Vieroslava123
02.04.09,18:28
Ahojte,
chcela by som poradit s mojim nasledujucim problemom.
Tyka sa toho, ze na vodomere mam taky vysoky stav vody, ktory som urcite nespotrebovala kedze byvam v byte sama a som malokedy doma.
Na koci roka 2007 bol stav na vodomeri - studena voda - 57 m3.
Teraz mam stav 269m3.
Myslim si, ze je to totalne nerealne, aby som ja sama spotrebovala pocas roka take velke mnozstvo vody.
Mam dat reklamovat vodomer? Ak sa zisti ze je vodomer dobry co dalej? Alebo mi niekde voda unika? Ale to by asi bol vyplaveny cely blok :)
Ma tu niekto z vas takuto skusenost?

Budem velmi rada ak mi s tym cim skor niekto pomoze
Dakujem.
kyblik
02.04.09,17:01
Ci voda unika sa da lahko zistit. Zatvorim v byte vsetky kohutiky a vidim ci sa mi toci koliecko. V kazdom pripade sa mozete obratit na vodarov a poziadat o vymenu vodomera. Ja som za podobny ukon neplatil, neviem ako je to u Vas. Ale to co bolo na vodomeri som samozrejme musel uhradit.
arizona
02.04.09,18:19
Nepreteká Vám náhodou záchod?
Nám to urobilo vyše 200m3 za rok! Odvtedy dávam pozor na každý kvapkajúci kohútik.
Vieroslava123
08.04.09,06:28
o vymenu vodomera urcite poziadam, ale to mnozstvo kubikov mi urobi pekny balik penazi
takze ja by som ho dala reklamovat, cize ciechovat (ze vraj to stoji okolo 1500,-)
a ak sa zisti ze je vodomer dobry tak fakt neviem kde by bol ten problem
Vieroslava123
08.04.09,06:30
zachod mi niekedy pretekal, to je pravda, kedze u mna byvala kamoska, ja som bola v praci, tak som si to nemohla odsledovat
mohlo to spravit taky velky pocet kubikov? a vam ako casto resp. ako dlho pretekal?
ak sa mozem opytat tak kolko vas to vyslo financne tych 200m3 ?
lebo ja ich mam asi tak 242 m3 rocne navyse
arizona
08.04.09,07:07
zachod mi niekedy pretekal, to je pravda, kedze u mna byvala kamoska, ja som bola v praci, tak som si to nemohla odsledovat
mohlo to spravit taky velky pocet kubikov? a vam ako casto resp. ako dlho pretekal?
ak sa mozem opytat tak kolko vas to vyslo financne tych 200m3 ?
lebo ja ich mam asi tak 242 m3 rocne navyse
Bolo to za rok. Tiež by som neverila, že to môže toľko natiecť,ale zistili sme, že tých vyše 200m3 spôsobil záchod. Po oprave sme boli v norme,vodomer bol v poriadku.
Stalo sa to, ked nám prvý krát namontovali merač. Dovtedy sme to nemali možnosť zistiť.
Ak ti to WC stále tečie, skús si spriemerovať, koľko vody ti pretečie denne...určite ťa to číslo nemilo prekvapí.
Vieroslava123
08.04.09,07:29
vodu mam v byte vypnutu od decembra, pretoze tam momentalne nebyvam
a zo zachoda mi tieklo len niekedy ale povedala by som ze asi tak castejsie :)
zeby zo zachoda vytieklo 200 000 litrov vody? sak to je nenormalne :(
a kolko ti to urobilo financne? mne to vychadza tak na 10000
dalid
09.04.09,08:16
Podobny problem mala mama pred par rokmi... Ukazalo sa ze to bolo WC... :( to ale netieklo stale, privolany vodar vtedy vravel nieco o vyrovnavani tlaku v stupacke a ze to potlaci trochu vody do nadrzky, ktora pretecie... alebo take nieco, uz si prene nepamatam) Pre istotu sme potom vymenili cely splachovaci mechanizmus v nadrzke a ked sa z bytu odchadza na dlhsie (aj na vikend) tak sa uplne odstavuje voda na stupacke...
petmar
09.04.09,08:29
Počítajme:
slabo vytekajúca voda napr. 6litrov za minútu (ako medokýš)
za hodinu 360 l, za deň 8-9 kubíkov.
Za víkend ľahko vytečie 20 až 50 kubíkov, podľa tlaku.
sito
12.04.09,18:05
Vodomer nemôže, teoretický zaznamenať vyšší stav, ako zaznamená. Pri rovnakom tlaku vody v dome, všetky súčiastky vodomerov, vrtuľky majú rovnaké podmienky na otáčanie.

