lorelei
02.04.09,22:21
Chcem poprosit o radu. Ked mam vo formate Avi -divx, da sa mi to napalit na dvd? Respektive, dalo by sa aj viac takych napalit na dvd, pokial sa zmestia do kapacity? A cez aky program? Lebo o tomto nemam teda znalosti, iba co viem,ze divx je vacsinou na cd - kvoli kapacite. Dakujem za odpoved.
k.i.n.o.
02.04.09,20:58
Áno, dá sa. DivX napaľuješ ako dáta, takže na dvd nosič ti vojdú napr. 3 také filmy po 1,5 GB. Napáliť to môžeš v ktoromkoľvek napaľovacom programe, ja používam Nero.
Charon
03.04.09,03:43
Ja používam Ashampoo ... Je to jednoduchý program, ktorý ma nikdy nesklamal. Vlastne si v manu nájdeš čo chceš.
Chceš napáliť divix na DVD. Vyberieš si (nemám ho tu a robil som to veľmi dávno, teda tento postup je iba orientačný) Napáliť film na DVD, konverzia na DVD a spustíš. On sa postará o všetko ostatné. Vie napáliť aj väčší počet divixov na DVD, vytvorí menu a súbory komprimuje tak, aby sa na DVD zmestili )ak ich celková veľkosť je väčšia ako kapacita DVD. A DVD je prehrateľné v každom DVD prehrávači, aj v tom, čo nepodporuje Dvix.
bobino38
03.04.09,03:50
...dá sa do 40 litrovej nádrže naliať 10 lirov benzínu super????:-)))
mpca
03.04.09,04:42
File systém pri napalovaní by mal byť nastavený na UTF...
lorelei
03.04.09,05:40
Ok. Vdaka, uz som v obraze. Potrebovala som potvrdit,ze je to mozne a ako. Takze idem na to. Dik.
Charon
03.04.09,07:04
...dá sa do 40 litrovej nádrže naliať 10 lirov benzínu super????:-)))

Aby ostatní, problému menej neznalí, vedeli o čom to je... (medzi ktorých sa radím aj ja)
Divix ... Komprimácia, stratová ... film, ktorý v plnej kvalite má na DVD veľkosť 4 GB, po prekonvertovaní do Dvix má, pri zhoršenej kvalite, veľkoksť napr. 1GB a pri veľmi zhoršenej, priam nepozerateľnej 600 MB. Pri opätovnej konverzii takéhoto súboru do DVD formátu, súbor bude mať formát spustiteľný (čitateľný) v DVD prehrávačoch, ale pri zlej kvalite.
Dobrý napalovací program, ktorý sa vie pohrať s kompresiou vie na DVD natlačiť aj napr. dva filmy, ale, samozrejme v horšej kvalite.
Jedná sa iba o zmenu formátu ... na takú aby prehrávač to vedel prehrať...
duves
03.04.09,08:01
Aby ostatní, problému menej neznalí, vedeli o čom to je... (medzi ktorých sa radím aj ja)
Divix ... Komprimácia, stratová ... film, ktorý v plnej kvalite má na DVD veľkosť 4 GB, po prekonvertovaní do Dvix má, pri zhoršenej kvalite, veľkoksť napr. 1GB a pri veľmi zhoršenej, ..
Charon, aj DVD video je postavane na stratovej kompresii - mpeg2. A nie každe DivX je nepozeratelne. Mnohe su kvalitne.
Chobot
03.04.09,08:37
Aby ostatní, problému menej neznalí, vedeli o čom to je... (medzi ktorých sa radím aj ja)
Divix ... Komprimácia, stratová ... film, ktorý v plnej kvalite má na DVD veľkosť 4 GB, po prekonvertovaní do Dvix má, pri zhoršenej kvalite, veľkoksť napr. 1GB a pri veľmi zhoršenej, priam nepozerateľnej 600 MB. Pri opätovnej konverzii takéhoto súboru do DVD formátu, súbor bude mať formát spustiteľný (čitateľný) v DVD prehrávačoch, ale pri zlej kvalite.
Dobrý napalovací program, ktorý sa vie pohrať s kompresiou vie na DVD natlačiť aj napr. dva filmy, ale, samozrejme v horšej kvalite.
Jedná sa iba o zmenu formátu ... na takú aby prehrávač to vedel prehrať...

V podstate máš pravdu, len nesúhlasím s tým, že rip o veľkosti 600 MB je nepozerateľný. Bežne sú DVD ripy 700 MB a sú veľmi dobrej kvality. Ak je film nekvalitný (o veľkosti 700 MB), tak to nie je DVD rip, ale buď cam verzia, alebo telesync. Viac som o kvalite filmov písal tu:

http://www.porada.sk/610632-post10.html
Stevo5
03.04.09,09:38
File systém pri napalovaní by mal byť nastavený na UTF...
Filesystém DVD je treba nastaviť na UTF len od veľkosti súboru nad 2GB. Súbory do 2GB sa napália normálne.
Charon
03.04.09,16:32
V podstate máš pravdu, len nesúhlasím s tým, že rip o veľkosti 600 MB je nepozerateľný. Bežne sú DVD ripy 700 MB a sú veľmi dobrej kvality. Ak je film nekvalitný (o veľkosti 700 MB), tak to nie je DVD rip, ale buď cam verzia, alebo telesync. Viac som o kvalite filmov písal tu:

http://www.porada.sk/610632-post10.html

Máš pravdu (čiatočne :--- ) Kvalita je badateľná na zobrazovacom zariadení. Závisí napr. TV /obrazovka/. Mám qalitné domáce kino, a výborný TV a ripy pod 600 sú viditeľne zlé. Záleží to od toho, čo od toho očakávaš. Keď idem na chalupu, tak na jedno DVD nahrám viac filmov. Tam mám starší TV a tam vlastne rozdiel ani nieje. Jasné je vidieť o čom hovorím napr. na youtube. Keď video je púšťané v malej obrazovke, tak je obraz jasný. Ak sa pustí do fullscrean modu, tak sa jeho kvalita zhorší.
Dodatok: V podstate kvalita filmu záleží, po konverzii, od jeho "veľkosti" pred konverziou ... Napr. 30 minútový film skonvertovaný na 600MB bude mať inú kvalitu ako 7GB (z dvojvrstvového DVD) ...