Mikolajova
11.07.05,11:53
Ahojte poradaci, este by som chcela poprosit o prosbu ak banka zauctuje opravu úrokov t.j. Banka vydaj -35 Sk, ktoré boli plusom vyuctovane v minulom mesiaci ako to zauctovat. Viem, ze ste hovorili, zauctovat minusom na Bankové uroky, ale mne to soft nedovoli. Mohlo by to byt prevadz. rezia analytika oprava bankovych urokov?
Johanka
11.07.05,09:59
Aký používaš software? Možno ti niekto pomôže.
Mikolajova
11.07.05,10:06
Uz som to skusala aj ked dam minusove tlacitko stale to pripocitava. Ale dalsia vec, nevadilo by potom, tym ze by sa takto zauctovalo boli by ine kreditne a debetne obraty v dany mesiac i ked suma vysledna by bola OK.
lenkak
11.07.05,10:08
A keby si skúsila: nie účty mínusom ale vymeniť účt. strany?
Mikolajova
11.07.05,10:12
Mohla by som poprosit o vysvetlenie ako si to myslela s vymenou učt. stran?
Johanka
11.07.05,10:14
Účtuješ JÚ alebo PÚ?
Mikolajova
11.07.05,10:18
Uctujem v JU
lenkak
11.07.05,10:21
Keď Ti nejde spraviť mínusom, tak potom Ti už zostáva možnosť tej réžie - oprava úroku.
V nejakých softoch sú aj kódy účtov pre JU. Taký pricíp ako PU.
Jara
11.07.05,10:24
Mikolajová, ak si to dávala predtým ako príjem zahrňovaný do základu dane /ako som pochopila máš JU/ tak môžeš dať aj do prev. réžie ako si písala, ak ti to nevezme SW mínusom. V réžii to budeš mať výdaj zahrňovaný do základu dane, takže to bude OK. Ale ak si to mala ako príjem nezahrňovaný do základu dane, tak nemôžeš použiť prev. réžiu, len nejakú z koloniek nezahrňovaných do základu dane.

Možno ak si neplatca DPH tak aj túto kolonku môžeš využiť. Bolo by potrebné vidieť aký peň. denník Ti to robí.
Jara
11.07.05,10:26
Mohla by som poprosit o vysvetlenie ako si to myslela s vymenou učt. stran?
To myslela Lenka len v podvojnom účtovníctve.:D :eek: :D
lenkak
11.07.05,10:28
To myslela Lenka len v podvojnom účtovníctve.:D :eek: :D
Dá sa aj v JU, ale musí byť na to program, napr.: Unisoft.
Mikolajova
11.07.05,10:28
Dakujem, uz mi je to jasne, chcela som potvrdit hlavne tu prevadzkovu reziu ci je to mozne.
Jara
11.07.05,11:06
Dá sa aj v JU, ale musí byť na to program, napr.: Unisoft.
Váááu, ja som nevedela Lenka, že je taký program, kde aj v JÚ sú strany, nuž doba ide dopredu. Vieš ja som niekedy robila JU ešte ručne do peň. denníka, kým som nemala doma "počítadlo" a potom som bola šťastná, keď som nabehla na automatiku. Teraz si ešte trošku privyrábam aj jednoduchým /doma/, ale idem už len starým softvérom MRP pretože sa neoplatí kupovať nový. Je to len také privyrobenie cez "žatvu" . Inak robím podvojné. Pozriem na nete ten Unisoft...:rolleyes:
lenkak
11.07.05,14:42
Ten Unisoft je ešte program pod Dosom, existuje verzia aj pod Windowsom, osobne sa poznám s jedným programátorom, majú aj podvojné účtovníctvo, ja som začínala s týmto programom, a rovno jednoduché účtovníctvo a dali sme mu taký pekný názov - hybrid, je veľmi podobné podvojnému, má účty.
Ináč robím v MRP, aj PU,JU, Mzdy ale pod verziou Win, aj keď mzdy som niekedy robila aj s Dos verziou.