marushka11
02.04.09,18:51
Prosím za kamarátku všetky maminy, ktoré nemohli dojčiť, že kto im poradil konkrétnu dojčenskú výživu (ako je napríklad BEBA, ...a pod.) Bol to lekár ešte v pôrodnici alebo to bol niekto známy?
lorelei
02.04.09,20:33
Ja davam Bebu, som - teda mala je maximalne spokojna s jej mlieckom. Najprv mala Nutrilon HA, ale ten je horky, ani jej nechutil, potom normalny Nutrilon , ale mala stale problemy s bruskom z neho, tak sme dali Bebu a je dobre. Akurat moze sem tam zapekat, ale ani to nie moc. Ale nezlaknut sa, je v nich dost zeleza , to znamena, ze aj stolica moze byt zelena, ale pre istotu som aj ja dala vysetrit na rozbor, ci nahodou nie je nieco ako infekcia crevna alebo co, ale nic, je to z toho dopovaneho mlieka. Inak, Bebu kupi lacnejsie cez net. Ak sa rozhodne a bude mat zaujem, poslem link, kde si to objedna, nech tu nerobim reklamu.
Stanislav 1975
02.04.09,20:53
Prosím za kamarátku všetky maminy, ktoré nemohli dojčiť, že kto im poradil konkrétnu dojčenskú výživu (ako je napríklad BEBA, ...a pod.) Bol to lekár ešte v pôrodnici alebo to bol niekto známy?
Neviem, a čo tak klasický SUNAR??? Vyrástlo na ňom 80% terajších obyvateľov SVK a tu sme...:o
Ingrid Ondruskova
03.04.09,05:33
Ja som si urobila ešte na pôrodnici medzi mamičkami, čo už mali doma dieťa "bleskový" prieskum a najviac pozitívnych hlasov bolo
na francúzske mlieko. A veru sa mi to osvedčilo. Kombinovala som
klasické kojenie a doplnkom bolo uvedené mlieko...absolútne bez
problémov. Malinká má dnes už viac ako 9 mesiacov a krásne nám rastie...
lorelei
03.04.09,05:42
Neviem, a čo tak klasický SUNAR??? Vyrástlo na ňom 80% terajších obyvateľov SVK a tu sme...:o

Bez problemu aj Sunar. Asi je to vec zlozenia - co sa tyka babatka, aby nemalo zapchu a plynatost atd, a za dalsie iste aj cena. A Sunar je cenovo tak isto na tom, ako ostatne, takze asi tak.
elpka
03.04.09,06:17
Keď som bola v pôrodnici už teraz s 9 ročnou dcérkou, i keď som kojila opýtala som sa sestričiek, aké mliečko tam používajú a bola to BEBA a tak keď som po 6 mesiacoch stratila mliečko nasadila som BEBU a všetko bolo v pohode a tak som to opakovala aj pri synčekovi. Moja švagrinká dávala francúzske a malá jej z toho vrackala a jej doktorka jej tiež odporučila BeBU, že to je ľahko stráviteľné mliečko a malej vrackanie prešlo. Tak ti dávam len moje skúsenosti, ale každé dieťatko je iné, takže rozhodnutie je len na tvojej kamarátke a prajem veľa zdravíčka dieťatku aj mamine.:)
Stanislav 1975
03.04.09,06:24
Bez problemu aj Sunar. Asi je to vec zlozenia - co sa tyka babatka, aby nemalo zapchu a plynatost atd, a za dalsie iste aj cena. A Sunar je cenovo tak isto na tom, ako ostatne, takze asi tak.
No však preto aj ten predchádzajúci moj príspevok, lebo mne lekárka vravela, že Sunar má najmenej vedlajších účinkov( ako aj píšeš ty) a je celkom kvalitný( teraz ho inak vyrábajú Angličania), takže ja som za Sunar. Aj mojím detom sme ho dávali a všetko bolo OK, a keď povyrástli prešli sme na kašičku s názvom Hami.
Stanislav 1975
03.04.09,06:26
Bez problemu aj Sunar. Asi je to vec zlozenia - co sa tyka babatka, aby nemalo zapchu a plynatost atd, a za dalsie iste aj cena. A Sunar je cenovo tak isto na tom, ako ostatne, takze asi tak.
A ešte doplnok- a ešte je aj chutnejší Sunar, ako materské...:D:D:D
alla66
03.04.09,06:48
Keď mala dcéra 2 mesiace, zistili jej alergiu na kravské mlieko, nemohla Feminar ani Sunar (vtedy ešte neboli na trhu zahraničné mlieka), lekárka doporučila sójové sušené mlieko, ale po určitej dobe nevyhovovalo, ani jej nechutilo, mala stále problémy so stolicou, kakala len s pomocou teplomera, objavila sa i krv v stolici. Mali ju sledovať v nemocnici a lekárka, ktorá ju mala prijať do nemocnice mi dala jednoduchú otázku " Skúšali ste piť domáce kravské mlieko?" Nechápala som, lebo bola naň alergická...Ani nás neprijala do nemocnice,okamžite som hľadala v okolí niekoho, kto chová kravu a otec cestoval 4 km denne, nosil čerstvé domáce mlieko a dcére sa popravila i stolica a nemala žiadne zdravotné problémy...Dnes je z nej mladá slečna, mlieko pije dodnes i keď len z obchodu. Z rozprávania viem, že kedysi sa mlieko pilo domáce kravské, alebo kozie...podojené priamo do hrnčeka ešte teplé s penou....(to nemusím):D
Chobot
03.04.09,08:39
A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?
Stanislav 1975
03.04.09,08:49
A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?
Ja nie, ja len originál, čerstvé:---:---:---
Chobot
03.04.09,09:36
Ja nie, ja len originál, čerstvé:---:---:---

