alickaa
03.04.09,10:30
Prosím, može mi niekto poradiť, ide o to, že mám nejaku Ftp adresu so cvs suborom, ten subor potrebujem upravit- nieco vymazat, pridat, zmenit..., kam ho mam ulozit- do excelu alebo wordu?
Po upraveni tento subor chcem importovat na web podla sablony napr.: Kod tovaru;Nazov tovaru;Vyrobca;VO cena bez DPH;Obrazok1;Obrazok2;Obrazok3 ,ale ak napr. nemam co napisat do obrazok 2,3,cize mam len jeden obrazok, mam tam urobit pri uprave suboru medzeru alebo dat 0?:confused:
Dakujem za pomoc:)
mpca
03.04.09,09:16
Najlepšie je dať medzeru (v HTML formátovaní   )
Otvoriť ho môžeš v notepade alebo exceli. Vpodstate je to jedno, len treba dávať pozor aby sa v rovnakom formáte aj uložil.
Word neodporúčam lebo môže zmeniť formátovanie a súbor bude nečitateľný.
alickaa
03.04.09,09:22
Takze ked ho dam do excelu, pomenim, potom len dam ze ulozit aby ostal v tom formate a dam takto importovat? A tu medzeru dam ako v tom exceli, vynecham stlpec?
mpca
03.04.09,09:32
Nie vynechať ale normálne tam napíš medzeru.
Inak ak sa bude ukladať ten súbor v exceli ako CSV excel pravdepodobne vyzve že:
http://img5.imageshack.us/img5/1804/sdsdknh.jpg
Treba odkliknúť "Áno".
alickaa
03.04.09,09:44
tak uz som konecne nasla, kde je to cvs excel na ulozenie,... len tu medzeru mam dat do toho stlpca ktory ma byt bez udajov? , ako to tam mam napisat-slovom?
kergulaan
03.04.09,10:31
Nie pisat, klikni na bunku v stlpci kde nechces vlozit obrazokm aby ti tam blikal kurzor a normalne stlac medzernik, tym si do danej bunky vlozila medzeru. Daj "Enter" alebo "tab" aby si presla na nasledujucu bunku a tam urob to same.
I ked ja si myslim, ze keby si tam nevlozila nic, tak ze sa aj nic nestane. Tym myslim, ze keby si vo formulary ktory si stiahla vo formate CVS do Excelu vypisovala iba udaje ktore mas a do ostatnych buniek nic nepisala, malo by to fungovat, bude tam nic. Vyskusaj
sthruska
03.04.09,10:32
csv súbor je v podstate obyčajný txt súbor. Takže radšej notepad.
kergulaan
03.04.09,10:36
ale na vpisovanie dat do cvs suboru je predsa len excel lepsi
alickaa
03.04.09,10:37
notepad by bol asi jednoduchsi na tie medzery, len vela udajov musim prepocitat a poprehadzovat poradie.
kergulaan
03.04.09,10:47
co myslis s tym poprehadzovat poradie????
alickaa
03.04.09,10:52
poprehazdovat poradie stlpcov, musia ist podla danej sablony, lebo inak sa spravne neulozia
kergulaan
03.04.09,10:59
poprehazdovat poradie stlpcov, musia ist podla danej sablony, lebo inak sa spravne neulozia

Prepac ale nechapem, "poprehadzovat" alebo "musia ist podla sabloby".
Ja teda neviem na com pracujes, ale tipujem, ze vyplnas nejaky formular datami, nieco ako adresar. No ale ked poprehadzujes stlpce, tak sa ti moze stat, ze sa ti vymeni meno z priezviskom a nasledne pri exporte toho suboru ti to na druhom konci zle zobrazi. Myslim si ze stlpce by si nemala prehadzovat.
alickaa
03.04.09,11:08
v podstate premiestnujem tie udaje napr. zo stlpca E do stlpca K, lebo ta sablona ma presne poradie a inak sa to neulozi, neviem uvidim co to spravi
kergulaan
03.04.09,11:17
v podstate premiestnujem tie udaje napr. zo stlpca E do stlpca K, lebo ta sablona ma presne poradie a inak sa to neulozi, neviem uvidim co to spravi
aha asi uz chapem, ty zo svojho suboru zo stlpca E premiestnujes data do toho noveho suboru (CVS) stlpca K - lebo povodne data mas v inom poradi.
ak je to takto, tak LTD (len tak dalej).
alickaa
04.04.09,06:14
Nuž este stale sa mi to nepodarilo, upravila som to v exceli, ulozila a nic, ...ze aby mi to slo mam to ulozit ako cvs oddeleny bodkociarkami, nie ciarkami, ale kde to mam v exceli urobit, je tam ze cvs oddeleny ciarkami- to nie, potom cvs MS-DOS, cvs-Macintosh, a potom rozne ine, tak do coho to mam ulozit aby to bolo oddelene ;
:o(
sthruska
04.04.09,11:04
Ja som si čiarky "," vymenil za ";" v textovom editore (Word a NodePad + H). Pozor na obsah dokumentu, aby si si nedobabrala (napr. je v dokumente desatinná čiarka či bodka?). Pracuj samozrejme len s kópiou.
alickaa
04.04.09,11:59
Desatinne ciarky su v cenach, sem-tam aj bodka, a inak sa to neda ulozit aby tam tie ; boli automaticky, lebo ten subor ma 7000 riadkov a 20 stlpcov, rucne by to travalo veky
sthruska
04.04.09,12:43
//Desatinne ciarky su v cenach,
Je veľká pravdepodobnosť, že ich budeš musieť zmeniť na bodky.
Ťažko sa Ti radí, keď nevidím do súboru. Skús mi ho poslať na sthruska zavinac inmail bodka sk. Už sa chystám preč, ale tých 10 minút Ti venujem. Trochu počkám - tak 5 minút.
marjankaj
04.04.09,12:55
Nuž este stale sa mi to nepodarilo, upravila som to v exceli, ulozila a nic, ...ze aby mi to slo mam to ulozit ako cvs oddeleny bodkociarkami, nie ciarkami, ale kde to mam v exceli urobit, je tam ze cvs oddeleny ciarkami- to nie, potom cvs MS-DOS, cvs-Macintosh, a potom rozne ine, tak do coho to mam ulozit aby to bolo oddelene ;
:o(


