myara
03.04.09,08:17
vie mi niekto poradiť ako je to s parkovaním vo Viedni? kde sa dá zadarmo parkovať? prípadne približné ceny parkovného niekde blízko centra? chceli by sme ísť na Mariahilferstrase
robin78
03.04.09,06:27
priamo v centre sa plati za parkovanie asi vsade, ak idete na cely den je niekedy vyhodnejsie zaparkovat dalej od centra a zviest sa par zastavok metrom...
Excise Duty
03.04.09,06:32
vie mi niekto poradiť ako je to s parkovaním vo Viedni? kde sa dá zadarmo parkovať? prípadne približné ceny parkovného niekde blízko centra? chceli by sme ísť na Mariahilferstrase
http://www.wien.gv.at/verkehr/parken/index.html
dad111
03.04.09,20:26
Pri výstavisku (Messegelande) vedľa Prátra bolo veľké parkovisko, kde sa dalo parkovať zadara. Odtiaľ potom U-Bahnom (metro). Ak to je na krátky čas, možno to nie je ani také drahé. Bol som tam na predvianočných trhoch, parkoval som v podzemnom parkovisku, neviem už presne koľko to stálo, ale z celkovej ceny toho výletu to zas nebolo moc. A to si o sebe myslím, že keď to nie je nutné, zbytočne peniaze nerozhadzujem.
peter kkk.
11.04.09,21:24
ak chces parkovat zadarmo a najst kopu volnych miest na ulici tak odporucam sobotu - nikdy som nemal problem zaparkovat. samozrejme mozes to dat aj do podzemnej garaze kde sa za parkovne plati 3-4 eura na hodinu (naposledy ma to stalo cez 20eur za maly vyletik).bud sa pomotaj a zaparkuj (ako bolo poradene) niekde pri metre alebo chod smerom na centrum (drz sa znaciek) a ako prejdes most tak ides stale stale rovno a po x100 metroch si sleduj subezne "bocne" ulice(urcene na parkovanie) s hlavnou cestou po pravej strane kde stoja aj ostatne auta a tam neni problem zaparkovat (nepotrebujes ani parkovaciu kartu) ale samozrejme davaj pozor na znacky kde mozes parkovat a kde nie (maju to pekne oznacene)
ja vzdy parkujem pri jednom parku (neviem si spomenut ako sa vola) a odtial sa zveziem 2 zastavky metrom na stephan platz.
Martina2315
02.06.09,15:13
a kde presnejsie dalej od centra Viedne by sa dalo? myslim nazov
Chobot
02.06.09,18:11
a kde presnejsie dalej od centra Viedne by sa dalo? myslim nazov

Schwechat... :D:D:D

Veď si zober mapu, alebo choď na stránku www.wien.at sekcia doprava (Transport (http://www.wien.gv.at/index/verkehr.htm)) alebo si pozri mapu (http://www.wien.gv.at/stadtplan/spread.asp?lang=de)a uvidíš kadiaľ pôjdeš a kde nájdeš voľné parkovacie miesto, ktoré je blízko tvojho cieľa, tak tam to odstavíš a na Mariškaštrasse došľapeš pešo.

Alebo potrebuješ, aby sme ti povedali presne ulicu, na ktorej máš odparkovať auto?
ludmilla
02.06.09,21:32
vie mi niekto poradiť ako je to s parkovaním vo Viedni? kde sa dá zadarmo parkovať? prípadne približné ceny parkovného niekde blízko centra? chceli by sme ísť na Mariahilferstrase

Zaparkuj v niektorej z bočných ulíc je ich tam veľmi veľa, tam je parkovanie bezplatné napr. Stumpergasse. Napr. Eybl Sport má 1a1/2 hod. zdarma nachádza sa na äußere Mariahilferstrasse, toto mám vyskúšané, keď si dávam rande u Zanoni - veľmi praktické na kratšie parkovanie, ale naozaj všetky bočné ulice, viem aj o lacnejšom parkovnom v ulici Apollogasse súbežná s mariahilferstrasse, ale parkovala som tam naposledy okolo vianoc 1,70 eur za hodinu
cinester
16.07.12,06:41
pp2601
16.08.16,19:04
Na všetkých bočných uličkach treba mať parkovaciu kartu??