No pýtam sa preto, lebo istý čas, keď produkcia bola vyššia ako spotreba, sme mlieko mrazili. Potom, keď spotreba stúpla, tak sme začali používať mrazené mlieko a hneď pri prvej fľaške ma zarazilo, že mlieko malo taký kovový pach (aj chuť). Tak sme ho vyliali, lebo sme si mysleli, že napáchlo od kovového vrchnáku.

Otvorili (rozmrazili) sme teda inú fľašu (sklenenú s plastovým vrchnákom) a pach sa opakoval. Tak sme sa pýtali v mliečnej banke, kam sme dávali mlieko, či je to bežné a tam potvrdili, že mlieko je v poriadku, tá chuť sa mení mrazením. Tak reku či si to všimol ešte aj niekto iný, kto mrazil materské mlieko...:rolleyes:
zuwo111
03.04.09,10:34
A ešte doplnok- a ešte je aj chutnejší Sunar, ako materské...:D:D:D
Stanislav, nedá mi nereagovať, MM sa UM nedá v ničom porovnávať !!! To, že ti ako dospelému možno chutí lepšie neznamená, že je lepšie. Pre bábätko je vždy lepšie MM. Nezatracujem UM, pretože ak nie je iná možnosť je to fajn náhrada, ale vždy je to len NÁHRADA. Nič v zlom, len som musela reagovať. Dojčím svojho syna už skoro 8 mesiacov a som presvedčená, že mu dávam to najlepšie. Takže tak, prajem všetkým pekný deň
zuwo111
03.04.09,10:47
mažem, prvýkrát sa to tvárilo, že to neodišlo ...
Kováčová.D
03.04.09,10:52
ahojte ja dávam mojmu malému Nutrilon, ale HA, pretože ja som alergička. Chutí mu, nemáme s tým problem, akurat je oproti ostatným dost drahy...

inak mrazene MM som nechutnala...iba odsate a zohriate a bolo lepšie ako toto umele, take sladučke :-P
alla66
03.04.09,10:53
mimotemyVidíš pri jeho príspevku :D:D:D ,ber to s humorom:)




Ja nie, ja len originál, čerstvé:---:---:---
V ďalšom príspevku sa priznal,že má rád len čerstvé....vidíš tie jazýčky:D
Chobot
03.04.09,10:57
ahojte ja dávam mojmu malému Nutrilon, ale HA, pretože ja som alergička. Chutí mu, nemáme s tým problem, akurat je oproti ostatným dost drahy...

inak mrazene MM som nechutnala...iba odsate a zohriate a bolo lepšie ako toto umele, take sladučke :-P

Pokiaľ malý má nábeh na alergiu, alebo možno postačí aj to, že ty si alergička, je možné to HA dostať na predpis. Treba navštíviť alergologičku, popísať anamnézu a ak uzná, tak môže predpísať (teda ona doporučí a predpíše detská). Vtedy je cena miesto nejakých 12 len 6-7 € (záleží od lekárne).
kajasla
03.04.09,11:43
A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?

