku k Dodatočnému DP.
Mne sa menia aj náklady a výnosy. V pôvodnom DP sa platila aj daň. Moja otázka sa týka toho, či mám v dodatočnom DP uviesť náklady aj s tou Daňou (591) z pôvodného DP.
Menili sa mi tiež sumy vo Výkazoch, tzn. musím podať aj opravné Výkazy, a musím aj Poznámky ?
ďakujem.
Dobroslava
06.06.09,09:47
Pekný deň, prosím poradíte mi?
Klient mal pohľadávku z roku 2006. Táto bola uhradená v roku 2007, avšak nebola zaradená do účtovníctva ako príjem z neznámych dôvodov. Teraz mi klient priniesol uvedený príjmový pokladničný doklad z roku 2007. Keď pozerám spätne do účtovníctva, vo výkazoch z roku 2006 to mal zaradené ako pohľadávku, v roku 2007 to mal uvedené ako pohľadávku za bezprostredne predch. účt. obdobie. Ja som mu začal robiť ucto len v roku 2008 a predch. výkazy som nevidel, takže v roku 2008 nemá uvedenú pohľadávku vo výkazoch, a tobôž už nie žiadny príjem. A teraz babo raď ...
Ako mám postupovať? Aké sú sankcie za podanie DDP, keď sa tam mení príjem o 20 500,-Sk /taká je výška PPD, ktorý mi priniesol/. Ďakujem za každú radu.
Lianka
06.06.09,09:53
Podala by som DDP, nakolko sa mu zvysil prijem a dojde k zvyseniu danovej povinnosti. Cim skor, tym lepsie. Za podanie DDP nie su sankcie, sankcie moze DU vyrobit zo sumy neskoro zaplatenej dane, t. j. z rozdielu danovej povinnosti x pocet dni omeskania uhrady.

§35b
(2) Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska (Pozn. dnes zrejme ECB) platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane zaplatená. Správca dane vyrubí sankčný úrok za každý deň omeškania s platbou, začínajúc dňom nasledujúcim po dni splatnosti dane alebo rozdielu dane až do dňa platby vrátane alebo do dňa použitia preplatku alebo vykonania kompenzácie podľa § 63; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie, sankčný úrok sa vyrubí do dňa podania dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia z dlžnej sumy uvedenej v daňovom priznaní alebo hlásení alebo v poslednom opravnom daňovom priznaní, alebo v predchádzajúcom dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení. Sankčný úrok sa počíta najdlhšie za štyri roky omeškania s platbou s výnimkou uvedenou v odseku 1 písm. e). Sankčný úrok sa nevyrubuje zo sankčného úroku, úroku a pokuty.
http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-3-2009-a.html#35b