vvega
03.04.09,15:25
Kúpila som si do firmy sedaciu súpravu, avšak, zaplatila som ju svojou súkromnou platobnou kartou. Akým spôsobom to mám zapísať do peňažného denníka? Používam program ALFA /ak by ste mi to mohli vysvetliť polopatisticky, nakoľko som začiatočníčkou v týchto veciach/. Ďakujem
vvega
04.04.09,18:48
nikto nič? predpokladám, že sa to už tu preberalo, no neviem to nájsť...
mzdarka renca
04.04.09,19:00
toto by ti mohlo pomôcť, je to podobný prípad

http://www.porada.sk/t39237-uhrada-fa-z-ineho-uctu.html
Zita5
04.04.09,19:13
Kúpila som si do firmy sedaciu súpravu, avšak, zaplatila som ju svojou súkromnou platobnou kartou. Akým spôsobom to mám zapísať do peňažného denníka? Používam program ALFA /ak by ste mi to mohli vysvetliť polopatisticky, nakoľko som začiatočníčkou v týchto veciach/. Ďakujem


Postupy JU

§ 12
Krátkodobý finančný majetok
(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.


§ 4
Peňažný denník

(6) V peňažnom denníku sa uvádza prehľad
a) peňažných prostriedkov v hotovosti v členení na príjmy a výdavky,
b) peňažných prostriedkov na účtoch v bankách v členení na príjmy a výdavky,
c) priebežných položiek v členení na príjmy a výdavky,
d) príjmov zahrnovaných do základu dane z príjmov4) celkom, v členení najmä na
1. predaj tovaru,
2. predaj výrobkov a služieb,
3. ostatné príjmy,
e) výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov4) celkom, v členení najmä na
1. nákup materiálu vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
2. nákup tovaru vrátane výdavkov súvisiacich s jeho obstaraním,
3. mzdy,
4. poistné a príspevky5) platené za fyzickú osobu alebo podnikateľa podľa § 1 a poistné a príspevky platené zamestnávateľom za zamestnancov,
5. prevádzkovú réžiu,
6. tvorbu sociálneho fondu,
f) príjmov, ktoré podľa osobitného predpisu4) neovplyvňujú základ dane z príjmov,
g) výdakov, ktoré podľa osobitného predpisu4) neovplyvňujú základ dane z príjmov.


Dodatočne zo stránky www.kros.sk
http://www.kros.sk/24177
pavol54
05.04.09,14:20
platba v hotovosti na uvedenú sumu vám dá firma vpd a pochopiteľne peniaze. ak vám ich prevedie na účet tak je to pôžička firme a vrátenie pôžičky