Ja som mrazila, ale po rozmrazení malo takú divnú pachuť. Tak som to malej ani neskúšala dávať.
Bionda
03.04.09,18:47
Ak sa nemýlim a dobre si pamätám už sa tu nedávno o mlieku debatovalo, ja som sa tam vyjadrila a stojím si za tým, že aj detské lekárky /ri odporučia mlieko podľa toho, kto ku nej chodí, ktorý zástupca ... vidno to najmä podľa letáčikov na výživu. Nakoľko si nemyslím, že Nutrilon by bol najlepší- poznám deti , ktoré po ňom vracali a rovnako deti pre ktoré bol zase nevhodný Sunar ... a pod. som zástanca kojenia- hoci prvú som nekojila, ale druhú 2,5roka.

Takže na značku presnú ťažko odporučiť, lebo každé dieťa je individuálne , rovnako hypoalerg. mlieka - nie je len značka Nutrilon! V lekárni radi pomôžu, event. objednajú .
Stanislav 1975
03.04.09,19:43
Stanislav, nedá mi nereagovať, MM sa UM nedá v ničom porovnávať !!! To, že ti ako dospelému možno chutí lepšie neznamená, že je lepšie. Pre bábätko je vždy lepšie MM. Nezatracujem UM, pretože ak nie je iná možnosť je to fajn náhrada, ale vždy je to len NÁHRADA. Nič v zlom, len som musela reagovať. Dojčím svojho syna už skoro 8 mesiacov a som presvedčená, že mu dávam to najlepšie. Takže tak, prajem všetkým pekný deň
Ahojky, máš uplnu pravdu a preto tam boli tie tri ikonky,myslel som to viacmenej ako žart ako písala alla
Máš pravdu, materské je najzdravšie, i keď fakt niekedy nieje taká možnosť...
Máš odomňa súhlas za pekný príspevok..., Pa
Stanislav 1975
03.04.09,19:44
mimotemyVidíš pri jeho príspevku :D:D:D ,ber to s humorom:)




V ďalšom príspevku sa priznal,že má rád len čerstvé....vidíš tie jazýčky:D
Allka, myslel som to presne tak ako píšeš...
lenkak
03.04.09,20:03
Ja nie, ja len originál, čerstvé:---:---:---


A tak trošku mimo témy...

Chutnali ste už niekto mrazené materské mlieko?

