majabo
03.04.09,11:31
Zdravím Vás poraďáci,

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Práve robím výkáz prehľad zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 1Q/2009... a mám taký jeden problém.
Chcem sa spýtať či do riadku A, stlpca prvého mám uviesť výšku daňového bonusu za mesiac január, alebo za mesiac december vyplatený v mesiaci január.

Veľmi pekne už vopred ďakujem.
drobeceva
03.04.09,09:33
Zdravím Vás poraďáci,

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Práve robím výkáz prehľad zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 1Q/2009... a mám taký jeden problém.
Chcem sa spýtať či do riadku A, stlpca prvého mám uviesť výšku daňového bonusu za mesiac január, alebo za mesiac december vyplatený v mesiaci január.

Veľmi pekne už vopred ďakujem.
Nemýliš si to so zrážkovou daňou?
Daňové bonusy idú do prehľadov tak, ako sú vyplácané v jednotlivých mesiacoch
majabo
03.04.09,09:40
Nie viem, že zrážková daň, za dáva, dátum kal. mesiaca v ktorom bola daň zrazená, len som si nebola celkom istá s bonusom.
Ale správne je asi, že ak celkom hore uvediem kalendárny mesiac 01 tak, bonus budem uvádzať sa prvý mesiac?

Ďakujem
drobeceva
03.04.09,09:49
Áno, skutočne vyplatený bonus v prísl.mesiaci
Osimka
15.04.09,11:29
Zrážková daň vo výplatnej páske za napr.02/2009 sa dáva v prehľade o zrazených a odvedených preddavkoch do stĺpca pre 3/2009? Skutočne sa tiež odvádza až v 4 mesiaci?
Osimka
16.04.09,04:48
Dáva sa zrážková daň o mesiac neskôr, februárová - v marcovom stĺpčeku?
Prosím.
drobeceva
16.04.09,04:53
Dáva sa zrážková daň o mesiac neskôr, februárová - v marcovom stĺpčeku?
Prosím.
Áno
VERONIKA6
16.04.09,04:53
Dáva sa zrážková daň o mesiac neskôr, februárová - v marcovom stĺpčeku?
Prosím.
Presne tak, februárová v marcovom stĺpčeku.
Osimka
16.04.09,05:32
a dátum odvodu je 15.04.2009?( zúčtovanie miezd máme k 15 v mesiaci) ďakujem
VERONIKA6
16.04.09,05:34
a dátum odvodu je 15.04.2009?( zúčtovanie miezd máme k 15 v mesiaci) ďakujem
Zrážková daň sa odvádza do 15. v mesiaci, no keď tento deň pripadne na víkend, tak je to dátum hneď po.
H.B.
16.04.09,06:50
Čo mám napísať do riadku 1 v prehľade, keď viem, že marcové mzdy určite nebudú vyplatené do konca apríla. A keď tak možno len čiastočne. Jedná sa mi, aký dátum tam mám dať a akú sumu.
mzdarka renca
16.04.09,07:31
Čo mám napísať do riadku 1 v prehľade, keď viem, že marcové mzdy určite nebudú vyplatené do konca apríla. A keď tak možno len čiastočne. Jedná sa mi, aký dátum tam mám dať a akú sumu.

napíš tam sumu bez dátumu
Tweety
16.04.09,07:38
Čo mám napísať do riadku 1 v prehľade, keď viem, že marcové mzdy určite nebudú vyplatené do konca apríla. A keď tak možno len čiastočne. Jedná sa mi, aký dátum tam mám dať a akú sumu.
Keď uhradené nebudú, aj keď možno budú len čiastočne, dátum neuvádzame, tam píšeme dátum vtedy, ak je definitív. úhradená už aj posledná mzda.
H.B.
16.04.09,08:24
Ďakujem. A potom pošlem opravný už aj so správnym dátumom? A čo sa týka sumy na zrazený preddavok, tak dám celú sumu, ktorú som zrazila zamestnancom, aj keď mzda nebude vyplatená?
mzdarka renca
16.04.09,08:41
Ďakujem. A potom pošlem opravný už aj so správnym dátumom? A čo sa týka sumy na zrazený preddavok, tak dám celú sumu, ktorú som zrazila zamestnancom, aj keď mzda nebude vyplatená?

napíšeš celú sumu
H.B.
21.04.09,06:46
Teraz som volala na DÚ a tam mi bolo povedané, že ked marcové mzdy nebudú vyplatené do konca apríla, tak do r. 1 v prehľade nemám písať ani sumu, ani dátum. Ale tie marcové mzdy dopísať do toho mesiaca kedy budú vyplatené. Nemáte niekto skúsenosti ako to mám správne dať? Tu ste mi radili, že mám tam napísať sumu a bez dátumu(vraj mi to správcovi dane bude hlásiť ako chybný prehľad, keď tam nedám dátum). Teraz fakt neviem.
H.B.
24.04.09,06:47
posúvam