Mne to ukladá s ";" vo všetkých csv súboroch, dokonca aj csv oddelený čiarkami. Tebe to ukladá oddelené čiarkami?

Skúšal som to v open office calc, a tam to viem zmeniť
Ak máš open office tak pri ukladaní súboru CSV je tam "upravit nastavení filtru".
alickaa
04.04.09,15:16
open office mam tiez, a kde je to nastavenie filtru, nenasla som...no ja ked ulozim cvs ako oddeleny ciarkami tak sa mi nic neimportuje, ked som rucne dala do kazdej bunky (iba v prvych 2 riadkoch) na zaciatok a koniec textu ; , tak sa mi to importovalo, aj ked nebolo to celkom spravne, niektore udaje tam neboli
marjankaj
04.04.09,19:17
open office mam tiez, a kde je to nastavenie filtru, nenasla som...no ja ked ulozim cvs ako oddeleny ciarkami tak sa mi nic neimportuje, ked som rucne dala do kazdej bunky (iba v prvych 2 riadkoch) na zaciatok a koniec textu ; , tak sa mi to importovalo, aj ked nebolo to celkom spravne, niektore udaje tam neboli

Skús postup v prílohe.
alickaa
09.04.09,10:49
Dakujem pekne vsetkym za pomoc, uz to konecne mam, pri uprave som to otvarala v open office ako s ;, a ulozit ako text.cvs s , (čiarkou), neslo mi to stale lebo to malo zle usporiadanie stlpcov, ked som to dala ulozit s ;, tak bola ta ; na zaciatku a tym sa vsetko presuvalo...
PaloPa
11.04.09,11:59
Mne to ukladá s ";" vo všetkých csv súboroch, dokonca aj csv oddelený čiarkami. Tebe to ukladá oddelené čiarkami?

Skúšal som to v open office calc, a tam to viem zmeniť
Ak máš open office tak pri ukladaní súboru CSV je tam "upravit nastavení filtru".

Oddelovač CSV je definovaný v systéme: START / Control panel (Ovládací panel) "Regional settings (Miestne a jazykové nastavenie)"

Palo
alickaa
07.08.09,07:54
prosim vie mi niekto poradit ci a ako sa da zlucit, respektive potrebujem vlozit do cvs suboru xml subor?
marjankaj
07.08.09,08:03
prosim vie mi niekto poradit ci a ako sa da zlucit, respektive potrebujem vlozit do cvs suboru xml subor?

Neviem presne o čo ti ide. Ak chceš môžeš si obidva súbory načítať do excelu upraviť ich v exceli a potom si výsledok ulož a potrebnom formáte.
alickaa
07.08.09,08:14
aha, ja s tym cvs pracujem v open office-scalc, co je v podstate excel, len neviem ako do toho suboru dostat ten xml?
marjankaj
07.08.09,08:34
aha, ja s tym cvs pracujem v open office-scalc, co je v podstate excel, len neviem ako do toho suboru dostat ten xml?

Nemám tu open office. Do excelu dostaneš súbor XML takto:

UDAJE/XML/Importovať.

V Open Office by to malo byť podobné. Prípadne si ti stiahni do excelu a ulož z exceli. A stým si už Open Office poradíš.
alickaa
07.08.09,15:11
fuu neviem, ide o to, ze ja mam subor cvs v scalcu a tam potrebujem dostat do jedneho stlpca ten xml, ale ked si ten xml ulozim tak vyzera takto: 35023894



Teletext


a ja potebujem aby to bol obycajny text...
marjankaj
07.08.09,16:11
fuu neviem, ide o to, ze ja mam subor cvs v scalcu a tam potrebujem dostat do jedneho stlpca ten xml, ale ked si ten xml ulozim tak vyzera takto: 35023894



Teletext


a ja potebujem aby to bol obycajny text...


Mala si ho natiahnutý v exceli? Ak áno tak ho ulož ako excelový súbor. Alebo mi to pošli na mail.
alickaa
07.08.09,16:54
excel nemam
marjankaj
07.08.09,17:09
excel nemam

Potrebuješ to iba na tento jeden prípad? Ak áno, pošli ten súbor XML.
Jano
marjankaj
07.08.09,17:20
Mala si ho natiahnutý v exceli? Ak áno tak ho ulož ako excelový súbor. Alebo mi to pošli na mail.


Kde si k tom súboru prišla?
Jano
marjankaj
07.08.09,18:42
Akú máš verziu open office?