môžem ponúknuť obe možnosti. :)
odber aj ihneď.
Zn: Odsávačku mám, aj mrazničku aj poriadneho prísavníka synčeka, takže prídel istý :D.
Bionda
04.04.09,07:26
Leni, prajem veľa trpezlivosti, aby vám to spolu čo najdlhšie vydržalo, ako som písala, mne to s malou trvalo 2,5roka a to nedobrovoľne sa ukončilo pre zdrav. problémy moje, ale drobec je vo vynikajúcej forme:D (klopklop) nepoznáme bežné choroby, nie je pastózna- čo od umelého mliečka celkom nie je zaručené- veď je to LEN náhrada prirodzeného....
ešte raz držím palce a nech vám to vydrží čo najdlhšie.... najčastejšie zlyhajú mamičky ( ale výhody to má neuveriteľné!!!!)
a tiež súhlasím najlepšia odsávačka je dieťa samé, inak sa znižuje tvorba :)
lenkak
04.04.09,07:43
Ja sa veľmi teším, že malý má veľký záujem o mliečko. Za týždeň má rok, ale ja kojím dosť často, aj 6x za 24hodín, kojím aj v noci, síce pridávam aj príkrmy 3xdenne, ale s ťažkým bojom. Práveže mne viacerí už hovoria, že by som ho už nemala toľko kojiť, ale obmedzovať ho. Že na moje zdravie už to nie je dobré, (hrozil mi 8x zápal prsníka, bol upchatý mliekovod, o rankách nehovorím) aj keď pre neho robím len to najlepšie. Napriek všetkému ho chcem kojiť aj naďalej.
V mrazničke mám 30 pohárikov, komu nalejem?
Stanislav 1975
04.04.09,08:20
môžem ponúknuť obe možnosti. :)
odber aj ihneď.
Zn: Odsávačku mám, aj mrazničku aj poriadneho prísavníka synčeka, takže prídel istý :D.
hmhm, pekná ponuka:D:D:D, na uváženie a tá odsávačka nemusí byť, je to zbytočnosť- originál jedine z originálu...:D:D:D
Bionda
04.04.09,08:31
Leni, dobrá rada- rob to , čo je dobré - tak to cítiš ty a tvoje dieťatko, moja Aless tá bola plne kojená do 1roka a 4 mesiacov- naozaj nezjedla úplne nič - ani nechcela, len materské mliečko, nechudla - práve naopak a nič jej nebolo, tak som to nechala tak. Ona je májová a jesť - ale len obed ako príkrm začala až v októbri ( v máji mala rok), nemyslím si , že tým o niečo prišla ( potom to už išlo ľahšie, keď už všetko jedla aj tak som ju ešte 3x kojila( ona by aj viac, ale ja som jej tak určila :D)). Aj dnes keď o mesiac oslávi 3 roky vie si všetko regulovať nielen množstvo jedla ale aj sladkostí- vie ich aj odmietnuť. Je mäsový typ :)
Inak napr. nezniesla banán (napínal ju rovnako ako zemiaky) ( tie nemá rada doteraz- prílohu radšej ryžu a cestoviny:)) , mäsko radšej tvrdšieho typu ( hovädzie, morčiacie radšej ako kuracie), má rada ryby, ale dodnes jej nechutia jedlá, ktoré väčšina detí má rada ( ryžový nákyp, žemľovka, ovocné guľky, granadír....).
A vo všeobecnosti preferuje zeleninu pred ovocím ( radšej špenát ako jablko) z ovocia má najradšej hrušky a marhule ( broskyne nie).
Počúvaj seba a svoje dieťa a nie iných.... vždy ti to pomôže lepšie sa rozhodnúť:)
lenkak
04.04.09,08:56
aj Martinko by viac cecal, veď je horší ako vysávač - pricucne a nepustí. :D

Čo sa týka príkrmu, to je jedno čo mu dám, prvá lyžička je boj, a potom zje všetko, troška protestuje, ale stačí ho zabaviť. Len nesmú byť hrčky, pekne cez sitko prepasírované. Ale keby som mu ponúkla prsník, ten ešte nedmietol. Kedykoľvek a kdekoľvek. :)
Samozrejme, že počúvam seba, práve preto som vydržala,
ale počúvam aj názory ostatných, aspoň sa utvrdím, že nerobím nič zlé. :)
Bionda
04.04.09,09:13
hmhm, pekná ponuka:D:D:D, na uváženie a tá odsávačka nemusí byť, je to zbytočnosť- originál jedine z originálu...:D:D:D
toto vraví aj môj muž :D konečne vyhral boj s našou malou, ktorá si na ne nárokovala :D , že ťoťo moje :D:D
Stanislav 1975
04.04.09,09:17
toto vraví aj môj muž :D konečne vyhral boj s našou malou, ktorá si na ne nárokovala :D , že ťoťo moje :D:D
;)
Stanislav 1975
04.04.09,09:18
:D:D:D
a nehryzieš? :D
ee, pekne jemne...;):D
kero64
04.04.09,16:20
Mňa mama kojila do troch rokov a vlastne mi to zostalo dodnes. A akosi mi je jedno, že to nieje mama, ale manželka. Čo sa za mlada naučíš..................chutí veľmi dlho:)
alla66
04.04.09,19:01
mimotemy Presviedčať nemusí...:)Stačí, ak dáte prečítať príspevky vašim polovičkám a máte zaracha na Poradu:D:D:D
lenkak
04.04.09,19:03
alla66
to by som netvrdila, sranda musí byť.
Stanislav 1975
04.04.09,19:10
stači keď presvedčíš môjho manžela.:)
Aj synčekovi povedal, že mamičkine prsníky si môže len požičiavať. :D
A načo presviedčať tvojho manžela??? Musí všetko vedieť?:D
Nemusí...
Stanislav 1975
04.04.09,19:11
alla66
to by som netvrdila, sranda musí byť.
Presne tak-aj keby chleba nebolo...



