patanko
03.04.09,12:34
Zdravim,

sme firma, ktorá sa zaoberá kovovýrobou a a mame aj nakladne auta.

Ak ideme niekde na montáž, alebo preprava materialu pre vlastnú potrebu tak mame sofera ktorý ma na pracovnej zmluve napísané pracovne zameranie - vodic.

Auto ani sofer nejazdi kazdy den, mame vyjazd malokedy, sofer pracuje na niecom inom, jednoducho povedane nejazdi.

Ked by ho zastavili bezpecaci a vypítali si jeho 28 krúžkov tak čo im má dať ked nema, pretoze v aute ani nesedel?


poradte nam prosim Vas sme s týchto novych veci zblbnuty a pristup policajtov nas rozcujuje - mame si prestudovat zákon. No ale zákon má 400 strán...

alebo ak uz sa o takomto niecom pisalo tak dajte link lebo urcite niesme jedna firma co ma s takymto niecim problem.
ASB
12.04.09,20:24
Zdravim. Pokiaľ nejazdí tak sa mu na tie dni vytlačí papier (potvrdenie) o tom že nejazdil respektive vykonaval pracu na ktoru sa nevztahuje dohoda AETR. Za dni ktore jazdil samozrejme musi mat kotuče respekive zaznam na karte vodiča ak je vozidlo uz vybavene novym typom tachografu.
BYBO
17.04.09,13:51
RE:Tachografové krúžky.
Zdravím Vás.
Ak máte vozidlo vybavené analógovým tachografom čiže takým,do ktorého sa vkladaju papierové záznamové kotúče,tak vodič si musí vždy pred jazdou tento krúžok vypísať
(meno,dátum,začiatočné km) a založiť do tachografu.
Spolu s týmto novým krúžkom musí mať aj ďalších 28 záznamov dozadu.Ak ich nemá z dôvodu že nejazdil, existuje doklad ktorý sa dvojmo vypíše a jeden si vezme vodič a druhý musí zostať vo firme pre prípad kontroly, aby sa mohol odfaxovať tomu kto vykonáva kontrolu aby ho porovnali.Tento doklad sa môže vypísať či už na mesiac dozadu ,ale vtedy nesmie mať zo sebou žiadne krúžky v tom období ako je vypísaný tento doklad.
Alebo sa tiež môže vypísať iba na víkend aby nemusel vodič chodiť meniť krúžky do vozidla.Takže môže nastať situácia keď bude mať napríklad pri sebe krúžky z jazdy,a doklad a zasa krúžky a zasa doklad.Spolu to musí robiť 28 dní.
Ak ten doklad nemáte viem Vám ho poslať , prípadne telefonicky vysvetlím podrobnosti ak som to tu napísal komplikovane.
Len neviem ako sa skontaktovať.
S pozdravom ...
OLGICE
23.04.09,09:05
AK NEJAZDÝ VYPISES TAKZVANY DOVOLENKOVY LIST KDE UVEDIES KOLKO DNI DOVOLENKOVAL TYM SA PREUKAZUJE POCAS JAZDY
Nokerla
23.04.09,10:55
AK NEJAZDÝ VYPISES TAKZVANY DOVOLENKOVY LIST KDE UVEDIES KOLKO DNI DOVOLENKOVAL TYM SA PREUKAZUJE POCAS JAZDY

Ale musi to byt napisane na pocitaci resp. vytlacene na tlaciarni a nie rucne perom
ASB
26.04.09,10:25
No nie je to celkom o tom ze dovolenkoval. Teraz je na nete k zohnaniu tlacivo kde sa normalne potvrdi ze vykonaval inu pracu alebo pracu na ktoru sa nevztahuje predpis AETR a zakon 561/2006
ELBANDEE
29.04.09,09:48
ak chcete ten tlacivo ,napiste mi a ja ho vám poslem
Elea
12.06.09,06:55
Prosím Vás o zaslanie tohto tlačiva. Ďakujem veľmi pekne
Elea
12.06.09,07:04
Nemohli by ste mi poslať to tlačivo. Ďakujem.
mandula
12.06.09,09:12
Nemohli by ste mi poslať to tlačivo. Ďakujem.

tlačivo v prílohe.