Je jedná možnosť ovplyvnenia, znemožniť sa vrtuľke otáčať, to je možnosť v prospech užívateľa. Prípadná, druhá možnosť je nezmysel, kto bude ovplyvňovať vrtuľku, aby sa točila rýchlejšie a zvyšovala spotrebu, náklady, úhradu.

Príklad: Vodné mlyny, keď netiekla voda, nemleli. Keď prišlo vody veľa, mlyn bol, bola možnosť, že ho povodeň poškodila. V prípade mlynára sú obidve možnosti v neprospech mlynára.

Vždy, keď má niekto problém, vysvetľuje svoje stanovisko, svoju pravdu. No ak sú od neho požadované ďalšie informácie, vždy vyjdu na svetlo skutočnosti, ktoré menia situáciu. Vo Vášom prípade, niekto býval v byte a WC pretekalo.

Dva príznaky toho, že voda nekontrolovateľne uniká. Hluk vody a vlnenie v záchode, mise.

Ak si ich nevšimne, kto je za byt, vodomery zodpovedný, tak dôsledky znáša aj za tých, ktorým byt poskytol, prenajal.

Takže ja pokladám Vašu spotrebu za reálnu. Mali ste si všímať vodomery, týždenné, alebo aspoň mesačne. Problém by isto nenastal.

Z môjho hľadiska, niekto využíva prirodzenej vlastnosti vody k svojmu obohateniu na úkor tých , čo ju potrebujú. Ak to tím, čo ju potrebujú poskytuje určitú pohodu za ktorú sú si ochotní zaplatiť , dohodou, tak je to obchodná záležitosť. Ak sa nedohodnú je to zneužívanie, vydieranie, trestný čin, ale v demokracii to tak byť nemusí! Jeho problém, že nemá vodu, nemôže sa jej napiť, pretože, zem z ktorej voda vyteká nepatrí Ľudstvu, ale niekomu kto tu nebude večne, no kým žije, vraj mu patrí všetko, aj voda z jeho zeme. Nie je to pravda, ale ľudia sa musia postarať, aby zostalo vody aj pre tých čo prídu aj po ních, tiež ľudia, potomkovia.

Osobná skúsenosť, v byte bolo spotrebovaných denne päť dvestolitrových sudov vody! Čo robili, pestovali mäsožravé rastliny? Kŕmili ich údenou slaninou, po nej ich sušilo.

Vodu je jednoduchšie kontrolovať! Ale , čo teplo, tam si s tých , čo ho potrebujú a sú závislí na dodávke tepla od dodávateľa, robí každý z tých, ktorí potrebujú teplo trhací kalendár.

Hríbar, keď nájde hríb, pozrie sa či nie sú vedľa aj ďalšie. Niekedy, nájde. Vy nemáte iné, vedľajšie, problémy v dome?

Za hlúposť sa platilo, platí a platiť bude, no nie ten, čo je hlúpy na hlúposť vždy doplatí! Moc je niekedy viac, ako poznanie, preto aj hlúpy má pravdu, ale s dôsledkami! Nie len pre seba!
dubak138
13.04.09,17:51
o vymenu vodomera urcite poziadam, ale to mnozstvo kubikov mi urobi pekny balik penazi
takze ja by som ho dala reklamovat, cize ciechovat (ze vraj to stoji okolo 1500,-)
a ak sa zisti ze je vodomer dobry tak fakt neviem kde by bol ten problem
Ciach bytového vodomera stojí ani nie 10 euro a tých 1500 neviem odkiaľ máš.
Vieroslava123
23.04.09,07:59
viem to od svojej domovnicky, ale uz to je vyriesene, bol to omyl ale aj tak dakujem za vase prispevky :)
arizona
23.04.09,08:05
viem to od svojej domovnicky, ale uz to je vyriesene, bol to omyl ale aj tak dakujem za vase prispevky :)
Ako sa to vyriešilo? Akým omylom sa to oddôvodnilo? Napíš, nech sa poučíme...
delfi
03.07.09,06:25
dajte si vodomer vymeniť a potom odniesť na metrologický inšpektorát, aby vám ho dali prekontrolovať nedajte sa na bytovom odbyť, že oni maju všetko v poriadku a výpočty im sedia to nieje o energetike URSO ale o metrológii. Vy ste spotrebiteľ a riadíte sa spotrebiteľským zákonom a ten vás nasmeruje na metrológiu.