...budú rohlíky:)
Stanislav 1975
04.04.09,19:13
mimotemy Presviedčať nemusí...:)Stačí, ak dáte prečítať príspevky vašim polovičkám a máte zaracha na Poradu:D:D:D
Jaaaj, však aj tak tu na porade chýba medzi poradami niečo také ako napr. períčko, alebo láskanie...


Richard, kde si??? Vieš to nejako zariadiť?
lenkak
04.04.09,19:19
A načo presviedčať tvojho manžela??? Musí všetko vedieť?:D
Nemusí...

musí, náhodou by som sa preriekla. :---
alla66
04.04.09,19:35
A načo presviedčať tvojho manžela??? Musí všetko vedieť?:D
Nemusí...
:eek:Tebe sa píše, keď tvoje príspevky číta tvoja manželka, ktorá je tu tiež zaregistrovaná. Ale ako sa zachová manžel lenkak to ťa netrápi?:D:D
alla66
04.04.09,19:56
Never tomu, že s odsávačkou by dovolil....Každý chlap tvrdí, že nie je žiarlivý, ale ak by Ťa prichytil s cudzím mužom i s odsávačkou...tak to by určite nerozdýchal a nesmial sa....
zuwo111
04.04.09,20:14
Stanislav, veď OK, len ma to tak naštartovalo, sama som bola prekvapená.
Ale stojím si za tým čo som napísala. Všetkým kojacim mamám prajem veľa úspechov - nech zabojujú pri problémoch, stojí to za to. A nekojacim tiež všetko dobré, veď dobrá mama nie je len o mliečku, no nie ? :)
zuwo111
04.04.09,20:17
Nebolo škoda, to len alla to asi berie príliš vážne a má rýpavú náladu.
Veď je tvoje, tak ponúkaj komu chceš ;):D;):D;):D;)
alla66
04.04.09,20:35
Mrzí ma,že to tak beriete....bolo to písané s úsmevom....

:eek:nemáš pravdu, vôbec to neberiem príliš vážne a nemám rýpavú náladu.:)

súhlasím : "Veď je tvoje, tak ponúkaj komu chceš "
alla66
04.04.09,20:58
:eek:Prečo som do príspevkov pripojila:D:D:D ? Smejkovia sa dávajú na vyjadrenie pocitu...:)
Stanislav 1975
04.04.09,20:58
ufff,
nezdalo sa mi to s úsmevom, ale už som rozdýchala.
Alla, je inak pohoďáčka-sledujem ju dlhšie a neboj,ona to myslela z usmevom- celkom mi je sympatická, dá sa s nou debatovať, tak sa Lenka hned neurážaj- a aj na mna si sa nahnevala?:mee:
Stanislav 1975
04.04.09,21:02
Jeeeeeej baby, čo sa hned pourážate všetky???:mad::confused:
Okrem Ally samozrejme.
lenkak
04.04.09,21:06
Alla, je inak pohoďáčka-sledujem ju dlhšie a neboj,ona to myslela z usmevom- celkom mi je sympatická, dá sa s nou debatovať, tak sa Lenka hned neurážaj- a aj na mna si sa nahnevala?:mee:

Teraz ste mi všetci dali, veď ja som úplne v pohode, že jeden príspevok moc nepochopím s úsmevom, ešte neznamená, že by som sa urazila. ;)
lenkak
04.04.09,21:10
A s Allou sme si to vyjasnili.;)
Stanislav 1975
04.04.09,21:12
A s Allou sme si to vyjasnili.;)
Ručne-stručne??? Niekedy je to tak najlepšie...;):D
Stanislav 1975
04.04.09,21:20
Ako ináč, :D
+ ty nepoznáš ženské zbrane?:D
Počkaj, odbočili sme od temy-tá ponuka už teda neplatí?;););):mee:
lenkak
04.04.09,21:23
Počkaj, odbočili sme od temy-tá ponuka už teda neplatí?;););):mee:

