Stani3
03.04.09,10:31
Ahojte potrebovala by som vedieť, som platca DPH, nakupujem tovar v Maďarsku, vystavujú mi normálne účet bez DPH, s tým, že DPH zaplatím u nás.
1. otázka:
oni nedávajú k účtenke žiaden príjmový doklad, len účet, riadne opečiatkovaný a napíšu naň, ZAPLATENÉ. Je to takto plnohodnotný účtovný doklad?
2. otázka:
Akým spôsobom to DPH u nás zaplatím? Ako to dám do daňového priznania z DPH ?
Ďakujem.
zajo
03.04.09,09:00
Ahojte potrebovala by som vedieť, som platca DPH, nakupujem tovar v Maďarsku, vystavujú mi normálne účet bez DPH, s tým, že DPH zaplatím u nás.
1. otázka:
oni nedávajú k účtenke žiaden príjmový doklad, len účet, riadne opečiatkovaný a napíšu naň, ZAPLATENÉ. Je to takto plnohodnotný účtovný doklad?
2. otázka:
Akým spôsobom to DPH u nás zaplatím? Ako to dám do daňového priznania z DPH ?
Ďakujem.
1. Neviem čo máš na mysli pod pojmom účet, je to niečo ako doklad z rp? Len k faktúre by si potreboval príjmový doklad.
2. Dph z tovaru nadobudnutého v tuzemsku z iného členského štátu zaplatíš aj si uplatníš v daňovom priznaní dph, čiže výsledná suma výjde 0.. Podľa toho čo píšeš v priznaní by ti to malo ísť do riadkov 05,06 alebo 07,08 (podľa toho o aký tovar ide) a 18,19.
Stani3
03.04.09,09:44
Je to vlastne hotovostná faktúra, lebo je to vytlačené z PC, ale oni k tomu nedávajú príjmový pokladničný doklad ako u nás.
Neviem, či to takto stačí.
zajo
03.04.09,10:05
Je to vlastne hotovostná faktúra, lebo je to vytlačené z PC, ale oni k tomu nedávajú príjmový pokladničný doklad ako u nás.
Neviem, či to takto stačí.
z hľadiska dph stačí faktúra ale inak podľa môjho názoru k faktúre patrí aj pokladničný doklad pokiaľ to je hotovostná úhrada. A ešte ak je faktúra v ich mene tak nastáva problém kurzu pri úhrade keďže z pečiatky "zaplatené" sa nedá dátum vyčítať..