zpaul
03.04.09,07:45
Ahojte. Prechádzam z iného softu na Omegu a mám nejasnosti ohľadne nahadzovanie PS. Na strane MD môžu byť účty so znamienkom mínus? V minulom softe mi bralo všetko. Lenže teraz keď si robím začiatočný účet súvahový potrebujem na stranu MD účet 355 s mínusovou hodnotou, lebo starý soft mi to tak zaradil. Ďalej mám problémy s 022 a 082. Na strane dal by mala byť 082, lenže starý soft ju dal na stranu MD mínusovou hodnotou. Poraďte mi niekto prosím.... A ešte ak urobím chybu, budú sa mi dať spätne opraviť PS? Samozrejme ešte v tomto roku. Ďakujem
Reina
05.04.09,17:14
Ahojte. Prechádzam z iného softu na Omegu a mám nejasnosti ohľadne nahadzovanie PS. Na strane MD môžu byť účty so znamienkom mínus? V minulom softe mi bralo všetko. Lenže teraz keď si robím začiatočný účet súvahový potrebujem na stranu MD účet 355 s mínusovou hodnotou, lebo starý soft mi to tak zaradil. Ďalej mám problémy s 022 a 082. Na strane dal by mala byť 082, lenže starý soft ju dal na stranu MD mínusovou hodnotou. Poraďte mi niekto prosím.... A ešte ak urobím chybu, budú sa mi dať spätne opraviť PS? Samozrejme ešte v tomto roku. Ďakujem

Ahoj, urob to tak,podľa toho, aký je to účet (pasívny alebo aktívny). Tj. napr. 022/701 alebo 701/082. Neber do úvahy starý soft. Každý soft to môže mať trochu inak. Len si daj pozor, lebo niektoré účty napr. 343, 342 sú síce pasívne, ale môžu mať aktívny zostatok. - tj. majú ti vrátiť z DU.
A vôbec sa neobávaj, ak sa náhodou pomýliš počiatočné stavy nahodené v interných dokladoch sa dajú kedykoľvek opraviť.
zpaul
07.04.09,11:22
Ďakujem. Dala som to tak ako to má byť. Síce mi vyšiel iný sumár strán, ale sa rovnajú a nie je žiadny rozdiel. Teraz sa trápim s nahadzovaním pohľadávok a záväzkov z minulého roka. A rozmýšľam ako a kde zaúčtovať centový rozdiel 0.26 čo mi vyšiel, keďže sumár za jednotlivé fa sa prerátal inak za účet 311.... Ty si spokojná s týmto softom?
Reina
09.04.09,13:32
Ďakujem. Dala som to tak ako to má byť. Síce mi vyšiel iný sumár strán, ale sa rovnajú a nie je žiadny rozdiel. Teraz sa trápim s nahadzovaním pohľadávok a záväzkov z minulého roka. A rozmýšľam ako a kde zaúčtovať centový rozdiel 0.26 čo mi vyšiel, keďže sumár za jednotlivé fa sa prerátal inak za účet 311.... Ty si spokojná s týmto softom?

Centový rozdiel k 311 si zaúčtuješ do interných dokladov 311/663 alebo 563/31, podľa toho, ako ti to vyšlo s typom sumy V - voľný základ. Odporúčam,aby si si na tieto centové rozdiely vytvorila analytiku 663, 563.
So softom som spokojná, aj keď za začiatku bol pre mňa taký moc rozsiahli (veľa funkcií), ale keĎ sa človek naučí, tak je to v pohode a ocení aj veľa možnosti v programe.
zpaul
14.04.09,09:56
Ďakujem. Ešte sa opýtam ako v tom účtuješ FA za jedálne kupóny. V starom softe som to dávala na MD 333/ osl. od dane
518/zákl. dane
343/daň
dodávateľ /321
teraz neviem ako to v tomto novom keď je tam aj základ dane aj oslobodené zdaniteľné plnenie.