platí ako som písala,
presvedč môjho manžela. :)
pokiaľ Ti nepostačuje z odsávačky.
alla66
04.04.09,21:25
:eek::D Vymeňte si čísla na ICQ a neprovokujte:--- :D:---:D
lenkak
04.04.09,21:26
nemám icq
a ospravedlňujem sa zakladateľke za spravený mrník v téme.
Stanislav 1975
04.04.09,21:35
:eek::D Vymeňte si čísla na ICQ a neprovokujte:--- :D:---:D
Jáj Alla, nezavid že ty nemáš- šak o pár mesiacov možeš mať aj ty, všetko sa dá, ked sa chce....:D:D:D
alla66
04.04.09,21:37
Dík, 2x stačilo...ani kvôli tebe:D:D:D
Stanislav 1975
04.04.09,21:39
Dík, 2x stačilo...ani kvôli tebe:D:D:D
Ani kvoli mne? Srdce mi ide puknuť od žiaľu, vkráda sa do mňa depresia, kedy ide najbližší vlak?
Máš ma na svedomí:D:D:D
alla66
04.04.09,21:41
:D:D:D:D:D:D nemám slov:---:---:---:---
Stanislav 1975
04.04.09,21:44
Ani kvoli mne? Srdce mi ide puknuť od žiaľu, vkráda sa do mňa depresia, kedy ide najbližší vlak?
Máš ma na svedomí:D:D:D
Ale verím, že si to napokon rozmyslíš a nechaš vyhrat srdce nad rozumom a vyjde slnko a z čiernej noci sa stane slnečný deň.:D:D:D
babula13
30.12.10,10:24
chcela by som Vás poprosit o link kde nájdem lacnejšie mliečko BEBA dakujem Evča
Chobot
30.12.10,19:07
chcela by som Vás poprosit o link kde nájdem lacnejšie mliečko BEBA dakujem Evča

Však si to vyhľadaj v Google a porovnaj ceny. Snáď nečakáš, že ti budeme vyhľadávať najlacnejšiu stránku?!?
lastom
03.02.16,09:31
my mame 3 deti, takze uz mame myslim dostatok skusenosti, ktore mliecko je idealne, presli sme si viacerymi znackami a malemu krpcovi davame amilk bifido. Vyskusaj a uvidis sama, ako ti to bude krpec znasat.
gastanko2016
13.02.16,18:55
my tiež dávame malému Amilk bifido. Prešli sme si viacerými mliekami, ale toto nám zatiaľ sadlo najlepšie. Chutí mu a nemá problém s bruškom. A aj keď to neni pri mliečku to najdôležitejšie, ale aj cena je prijateľná.
monkadlo
17.03.17,10:52
My sme začali dávať malej umelé mliečko až okolo 7 mesiaca, lebo už som ďalej kojiť nemohla. Lekárka nám odporučila viac značiek, aby sme skúsili čo bude malej chutiť. V podstate si sama vybrala Sunar a je na ňom spokojná už skoro rok. A samozrejme, že už plnohodnotne papá normálnu stravu, ale ranný a večerný rituál pitia mliečka nám zostal.
Medveka
20.04.17,10:51
Ja teraz tiež riešim takú dilemu. Malá má 2 mesiace, zatiaľ sa kojíme, ale akoby som občas nemala dosť mlieka. Zatiaľ skúšam rôzne babské recepty na podporu tvorby, ale ak ho budem mať stále málo doktorka mi ju kázala prikrmovať. Odporúčala mi viac značiek, ale najviac premýšľam nad Sunarom, lebo tým som ju dokrmovala pár krát aj v pôrodnici a celkom jej vyhovoval. Čo myslíte?
monkadlo
20.04.17,11:09
V prvom rade sa naozaj snaž podporiť tú laktáciu. Mne pomáhla káva Melta, zapražené polievky, Vinea na litre a Gravimilk (to je mliečko od Sunaru určené pre tehotné i kojace matky a jedným z jeho účinkov je aj podpora laktácie). Ak to predsa len nepôjde, tak by som zostala pri overenom Sunare a hotovo. To by bolo moje riešenie.
Medveka
19.05.17,11:21
Ďakujem za rady. Vyskúšala som a akoby sa mi tá mliekotvorba vrátila späť do normálu. Gravimilk je naozaj dobrý produkt už som ho sama odporúčala pár maminám v okolí a tiež boli spokojné.
monkadlo
21.05.17,19:02
To ma veľmi teší, že vám podarilo zostať pri kojení. Držím palce, nech to datiahnete na čo najdlhšie, lebo pre dieťa nieje nič lepšie ako mliečko od mamy.