veronica
11.07.05,13:32
Ahojte poraďáci potrebovala by som pomôcť.

Začínam pracovať ako účtovníčka v jednej s. r. o čke a nemám žiadne skúsenosti čo všetko treba..
Mám kúpený program MONEY S3 a rada by som vedela, čo všetko ete treba?
Treba knihu vydaných a prijatých faktúr...?
Čo všetko ete potrebujem?

Rada by som ete poprosila či je tu niekto kto pracuje v MONEY S3, a keby som niečo nevedela, či zazmatkovala, aby mi pomohol?
Beba
11.07.05,11:58
MONEY S3 Ti eviduje faktúry do kníh hneď pri účtovaní. Netreba samostatne. Tak isto máš aj pokladňu, knihu záväzkov a pohľadávok, skladovú evidenciu /ak máš modul/, interné doklady a pod. Máš to všetko v ponuke okna. Doporučujem najprv pozrieť manuál. Aj ja sa ešte učím, ale už niečo predsa ovládam. Ak máš na mysli poštu, tú vediem v knihách došlej a odoslanej pošty. Už od budúceho roka prejdem s evidenciou na registratúru. Aj tak bude čoskoro povinná evidencia a tak s tým začnem naostro. A čo ešte potrebuješ? Pevné nervy, občas treba ozaj silné. S Cíglerom je niekedy pekný problém sa dohovoriť.
Jara
11.07.05,11:59
Veronica, treba ti len chuť a prilepený zadok na stoličke. Knihy fa prijatých a odoslaných Ti Money S3 bude robiť. Ak zazmetkuješ, tak len píš je tu PORADA ...
veronica
11.07.05,14:34
ďakujem vám veľmi pekne :)
veronica
11.07.05,14:53
Prosím, vie mi niekto vysvetliť...

Pri účtovaní v MONEY S3 pri prijatých faktúrach je jedna položka
Uplatnenie odpočtu DPH

- zaúčtovaním

-zaplatením

Čo to znamená?
veronica
11.07.05,15:28
Prosím vie mi ešte poradiť niekto v skladoch v MONEY S 3????
veronica
11.07.05,18:38
Robí niekto v MONEY S 3 sklady?
Vedel by mi niekto s tým pomôcť?
Marína
11.07.05,19:00
Veronika, otázky ohľadom Money S3 dávaj do "Účtovné a iné softvéry" a do "Money"
nikulik
12.07.05,06:24
A co tak si povedat, co vsetko okrem programu na uctovnictvo, kde je väcsinou vsetko, treba??? Ja mam okrem programu knihu dodavat. a odberat.faktur, pokladnicnu knihu a este nieco by som mala mat???
Eva99
12.07.05,06:27
Na otázky ohľadom začiatku s podvojným účtovníctvom snáď pomôže tento link: :)

http://www.porada.sk/showthread.php?t=9846
nikulik
12.07.05,06:36
no to som cele presla ale nie je tam to co by som potrebovala ;)
lenkak
12.07.05,08:33
no to som cele presla ale nie je tam to co by som potrebovala ;)
Tak napíš konkrétnu otázku, tak sa skôr dá odraziť....
Jara
12.07.05,08:50
Veronica, existuje aj podrobná príručka Pracujeme s Money S3. Mne veľmi pomohla, pretože je názorne urobená a môžeš ísť presne podľa postupu v nej. Sklady sú veľmi zložitá kapitola na radenie cez Poradu. Odporúčam Ti zohnať si tu knihu a len prípadné nejasnosti konzultovať. Poradíme, viac hláv viac rozumu... No pri skladoch si musíš ujednotiť najpr čo chceš robiť a akou metódou, dohodnúť sa na tom aký postup bude v tomnto roku firma robiť, prípadne aký musí robiť keď mu to určuje napr. forma firmy, teda stanovy, napr. povinný audit ap. Máš v týchto veciach jasno?