axonsk
02.04.09,13:18
Mam byt v panelaku, ktory som ziskal zdedenim. Ked mi ho na katastri zapisali na LV, uradnicka mi tvrdila, ze byt nebudem moct v buducnosti predat, nakolko otec s mamou odkupili aj prislusnu cast pozemku pod domom a ta je na samostatnom LV stale na ich meno. Pri dedicskom konani notar nedostal z katastra info a podiel na pozemku nebol prevedeny na mna.
Poradte, budem moct byt predat bez pozemku, alebo nie? Vopred vdaka.
Stina
02.04.09,11:23
Daj si žiadosť na dodedenie objaveného majetku.
Potom bude napísaný na Teba a Ty budeš môcť byt aj s príslušnou časťou pozemku predať.
axonsk
02.04.09,11:50
Dakujem, o tejto dlhej a trnistej moznosti viem (povodne dedicske konanie trvalo viac ako 2 roky). Dufal som, ze sa dodatocnemu dedicskemu konaniu vyhnem
kyblik
02.04.09,12:36
Ale ak su byt a pozemok na dvoch nezavislych listoch vlastnictva su to dve nehnutelnosti. A kym sa dostanes k podzemku mozes byt predat s tym, ze pozemok doriesis neskor. Ak by to bol problem pre kupujucich, mozete do zmluvy uviest spominany pozemok a spisat dohodu o predkupnom prave - tato bude prilohou pri kupnej zmluve bytu.
sarasara
02.04.09,21:39
Uvedieš v kúpnej zmluve, ktorou odpredáš byt, alebo napíšete zmluvu o budúcej zmluve, že pozemok pod stavbou predáš až potom, keď dodatočným dedením sa staneš vlastníkom. Dodatočnému dedeniu sa nevyhneš, lebo noví majitelia by sa nemohli stať vlastníkmi pozemku.
axonsk
03.04.09,05:46
Vdaka vam za rady, zariadim sa podla toho.